Vlastně je to pohoda, nápady mám pořád

2. prosince 2013 v 14:02 | Metteorwa |  Zápisky

Bezdůvodně se mi docela ulevilo. Asi je to tím adventem. Samozřejmé je, že můj pokus předstírat, že jsem pilný a zodpovědný student nadále permanentně selhává. Např. taková revize zdrojů na semestrální práci z Dějin umění mě trochu zaskočila, ale budiž. Díky blogování jsem zvyklá okecávat, tak jsem to nějak okecala a jen si připravuju krycí manévr, až mi ona revize s posměšným úšklebkem přiletí na hlavu.Vůbec jsem to s tou prací strašně vychytala, ono napsat deset stránek o ničem širším, než je jeden obraz, to se ještě dá. Ale vybrat si obraz tak tajuplný, záhadný a záludný, že se konkrétně o něm nedá sehnat skoro žádný zdroj, delší než tři věty...já prostě vždycky musím mít něco extra.
Jenže já se prostě Jana Křtitele od Leonarda nechci vzdát, přeci jen, je to jeho poslední dílo a jediné je signované (Leonardo má dva obrazy s tímto názvem, myslím ten poslední obraz). No neberte to. Sice je mou stálicí Van Gogh, jenže ten nezapadá do zadání, je příliš "nedávný".

S filmem je to pořád stejně. Asi začnu nesnášet koně, protože animovat frame to frame nějakou herku co táhne cikánskou maringotku, to je vážně velký sousto. Hlavně to hrozně žere čas. To ani nevíte, kolik času zabrala mně i mým spolužákům ta chůze člověka, někteří to snad dokonce ještě ani neodevzdali, protože jim to prostě nejde. A teď si to spočítejte...kůň má nohy čtyři a specificky je střídá, no prostě animátorská laskomina. Čim víc nohou, tim větší průser.
Za celý svůj dosavadní život jsem načrtala, nakreslila a namalovala víc koní, než čehokoliv jiného, pracuji tedy bez předlohy.
Důvod? Honim si triko. Ale hlavnější důvod asi je, že já jsem prostě hodně zvyklá pracovat po paměti a nějaké šmelení skrz obšlehávání práce někoho jiného mě prostě neba.


Momentka z Šumavy. Jako fotka fakt nic moc, ale líbí se mi ten výraz. Milej, bezstarostnej, kulišáckej. Co mě velmi potěšilo je to, že mám zase jednou fakt nápad na fotku. Vlastně jsem to chtěla zkusit včera, ale byla jsem tak utahaná, že jsem nezvládla nic jinýho než spát a trochu poklidit, potom, co jsem se vrátila z ranního focení.
Ale hlavně se mi nechtělo mýt vlasy, a to je hodně důležitá věc. Měla jsem totiž na tom focení vizážistku, která mi upravovala i vlasy, takže jsem je měla docela přelakované. A já byla líná to vymejt, dnes se k tomu samozřejmě chystám. Nalakovaný vlasy, fuj. Vzhledem k tomu, co na té fotce má být, mohlo by to způsobit bolestivou nehodou. Lak na vlasy je holt dost hořlavá svině.
Ale nechci moc prozrazovat, zbývá mi jen úpěnlivě doufat, že se dílo zadaří. Držte mi palce, protože jestli se zadaří, věřte mi, že to bude epesní. Fakt doufám, že bude.

Z Ak jsem již vystoupila. Prostě pro mě nemá cenu tam zůstávat. Bude se mi stýskat, mám spoustu hezkých vzpomínek, ale prostě už mě to přestalo bavit. Je to klub, ne politická strana, nebo co já vim co, od klubu už to má nějakou dobu daleko a Standa evidentně odmítá pochopit, o co vlastně jde. Takhle se na to můžu aspoň s čistým štítem vykašlat, už to není moje věc a bez titulky to přežiju.
Hodnotní členi už na určité Standovy "praktiky" beztak rezignovali (nemá to cenu, už to vím), nebo si v mnohem horším případě bojí trochu otevřít hubu a projevit názor, aby náhodou nepřišli o místo na titulce. A kdo by se tomu divil.
Už to není hlavně o tom zaujmout něčím originálním, autorskou a vlastní tvorbou všeho druhu a být osobnost. Teď hlavně aby všichni drželi hubu a krok a nejvíc otevřená náruč je "osobnostem".
Aspoň že za poslední dobu je Ak obohacen o zajímavé a přínosné nováčky. Kdysi bylo zrno odděleno od "plev". Teď se za zrno maskujou plevy. Snad se to takhle správně skloňuje.

Nuže, adekvátní stávající členi Ak - pořád vás je víc než dost, přeju vám mnoho štěstí do budoucnosti, spoustu inspirace a pevné nervy. Třeba jednou zase bude dobře a Ak zase bude Autorským klubem jak se sluší a patří.

Pac & Pěstí Metteorwa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 17:42 | Reagovat

Však k tobě lidi budou chodit i bez titulky. :-)

2 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 18:03 | Reagovat

Ti, kteří sem chodí pravidelně tě stejně mají uloženou i jinak. Takže tu "změnu" snad zas tolik neucítíš. :-)

Jinak hodně štěstí s tou prací. Sama vím, jaké peklo nastává, když nejsou zdroje. Ale bohužel ta nejzajímavější témata jsou často právě ta, která ještě mnoho lidí nenapadla. :-D

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 20:44 | Reagovat

Palce na fotku rozhodně držím. :-)

A přeju i hodně štěstí mimo AK. Myslím, že ty se rozhodně neztratíš, máš velkou čtenářskou základnu i bez titulky, takže určitě budeš v pohodě... ;-) :-)

4 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 20:45 | Reagovat

Ale každopádně gratuluju k tomu, že ses odvážila vážně odejít, to dokáže málokdo... ;-)

5 Tomas Tengler Tomas Tengler | E-mail | 2. prosince 2013 v 22:55 | Reagovat

Hlavně aby ta herka nebyla potřeba ve víc než jednom chodu. Ony ty herky mají blbej zvyk střídat nohy jinak v kroku, v klusu i ve cvalu.. a mimochodníky radši zmiňovat nebudu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama