Eyemagic - revoluce, nebo zbytečnost?

5. prosince 2010 v 11:36
*
Na Srdci blogu se nedávno probírala jistá neřest. Jednalo se o zneužívání dívčích blogů k reklamě. Mně se to samozřejmě dotklo taky, akorát nějak nechápu, co mám já společného s dívčími blogy :). Eyemagic se to samozřejmě týká taky, ovšem domluva rozhodně neprobíhala ve stylu "dívenky dostanou zadarmo oční stíny za to, že je na svém blogu vychválí", ale ten dojem to asi dost podporuje, protože ony dívenky cítí povinnost je vychválit. Rozmýšlela jsem si to celkem dlouho, protože na můj blog se takový článek opravdu, opravdu nehodí. Ovšem mám i zkušenosti s focením s více modelkami (např.), a to je jedna ze situací, kdy by se tenhle výdobek uspěchané doby mohl uplatnit. Také si ráda vyzkouším psaní na nějaké zadání, nu což, tak začnem.

Na začátek je asi důležité vysvětlit, co to vůbec eyemagic je. Jedná se o něco jako instantní stíny. Jedním tahem vytvoří na oku stínování a jsou určené pro ženy, které mají s líčením problém. Skládá se z pěnových aplikátorů na kterých jsou naneseny tři pruhy (buď tři tóny, nebo tři odstíny od jedné barvy). Jsou k dostání v krabičce, ve které se skrývají dva páry aplikátorů a návod. Na zadní straně krabičky je také obrázkový, očíslovaný postup. (nutno dodat, že ilustrační obrázky značně zkreslují představu o výsledku, protože se jedná o práci profesionální vizážistky, která náročné líčení očí šikovně nastylizovala do oněch typických tří pruhů).  

*

Balení aplikátorů je čisté a celkem praktické, ovšem ekologové asi zapláčou - každý pár má svojí plastovou vaničku s fólií, což je společně aplikátory na jedno nalíčení očí odpadu nezvykle mnoho. Pokud se tedy dámy nenaučí třídit odpad...
Nanášení stínů ovšem není taková pohodička, jak se uvádí (sama jsem si to vyzkoušela) I když je aplikace velmi zjednodušená, přece jen je potřeba si to několikrát vyzkoušet. Existuje i instruktážní video, které je ale podle mě dost sporné - modelína jen sedí a stíny nanáší třetí osoba, což mi vzhledem k hlásání jednoduchosti aplikace připadá dost absurdní. Samozřejmě není čeho se bát, protože za chvíli to má v ruce každý, jen nezdařené pokusy mohou být dost nepříjemné, protože stíny jsou na druhou stranu opravdu kvalitní a jen tak je nesprášíte. Velkou výhodou budou mít ovšem ti, kdo umí mrkat na obě oči :). 

Tahle vymoženost tedy může usnadnit život mnoha ženám, ale...v přepočtu Vás jedno nalíčení vyjde na 20 kč. Není to tolik, ale každý na to taky nemá, že. Ovšem eyemagic podle mě rozhodně není věc pro každodenní používání. Žena která zaboha nevyjde z domu nenalíčená většinou právě s líčením bez zlepšováků problém nemá, a žena která má problém právě třeba s nanášením stínů, podle mě, nemá problém vyjít do světa s "natural" vizáží. Takže pochybuji že si mezi "normálními" lidmi eyemagic najde valné uplatnění. Ovšem, existují situace, kde si myslím, že svoje uplatnění najdou určitě. Mám zkušenosti z focení s šesti modelkami najednou. Není náročné jen focení, ale i líčení - zdrželo nás to opravdu snad několik hodin. Eyemagic samozřejmě profi vizážistku nezastoupí, ale může v takovém případě ušetřit čas. Stejně tak i na velkých přehlídkách, kde jsou modelíny nalíčené všechny stejně.

To by bylo asi tak všechno, to je můj první odporný a komerční článek (mimochodem psaný s velkým, velikým zpožděním), ale jak se na to tak dívám, novodobý převrat v líčení jsem spíš pěkně sprdla :).
Ještě na závěr poslední ilustrační fotka, na které je stejně prd vidět ;).
Pokud mi zbude chvíle času, doženu komerci narcistickým článkem a pak to nějak zašulím "hezkýma" fotkama ;).
*
Tě pic 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lintu Lintu | Web | 5. prosince 2010 v 18:29 | Reagovat

už sem o tom slyšela....ale v životě to nepoužiju - nemaluju se, takže jak si řikala pro mě to cenu fakt nemá

2 monyka monyka | Web | 7. prosince 2010 v 13:31 | Reagovat

tak o tomhle jsem opravdu ještě nikdy neslyšela:D
já si asi vystačím se stíny od vietnamců za dvacku,který mi vydží skoro celej rok:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama