Újezdský flám

1. dubna 2013 v 22:00 | Metteorwa |  Zápisky

Výňatek z Fujiho a povídání o flámování, čórování půllitrů, zapomenutých prstýnků a první pomoci pro opilé potkany.

Chtěla jsem se zbavit posledního barevného filmu, ale nebyla to nejlepší volba, kvůli nízké citlivosti filmu, 160 - což je číslo které Zenit ani nezná - je málo. Pokud tedy víte, že bude fotit v místech, kde nebude zrovna moc světla. Znovu se mi zasteklo po čtyřstovce equicolor, ta byla skvělá. Musím se mrknout, kde a jestli se dá sehnat.
On taky vlastně ten fuji byl tak trošku pár let prošlý. Uff.
Ty poslední flámy jsou ale trošku masakr. Ne že bych to nějak přeháněla, chodíme tak jednou za tejden, občas i přes týden, když má někdo nějakou oslavu, často sotva na dvě-tři piva, ale naposled to tedy bylo už moc :)). Tak to dopadá, když si dáte plzničku, pak nějakou čtrnáctku, přeskočíte na dvě šestnáctky, mezi tím koštujete ještě nějakou čtyřiadvacítku a becherovku - a to tvrdej normálně nepiju kvůli nízkému tlaku - a na cestě domů se stavíte na další plzeň. Pak se jenom ráno divíte, proč máte na prstu o jeden prstýnek navíc a kde se zase vzal v kuchyni nový půllitr, ještě z půlky plný piva.
O tyhle libůstky se ale tentokrát postaral plavčík. Prstýnek je naštěstí nějaká spíš hračička, nemám tušení kde ho vzal, já taky ne, ale aspoň byl dost při smyslech, aby mi ho nenavléknul na levý prsteníček ale prostředníček, to by se asi ráno divil :)).
Ten půllitr je taky jeho úlovek. Sice si pamatuju pouze jak jsme směřovali do posledního lokálu a jak jsme odcházeli a vůbec si nepamatuju, co jsme tam dělali, ale jasně si vybavuju, jak Plavčík jásal na ulici nad svým úlovkem.
Já okna nikdy neměla, první a donedávna poslední jsem měla jenom z vlastního maturáku a navíc jsem se postupně sama na všechno rozvzpomněla. Ovšem teď mám kromě těch dvou-tří pivních dýchánků okna nějak často. A Plavčík prej má zase míň. Těžko říct, kdo má na koho jaký vliv.....:))
Bohužel to naposled taky trošku odnesla i Anežka. Já totiž nejsem zvyklá mít potkana, který zbožňuje pivo. Mája byla na tvrdý, nebo spíš na sladký, Božka zase zbožňovala kafe. Obě to samozřejmě měli "zakázané", ale vždycky to neuhlídáte.
V dojmu, že má An prostě žízeň jsem jí dávala z prstu lízat pivo - nejbližší tekutou věc, podle mě ne zas tak škodlivou. A An to šmakovalo a šmakovalo a mně pitomý vůbec nedošlo, že se přece taky může střískat. Navíc jsem to ani neměla za cíl, myslela jsem, že má takovou hroznou žízeň, ale byli jsme v tu dobu venku sotva patnáct minut, takže jí to holt prostě muselo tak chutnat. A najednou byla střískaná, i když popravdě spíš začala jednoduše usínat a byla lehce zpomalená. Při první příležitosti dostala čistou vodu.
Nikdy by mě nenapadlo, že po všech těch zkušenostech z celého života, kdy doma chováme všemožná zvířata, se mi může něco takového stát. Jsem prostě úplně pitomá. Příště si na to budu dávat pozor...


Pac & Pěstí Metteorwa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monyka monyka | Web | 3. dubna 2013 v 14:34 | Reagovat

Ahojky, jen píšu, jestli v ten pátek vše platí? v 11:30 před nuselskou radnicí..psala jsem ti na fb, ale nějak si neodepsala:)

2 Metteorwa Metteorwa | E-mail | 3. dubna 2013 v 14:41 | Reagovat

[1]:Včera jsem ti odepisovala na blog, na facebooku jsem zablokovaná ;-)

3 monyka monyka | Web | 3. dubna 2013 v 21:12 | Reagovat

:D už jsem začínala pomalu panikařit, že se něco změnilo:) tak tedy v pátek před nuselskou radnicí kolem půl 12

4 es ef es ef | Web | 4. dubna 2013 v 16:54 | Reagovat

Fotky jsou skvělé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama