Rádoby fotoreport - Pod Třemšínem

14. září 2010 v 23:06 |  Série
Do Hutí pod Třemšínem jsme jezdívali každé léto. Teď už nejsou tak malebné, jako před lety (zástavba nových domů, kácení), ale pořád pro mě mají to kouzlo.

Vesnička leží poblíž známějšího Rožmitálu pod Třemšínem, pod vrchem Třemšínem - nejvyšším bodem Jižních Brd (827 m n. m.). Aspoň ten je chráněný jako Přírodní park Třemšín. Tentokrát jsme se ale na Třemšín bohužel nevyškrábali a spíš jsme se toulali po okolí. První na řadě ovšem byla Budka, do které bylo potřeba nastěhovat věci, ale hlavně se do ní vůbec dostat (několik let se Budka otvírá pomocí starého zámku, který se libovolně šoupá, místo kliky se používá nůž)
metteorwa photography
Po nemalém úsilí drahé polovičky se nám podařilo do Budky dostat. Na fotce můžete vidět kanistr s vodou. Není to jen tak obyčejná voda, jen asi o sto metrů dále je studánka, využívaná širokým okolím. Bohužel její ač praktické řešení je dost neestetické, ovšem kvalitu vody nijak nezhoršuje.

metteorwa photography
Polní cesta směrem od Budky, kterou jsme obvykle chodívali k tetě. Samozřejmě všeobecně nejsrozumitelnějším směrovým bodem je hospoda.  
metteorwa photography
Jen o pár desítek metrů dál objekt koledující si o zdokumentování. Osamělá lahev od "šáňa" jen tak zející na plotě.

metteorwa photography
Opět pózující model, přímo naproti opuštěné flašce :)

metteorwa photography
Zvedající se pára nad rybníkem, z kterého se nyní stalo především útočiště pro chovné kačeny :).

metteorwa photography
Po focení rybníka a marném nahánění kačen jsme se odebrali "na jedno" do hospody. Cesta těměř po slepu neudržovaným lesem nebyla tak katastrofická, jak se na první pohled mohlo zdát, na cestu nám jasně svítilo plno hvězd. Po slepu se dělalo i ohniště (v domnění že obnovujeme to staré zarostlé, až ráno jsme přišli na to, že jsme se tak úplně netrefili). Přesto že bylo dost vlhko, drahému se úspěšně podařilo založit oheň na první pokus. Tedy, pro příště - nepoužívejte noviny, toaleťák je lepší ;).

metteorwa photography
Druhý den jsme se cestou zpátky zastavili v již zmiňovaném Rožmitále (nebo Rožmitálu?). Jak je vidět, pod Třemšínem mají všichni podobné zvyky...někdo na plotě odloží pohlednou láhev, jiný zanechá televizi jen tak na lavičce.  

metteorwa photography
Pohled přes Podzámecký rybník.

metteorwa photography
A pohled na odraz krásně kýčovitého nebe.

metteorwa photography
Jak je vidět i na této fotce, ten den bylo prostě nebe nádherně, sytě modré a chlubilo se tím všude možně.

metteorwa photography
A na závěr odraz nás. Aspoň já jsem si připadala trochu zvláštně...všichni kolem nás pracovali (jak je vidět i na fotce), nebo se hnali za nějakými povinnostmi, a my se courali sem a tam a cvakali, co nás napadlo. Sice jste z Třemšínska neviděli ani jednu pořádnou, dostatečně informující fotku, ale já jsem přece jen spíše detailistka, tak ať taky trochu zapracuje fantazie ;).

Pac & Pěstí Metteorwa
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 GuGluGi GuGluGi | Web | 14. září 2010 v 23:23 | Reagovat

Moc krásné fotky z dokonalého místa, vypadá to tam vážně krásně, musí tu být malebná vesnice.

2 Nikola Atra Nikola Atra | Web | 14. září 2010 v 23:38 | Reagovat

Černobílé fotky jako vždy okouzlující, ty barevné mají tak nádherné tóny... Nechápu je, fotím už roky, ale tohle se mi nejspíš nikdy nepodaří.

3 Taychi Taychi | Web | 15. září 2010 v 6:57 | Reagovat

Juu To je hezké :). moc ti závidím ten výlet *s takovým chlapem bych lezla klidně na ještěd  * xD. Závidím :D. Už abych konečně měla foták :P. Ta televize na alvičce mě okouzlila nejvíce :)

4 appelez-moi eL appelez-moi eL | Web | 15. září 2010 v 8:35 | Reagovat

Krása! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama