Fotografické lahůdky: Objektiv je můj milenec

23. října 2013 v 22:28 | Metteorwa |  Fotografické lahůdky

Stěžování si a vyblejvání se ze svýh tužeb a útrap není nikdy dost. Některé otázky/věty, které slýchám/čtu, už mi lezou krkem. Většinou se pak stane, že mě otázka/věta (ač někdy sama o sobě nijak nasrávací není) prostě nasere. A tak to za těch stopadesát před ním odnese ten poslední, který to někdy stejně nemyslel nijak špatně a prostě to jenom nepobral, tak se zeptal, a mně zrovna ruplo. Nebo když je někdo hrubej hulvát, či baštič medálních sraček. Tak si to zkusíme vzít trochu po pořádku, tedy tak, jak bude v mých silách.


Ty fotíš akty?!

Ano přesně tak. Ten náhle nechápavě pohrdavý pohled, který na mě často někteří lidé vrhají, když zjistí "co jsem zač".
Podle toho výrazu se dá usoudit, že se v jejich představách z normálního člověka, kterého často aspoň vzdáleně znají, stává nějaká prapodivná nemorální příšera, od které by se měli držet dál. Proč? Neviděli jste nikdy nic jiného než porno nebo co? Ovšem tato otázka samozřejmě není vždy pokládána s pohrdavým podtónem a pohledem skrz prsty.

Proč máš všechny fotky nahaté?

To se týče jak mých fotografických počinů, tak těch modelkovských. Bohužel "všechny nahaté" je u mě primární problém. Co totiž lidi pleskne nejvíc do xichtu a nejvíc zaujme, to hned považují za "všechno". Jako u modelky je to u mě pochopitelnější, přece jenom jsem primárně artová, aktová fotomodelka. Mám ale stejně tak odfoceno mnoho a mnoho portrétů i fashion, nebo polooblečených "zakrývaček". Ale já vím, tohle vše okamžitě spadá do ignorace. Kozy, kozy, bobr, KOZY!!!!!
Jako "fotografku" mě tohle nasírá o něco víc. Jak už jsem zde někam nedávno psala, jako reakci na podobný komentář, každý si rád hledá a prohlíží, co ho zajímá. A koho zajímají jenom nahotiny, nevidí ty stovky fotek zvířat, přírody, nenahatých lidí atd. A pak se mě ještě zeptá, kdy se ode mě dočká nenahaté fotky. Co prosim? Vy asi špatně vidíte ne? Proč se primárně zaměřujete na nahaté fotky, abyste si pak mohli stěžovat, že jsou nahaté? Nepostrádá to trochu logiku? Jistě, pro mnoho lidí postrádá logiku fotit nahotiny. Jenže miláčci, je to prostě žánr jako každý jiný. Stejně tak jako když se budu celé dny válet v bahně a fotolovit vážky, nebo třeba hodinu nechat líčit modelku, abych pak vyfotila superkýč omalovánky. Ráda fotím zvířátka, přírodu, zajímavé lidi kolem sebe, nebo "divočiny". Co je na tom? Máte všichni fobii z bradavek? Sprchujete se doma oblečení, nebo si přitom držíte nad hlavou krucifix? Jdou na vás mdloby a zvracení, když se díváte na Botticelliho Zrození Venuše? Dyť ta ženská v mušli je nahatá!
Oukej, normálně zeptat se můžete, i když odpověď nikdy nebude jiná než "proč bych nemohla". Moji milí, znovu opakuji, je to otázka žánru. Já se vás taky neptám (dle mého debilně), proč fotíte kytky, nebo kreslíte jednorožce. Ale, vážně vás prosím, odpusťte si stupidity typu "já nemám nic proti aktům, ale proč jsi tam nahatá?"....Asi protože je to akt, proti kterému, jak tak rádi dokola opakujete, nic nemáte? Jistě, já nemám nic proti komoušům, jenom se mi dost příčí jejich historie, to jak ji popírají, vlastně se mi příčí sami o sobě a nikdy je volit nebudu. Ale nic proti komoušům. Zní to hloupě co?

Dejte tý modelce najíst...

Dejte těm šmudlům do držky, ať se vzpamatujou. Já chápu, média jsou všudypřítomná, ale nenechávejte se laskavě tak překrmovat. Stačí si projet bulvár. Jednou nadávaj nějaké celebritě, že je anorektička, i když má normální postavu...druhý den nadávají jiné celebritě, že je tlustá i přesto, že má normální postavu - váhově prakticky stejnou, jako ta anorektička z předchozího dne. Opravdu málokdy se soud bažinných médií shoduje s realitou. Tak jim to už nežerte. Lidi co nemají faldy a prdele jako almary nemusí být anorektici. A jen tak mimochodem, anorektičky z nedostaku živin nemají samozřejmě ani svaly, které já (zřejmě narozdíl od vás) mám.

Ta holka je děs.

Ano, jsem děs. Ošklivá obluda. Proto mi několikrát týdně přichází nové nabídky k focení, mám odfoceno s desítkami fotografů v podstatě ze všech koutů světa, jsem otisknutá v mnoha tištěných médiích, včetně celosvětových knížek. Navíc jsem na více než polovině fotek bez mejkapu a nejsem ani fotošopová královna. Protože jsem děs. Omlouvám se. Každý má jiný vkus, ale každý by měl mít aspoň minimum trochu slušného vychování. Smutné je, že většina takových se stáhne a drží hubu, jakmile se dozví, že ta, o které řekli že je odporná/hnusná/ošklivá zjistila, že o ní někdo něco takového napsal. A to ani nemusím dělat bububu. Stačí říct, že není vhodné veřejně pod fotku něco takového psát, když logicky ten, kdo na ní figuruje, se to jaksi může dočíst, a může se ho to jaksi dotknout - i my, fotomodelky apd. jsme lidi z masa a kostí, nic víc, nic míň. To je pak ticho po pěšině. Fakt jste všichni hrdinové, tleskám.
To je tak těžké slušně napsat "modelka není můj typ", "mám jiný vkus na holky" atd? To musím mít rovnou nejodpornější tělo, jaké bylo možné zvolit? A to cituji, vážení.

Objektiv je můj milenec.

Vskutku. Víte, ten, s kým skutečně udržuju intimní kontakt při focení je objektiv. Spousta lidí se ho bojí, ale já se toho strachu zbavila a z objektivu udělala svého spojence. S fotografama je sranda a dobrej pokec. To je fakt. Ovšem moje nejhlubší pozornost se při focení soustředí právě na objektiv.
Už vím jak se natočit, aby mi to slušelo. Kde a jak mám zatnout nějaký sval, abych nevypadala jak kydanec tvarohu. V lepším případě mi s tím pomůže fotograf a vše to předám objektivu. S fotografem dokážu uvolněně/normálně hovořit pouze, když odtáhne tvář od hledáčku.
Objektiv vnímá každou sebemenší změnu na mém těle, zaznamenává ji, ohniskem deformuje, připelšuje. Umí mě udělat krásnou i ošklivou, tak jako v reálném životě. Objektiv pozná, když se před ním stydím, kdy ho škádlím a kdy se mu trapně vtírám. To všechno vidí a posílá dál. Objektiv je můj milenec. Nežárlete na něj...nemáte šanci naši vzájemnou lásku zničit.

That´s all.
***

Sem se zase vyžvástala. Ale trčí mi v hlavě jedno dlouho plánované téma do téhle rubriky, a to jsou neobvyklé projevy fotografů při focení. Vážně je to kolikrát sranda k popukání. Musím se k tomu dokopat co nejdřív. Přeji krásnou noc, plnou produktivních a zábavných snů. A nebojte se objektivů, jsou to skvělí milenci.

Pac & Pěstí Metteorwa


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 renuška renuška | Web | 24. října 2013 v 8:09 | Reagovat

Met, nikdy jsem Ti sem nepsala, ale chodím k Tobě moc ráda. Jsem jedním z těch kydanců tvarohu :-), jak trefně ke konci článku píšeš, ale snad možná proto, byť jsem hetero, se ráda kochám Tvými nahatými fotkami. Jsi zvláštní žena s úžasnou postavou a já skutečně nevidím nic na tom, když se z lásky s objektivem pak narodí nádherná fotka, kterou nám nabízíš k prohlédnutí. Fandím Ti a těším se na další články. Třebaže bez mých komentářů ...

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 24. října 2013 v 8:22 | Reagovat

Rozumím tvé rozdurděnosti, i když kdo nechce poslouchat stejně neuslyší a zeptá se znovu, postojednapadesáté. Proč by měl člověk zdůvodňovat, jak žije a co ho těší? Jako by nestačilo, že to, co děláš, děláš zatraceně dobře a chceš to dělat ještě líp. To je dost, ne? :-)

3 Bonnie Galactic Bonnie Galactic | E-mail | Web | 24. října 2013 v 9:09 | Reagovat

Jsi skvělá! Já mám hrozně ráda tvoje akty,  takže se na ně zaměřuju při prohlížení tvých stránek. Přesto vím, že si měla krásnou potkanici, že máš krásnýho pejska, byt kterej je ve stylu po kterým toužím celej život (možná už ne, já nevím, ale je to ten s tou spíží) a že fotíš i moc hezký fotky přírody. A že tě foťej i oblečenou.

Tenhle článek je opět skvělej, naprosto tě chápu, jako semtam "fotografka" občas poslouchám taky takovýhle koniny, nejčastějc od spolužáků stylem:"Ty fotiš ženský? To bych taky chtěl... Asi začnu fotit." Jenom kvůli těm tělům, aby na ně mohli zírat!

No jo. Každopádně dost se těším na ten příští článek :)

4 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 24. října 2013 v 9:30 | Reagovat

[1]:[2]:[3]:Děkuji, hlavní účel článku bylo samozřejmě se jednoduše vyvztekat. Až budu starší, vyspělejší, moudřejší a vyrovnanější, tyhle výbuchy mě jistě přejdou, nebudu na ně mít čas. Ale je fakt, že mi to ulevilo. Snad díky tomu vyvztekání se aspoň na nějakou dobu nebudu hned protivná a arogantní v podstatě bezdůvodně, občas se mi to poslední dobou stávalo. Psaní je skvělá terapie. Ten příští článek, který slibuji už bůhví po kolikáte bude z úplně jiného soudku - pozitivní a sranda.

5 Nichie Nichie | Web | 24. října 2013 v 15:33 | Reagovat

Časť Objektiv je můj milenec je fakt dobre napísaná - objektív pozná. A preto sa nefotím :D

6 Miky_POLA Miky_POLA | 24. října 2013 v 15:48 | Reagovat

Při tomhle jsem si vzpomněl, jak jsi mě rozčíleně vyprávěla o tý ženský z Krystalu u vás v domě ;D

7 Šárka Šárka | Web | 24. října 2013 v 18:18 | Reagovat

Musíš být hrozně fajn holka. Máš to prostě v hlavě srovnané...

8 Tomas Tengler Tomas Tengler | E-mail | 25. října 2013 v 1:07 | Reagovat

Moc dobře napsáno.
Ad výbuchy - třeba nepřejdou, já i teď občas bouchnu jak za starejch časů, naposled dneska :-) Člověk potřebuje někdy upustit páru..

9 Antonín Chloupek Antonín Chloupek | E-mail | 5. února 2014 v 2:46 | Reagovat

Tak jsem se dnes seznámil s bezvadnou ženskou.Začalo to vlastně předloni, když jsem si prohlížel fotky z Reflexu (měl jsem tam taky asi pět fotek) a Dodo tam měl SHIT HAPPENS. Říkám si, co je to za chlapa, že sem chodí s hovnem? Musím se na něj podívat. Přiznám se ale, že mě ty jeho fotky nakonec dostaly. Samé krásné baby, včetně fotek Tvých. No a od té doby na ně koukám s velkým potěšením. Dnes poprvé nahlížím do Tvého blogu a čtu samé vtipné a chytré věci. Ti omezení lidé, co Tě občas vytáčejí, Ti nesahají ani po kotníky. Bohužel se to stává každému, kdo chodívá se svou kůží na trh. Je ale daleko víc lidí, kteří jsou rádi, že jsi. A že děláš to, co děláš. A to, co děláš, děláš dobře. :-)

10 Hieronymus Hieronymus | E-mail | 17. března 2015 v 19:58 | Reagovat

Tak mě jsi typově zaujala už od první fotky. Ačkoliv akt nikdy nepatřil k mým oblíbeným žánrům, v týhle podobě mu začínám fakt přicházet na chuť. Převčírem jsem volal panu Růžkovi ohledně rad k fotáku Fujifilm X-E1, kterej si právě kupuju a čím dýl mluvil o svým pojetí práce, tím silněj mě to dostávalo. S každou jeho větou mi srdce plesalo víc a víc. Jeho fotofilosofie s tou mou souzní. Takže ještě nějakej čas vydrž, chci si tě někdy letos přijít vyfotit na workshop. :-) Jen budu mít jako relativní začátečník možná trému z tolika profíků. No, o nic nejde. Buď se utopím nebo naučím plavat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama