Fotosoutěž - postupující série putují k porotcům

7. srpna 2012 v 17:33 |  Fotosoutěž
A je to tu, vážení. Přiznávám, že stále není dobodováno - dva body chybí. Jenže i tak dále postoupilo mnoho sérií a mě připadalo zbytečné kvůli dvěma zdržovat zbylých 18 soutěžících. Jedna slečna, která ještě nehlasovala už při posílání fotek psala, že odjíždí na dovolenou, a těžko říct, kdy se vrátí. Druhý soutěžící se zatím neozval. Oběma jsem poslala mail na srozumněnou - vůbec ne proto, abych jim nabančila, nemám důvod, ale aby pak nebyli nakrknutí, že byli vynecháni. Stále mají oba šanci, že pokud se stačí ozvat dřív, než mi přijdou výsledky od porotců, ráda jejich body dodatečně započítám.

Teď je na porotcích, které dvě série postoupí do rozstřelu. Kromě mě na to mají vliv dva fotografové, kteří budou postupující série dále bodovat - 1 - 5 bodů pěti sériím, vzestupně podle toho, kterou sérii budou považovat za nejlepší. Já budu bodovat stejným způsobem a jako "samozvaná vůdkyně" mám právo veta - nedá se počítat s tím, že body vyjdou tak, aby jistě postoupily pouze dvě série, na základě bodování už tedy budu rozhodovat sama, které poputují do rozstřelu tj. závěrečného hlasování návštěvníků, která z dvou sérií vyjde jako vítězná.

Nepochybuji o tom, že byste rádi vyděli, kdo že jsou ti dva porotci. Původně jsem je chtěla představit již v tomto článku, ale ten je už tak dost dlouhý. Počkejte si tedy na rozstřel. Nemusíte se bát, že to jsou nějací mamlasové, oba jsou fotografové s léty praxe a oba již publikovali min. v časopisech.

Od pravidla, že série by měla být focená speciálně pro soutěž, jsem trochu polevila. Bylo mi líto některé série vyřadit a dělat výjimky mi nepřijde fér. Ovšem ti, co si s tím dali práci a vyrazili fotit kvůli fotosoutěži rozhodně nepřijdou zkrátka. Budu k tomu důrazně přihlížet při rozhodování, které dvě série půjdou do finále.

Datum "Rozstřelu" je zatím otazníkem. Nevím, jak rychle se s tím porotci vypořádají.

Výsledky najdete pod perexem. Budete-li chtít vidět série v lepším rozlišení, otevřte příslušný obrázek v novém okně. Nesrovnalostí v úpravě textu si nevšímějte, je vás hodně, čert aby se v tom vyznal :). Soutěžící prosím o kontrolu, jestli jsem to někde nespackala, zvlášť odkazy. Přiřadit někoho k cizí sérii se mi snad nepodařilo :)).


Série mající aspoň 1 bod postupují dál.


Přezdívka - Billie
Blog - billiescott.blog.cz
1 bod - série putuje k porotcům
Podle mě opravdu zdařilá série, i když bych ji možná rozpůlila. Poslední fotky by velmi dobře fungovaly jako dvojice samostatně.

Prezývka: DavidBe
Fotoblog: http://davidbephoto.tumblr.com/
Som mladý začínajúci fotograf, ktorý by sa chcel fotografovaniu venovať hlbšie, nie len ako koníčku. V tejto sérii som sa snažil zachytiť ako makro, tak aj portréty. Prvá fotka je makro fotka Papaver somniferum, u nás známeho ako mak siaty. Ďalšia fotka je obyčajný detail klasu. Na posledných troch fotkách sú portréty. Modelka je moja veľmi dobrá kamarátka, ktorej by som sa týmto chcel aj poďakovať. Všeobecne je séria zameraná na letné prírodné svetlo, keďže profesionálnu výbavu si ešte dovoliť nemôžem, no zároveň by statív Velbon DF-40 bol veľmi dobrým začiatkom mojej fotografickej kariéry.
0 bodů
Série plná léta, i když u prvních dvou portrétů bych prohodila pořadí.

Přezdívka: Elinkina
Blog: elinkina.blog.cz
Jmenuji se Eliška, je mi 17 let a chodím na SŠPU. Moje první fotografické pokusy byly se starým analogovým kompaktem. Později jsem rodiče přemluvila ke koupi digitálu. V té době jsem zakládala svůj současný blog, kde jsem začala kromě kreseb zveřejňovat i fotky. Výběr umělecké školy podpořil můj zájem o focení. A po dlouhém váhání jsem si v lednu koupila zrcadlovku Canon, kterého jsem pojmenovala Rebel. Pro mě je největší umělec a inspirace příroda a proto ji ráda fotím.
0 bodů
Technicky velmi dobře zvládnutá série, včetně sladěnosti. Možná by to podle mě lépe fungovalo bez poslední fotky, která je povedená a krásná sama o sobě.

Jméno: Ester Dobiášová
Blog: ladyesik.wordpress.com
(Ne)Román na tři strany: chtěla jsem se zapojit do soutěže a zjistila, že to má být série. Sérií teda moc nemám a tak ti posílám aspoň něco. Chtěla jsem poslat sérii Ježíšů, kteří jsou zády k tomu pěknému (což byly slunečnice a pěkné pole atd.), ale to by asi nevyznělo moc letně. A tak ti posílám docela obyčejnou sérii, ale o to víc letní a zlatavou :D
3 body - fotky putují k porotcům
Další ze sérií, které mě zaujaly na první pohled. Všechny fotky jsou takové čisté, barevně sladěné a vyloženě letní. Přece jen ale jednu výtku mám - kdyby u poslední fotky vykoukl aspoň kousíček modrého nebe, bylo by to ještě lepší.

Gabriella
0 bodů
Krásná série portrétů, opravdu je z ní cítit léto. Chtěla bych pochválit a vyzdvyhnout velmi dobré zvládnutí série jako takové. Fotky jsou sladěné po všech směrech a to i v kombinaci různých formátů (na výšku i šířku), celá série totiž opticky funguje na jedničku. Dojem by podle mě umocnilo prohození "krajních" fotek, kvůli očnímu kontaktu s pozorovatelem. Budilo by to pak dojem, jako by manekýnka (sestřička že? :) ) byla přistižena při svém letním dovádění.

Přezdívka - Christine
Fotky jsem pořídila na nedávné dovolené v Chorvatsku. Daly by se nazvat "Oranžová záře" :))
1 bod - série putuje k porotcům
Barevně i tématicky dobře sladěná série, je jen málo lidí, kteří by si nespojovali léto s oranžovou září západu Slunce nad mořem.

Ilka Řehoříková
www.rehorikova.cz
0 bodů
Fotograficky velmi dobře zvládnutá série, hlavně což se týče světla.

Jan Vlček, blog nemá
0 bodů
Technicky krásně zvládnutá série, ze které léto opravdu čiší. Zdařené je i seřazení fotek, ovšem v tomhle případě je možné, že je to náhoda. (autor fotky nijak neřadil, seřadila jsem je podle toho, jak dorazily)

Přezdívka - Kajda
Kajdagingeer.deviantart.com
Při fotografování obrázku "Beruška plavající za sluncem"
nebylo ublíženo žádnému zvířeti, nýbrž bylo po krátké
dokumentaci z bazénu vyloveno a zachráněno
1 bod - série putuje k porotcům
Série která opravdu zaujme, už jen tím, že realizace byla určitě pracná. Sice není sladěná barevně, z čehož je cítit záměr, ale směle to uhrává na konkrétní objekt - vskutku "letní" berušku. První fotka si určitě zaslouží přímo potlesk.

Přezdívka - Krejdom
Blog - www.krejdom.blog.cz
Léto, nevím jak ostatním, se mi asociuje se žlutou barvou, proto jsem se pokusila všechny snímky ladit do žluta. =) A nemyslete si o mně, že jsem nějaký žrout, když je na všech jídlo! =D
1 bod - série putuje k porotcům
Série navozující chuť k jídlu, vážně :)). Žlutý nádech dýchá teplem a krásně fotky sjednocuje.

Jméno: Lenka
Blog: olympus-fuji-canon.blog.cz
0 bodů
Opravdu letní série, pojatá lučním kvítím. Tuhle sérii doporučuji určitě rozkliknout, nejen kvůli skvělému zachycení motýla v letu na třetí fotce, ale i kvůli "čemusi" letícímu na fotce poslední.

Přezdívka: maňa
Blog nemám
No co bych k nim dodala... Asi jen to, že jsou všechny foceny u babičky na Moravě:-)
1 bod - série putuje k porotcům
I přes malé technické nedostatky série docela funguje a zachycuje věci pro léto typické

Markéta Davidová
I když se nám letošní léto stejně jak to minulé příliš nedaří, sluníčko nevídáme každý den a vysoké teploty také nejsou příliš časté, stále je to krásné roční období, které dává okolí opět jiné rozměry.
Možná si někdo může říct, jak velice "originální" nápad to je, když jsem se pokusila zachytit léto skrze sluneční paprsky a přírodu, ale já se snažím, aby mé fotky měly určité kouzlo. Pokud se snažím zachytit kouzlo letních dnů, přijde mi to jako jedno z nejrozkošnějších vyjádření léta, protože k němu slunce nepochybně patří ;)
Ale dost slov, důležité jsou přece fotografie :)
1 bod - série putuje k porotcům
Tahle série mě zaujala na první pohled. Je sladěná a líbí se mi propojení v podobě odlesků letního Slunce, s čímž se musí opatrně, aby to nebylo kýčovité nebo okaté, tady to ale funguje. I pořadí fotek v podobě postupného přibližování je dobrá volba.

Jméno: Martina
Série byla nafocená Canonem 500D a objektivem Canon 100 mm f/2. Snažila jsem se zachytit náladu letních momentů a atmosféru místa.
6 bodů - série putuje k porotcům
Martina patří k jasným favoritům, ale ještě nemá vyhráno. Porotci s tím stále můžou pořádně zamíchat :). Jediné, co mě trošku znervóznuje je to, že první fotka, ač jako taková do série sedí, je barvami sladěná úplně jinam než ostatní fotky, které jsou naopak barevně zajedno.

Michaela Kouřilová (Kuku)
http://photo-horses-bass.blog.cz/
Takže jenom něco o mě, je mi 14 let a fotím zrcadlovkou (Canon EOS 1000D se základním objektivem) Na fotkách je zachycena moje malinká kočička Dani California.
Jinak se jedná o "nepřemožitelný hlad koťátka". Tak snad mám alespoň nějakou šanci :D
1 bod - série putuje k porotcům
Nevím jestli série úplně odpovídá tématu zadání. Ovšem velký portrét koťátka si zaslouzží velkou pochvalu.

Přezdívka: moineau
Blog: http://moineaux.blog.cz/
Co bych k fotkám řekla? No tak, původně jsem se to pokoušela ujmout originálněji než přírodu, fotila jsem rodinné grilování, z čehož se nakonec ale vyklubaly spíše fotky jídla než nějaké letní atmosféry, a tak jsem se rozhodla pro tohle téma, letní louky a pole, focené na poslední chvíli tento víkend, jelikož zítra odjíždím na dovolenou.
0 bodů
Tahle série má své letní kouzlo. Všimněte si, že všechny fotky jsou kytičkově "zabordelené", takže spolu krásně ladí.

Patricie Vrbová (Páti)
http://mysterious-memories.blog.cz
Fotky nejsou focené přímo pro tuto fotosoutěž ale pro jakoukoli kde by se hodily. Velice se mi líbí v kombinaci se sluncem, proto jsem zvolila tuto sérii.
0 bodů
Až na první fotku, která se lehce vymyká, je série velmi dobře světelně sladěná.

Přezdívka: Sněhurka
Nejraději fotím lidi, a proto jsem se také rozhodla jednu sérii portrétů pro tuto soutěž nafotit. Na fotkách je moje mladší sestra, úmyslně ani na jedné není vidět její celá tvář. Fotky jsme pořídili na dovolené v Řecku. Západy slunce už se možná staly klišé, ale pro mě, a věřím, že nejen pro mě, jejich jedinečné světlo bude mít vždycky velké kouzlo a to obzvlášť v létě se světelným objektivem v ruce. :-)
1 bod - série putuje k porotcům
Tahle série mě osobně okouzlila. Jen škoda, že sestřička nemá na první fotce rozpuštěné vlasy, to by podle mě celou sérii posunulo ještě o level výš.

Přezdívka - Taychi
Blog - http://cinis.blog.cz
Jsem čtrnáctiletá slečna, kterou začalo asi před rokem bavit fotografování. Nejdříve jsem fotila obyčejným kompaktem a na začátku roku jsem od bratrance dostala jeho starší fotoaparát prý elektronickou zrcadlovku Konica Minolta DiMAGE Z2. S tou pořizuji většinu snímků, ačkoliv se mi pomalu, ale jistě rozpadá v ruce. Nepovažuji se za experta, protože ani moc nerozumím různým pojmům, které jsou s fotografováním spjaty. Fotím pro radost. Poprvé dávám dohromady sérii, a tak doufám, že jsem odhadla její účel. První fotografie zachycuje vlčí máky. Ty k létu počítám stejně jako k sobě modrý oči. Z květu mířím na krajinu, krásné zelené a svěží trávy a pak přes hledáček hledím na třetí fotografii-nebe. Případné připomínky velmi ráda ocením.
0 bodů
Vlčí máky k létu opravdu patří. I když to Taychi vlastně už vysvětlila, ráda bych znovu vyzdvihla promyšlené řazení fotek od pohledu na květ zblízka, následně rozhlédnutí se po krajině a nakonec vzhlédnutí k nebi. V tomhle kontextu série funguje velmi dobře a dává smysl.

Přezdívka - Trz
Pro někoho léto a letní dny může znamenat dobrodružství a někteří se těší až vytáhnou kola, motorky, tříkolky a tak :-).
1 bod - série putuje k porotcům
Pravděpodobně série s nejoriginálnějším námětem. Podle mého by ale lépe fungovala bez poslední fotky.


To je nálož co? :)

Překvapilo mě, že se vás přihlásilo tolik a ještě víc to, že mnoho soutěžících nejsou ani blogeři z Blog.cz nebo dokonce žádný blog nebo jiné internetové portfolio neuvádějí. Mělo by mě to ale asi ve výsledku hlavně potěšit a taky mě to těší.
Vy, kteří jste nepostoupili, nezoufejte (ježiš to zní tak klišoidně až debilně :)) ), mnoho z Vás bych s chutí poslala dál, ale to by bylo proti pravdilům a nechci dělat soutěž, ve které budu sama rozhodovat o všem. Je to totiž fuška a je nemožné zavděčit se všem, takhle to můžu svádět na všechny ostatní :)).

Děkuju za bohatou účast. Začínám se pomalu psychicky připravovat na loučení se svým malým Velbonem, snad připadne páníčkovi, který s ním bude zacházet s úctou a nenechá ho trčet v koutě :).

Pac & Pěstí Metteorwa
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cornelia Cornelia | Web | 7. srpna 2012 v 17:50 | Reagovat

Trz, Martina a Markéta mě osobně zaujmuli  nejvíc.
Ale každému se podle mě dařilo a z fotek vskutku léto jen dýchá. Krása.

2 signorina Lily signorina Lily | Web | 7. srpna 2012 v 18:10 | Reagovat

Už jsem obdivovala originalitu Trz, moc se mi to líbí. Vede asi Martina, i když tvá slova jsou pravdivá, škoda, že ta jedna fotka "vyčuhuje". Berušky jsou taky super, obdivuju to, mě vždycky uletí! A taky doufám, že ta plavající byla po vyfocení zachráněna ;) :D Ještě se mi líbí od Christine, kdo tohle nemá rád? Nádhera. A taky od Billie, protože to je takové typické české léto.
Ale trochu jsem nepochopila 3. fotku v jinak pěkné sérii od I. Řehoříkové - vypadá to jak po nějakém flámu, který asi nedopadl úplně dobře. Nemám nic proti ukazování spodního prádla, ale trochu míň "děvkovsky" ;)

Nejhezčí série je to stejně všechno dohromady!

3 Amy Amy | Web | 7. srpna 2012 v 18:36 | Reagovat

Obdivuji všechny výtvory, moc se povedly! :) Nejvíce mne ale uchvátily Kajda a Martina.

4 Martina Martina | Web | 7. srpna 2012 v 18:40 | Reagovat

MARTINA a SNĚHURKA, ale i Markéta a Billie.

5 Strancey Strancey | Web | 7. srpna 2012 v 18:46 | Reagovat

Moc pěkné, jde jen těžko říct, která z nich je ta nejlpeší. Opravdu se snažili, všechny blogerky. Nezbývá mi nic, než jim držet palečky. :-)

6 yuripovidky yuripovidky | Web | 7. srpna 2012 v 19:02 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

7 Metteorwa Metteorwa | Web | 7. srpna 2012 v 19:06 | Reagovat

[6]: Jupí, konečně yuri objevila můj hnusný blog! :-D Já se bála, že už se nedočkám :-)

8 Sněhurka Sněhurka | 7. srpna 2012 v 19:06 | Reagovat

Moc děkuju, hodně si vážím toho, že tě moje série okouzlila. :-) Jsem zvědavá na hodnocení porotců.

9 Taychi Taychi | Web | 7. srpna 2012 v 19:49 | Reagovat

Děkuju za krásná slovo k mé sérii :-)

10 Ilka Ilka | Web | 7. srpna 2012 v 20:54 | Reagovat

[2]: Spadlé ramínko na třetí fotce nebylo plánované, chtěla jsem spíš zachytit vyzývaný pohled... a trochu se to zvrhlo, no. :-?

Děkuju za milá slova k mé sérii od Mett, za mě jednoznačně vede Martina, i s tou první fotkou... jako bych to kouzlo léta z těch fotek cítila, mohla ho nahmatat. No a Sněhurčino dílo, prostě jenom němě zírám a doufám, že jednou něco podobného taky nafotím. :-)

11 L. L. | Web | 7. srpna 2012 v 23:54 | Reagovat

Fuu, byla jsem pěkně napjatá. Všem gratuluju :) ..a jdu si vybrat do obchodu stativ :D ne, vážně ho zrovna potřebuju, protože se mi rozbil :D (no když na něco levného cpu "těžký foťák") někdy si zase zasoutěžím a už se nemůžu dočkat, jak to bude dál :) děkuji za hodnocení, potěšilo mě :)

12 Čerf Čerf | Web | 8. srpna 2012 v 8:10 | Reagovat

Mí favoriti jsou Ester a Kajda. Moc pěkné a inspirativní série a velmi dobré komentáře ze tvé strany.

13 Páti Páti | Web | 8. srpna 2012 v 9:02 | Reagovat

Tak ostatním držím palce :)Nemůžu si pomoct ale mým favoritem je soutěžící Billie :)

14 Billie Billie | Web | 8. srpna 2012 v 17:43 | Reagovat

Moc děkuju, rozhodně si vážím toho, že se moje série někomu líbí. :)

Už od začátku se mi nejvíc líbí série Ester. Pak také Kajda a Martina. Ale všechny jsou rozhodně povedené a každá má něco do sebe. :-)

15 Esty Esty | Web | 8. srpna 2012 v 22:37 | Reagovat

Já jsem si říkala, jaké nové lidi to zaválo na můj blog :) Děkuji za hodnocení, jsem ráda, že postupuji dál.

16 Martina Martina | 9. srpna 2012 v 18:53 | Reagovat

Děkuju za hlasy a ohlasy :)) Všechny série jsou moc krásné, u mě vede Markét a Sněhurka.

17 Gabriella Gabriella | Web | 11. srpna 2012 v 16:01 | Reagovat

Děkuji za hodnocení, potěšilo mě :) Jinak za mě vede Martina, Sněhurka a Terka:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama