Minolta na zkoušku

14. dubna 2014 v 12:09 | Metteorwa |  Scéna

Dostala jsem Minoltu na hraní a ozkoušení. Jedná se o kinofilmový kompakt, něco takového. Má trošku přívětivější ostření než Zenit, ale faktem je, že já v tom nejsem zrovna dvakrát cvičená, takže některé fotky jsem pokazila ryze vlastní neschopností správně zaostřit, smůla. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompakt, expozici není nutno řešit, i když já bych ji asi radši řešila. Je to spíš takový pohotý foťáček, se kterým jste navíc i docela nenápadní. Když cvakne závěrka v Zenitu, okolí min. deseti metrů se otřese v základech. Více v celém článku.


Na tom "novém" Z-ku, co jsem si nedávno pořídila je potřeba na expozici koukat shora, což je míň pohodlné, než sledovat barevná světýlka v hledáčku. Ovšem ten expozimetr je prostě strašně vtipnej, určitě mě bude bavit. Jen si ještě zjistit přepočet ISO a jakýsi DIN. Ten tedy zatím na ozkoušení čeká. Pravděpodobně bude mít premiéru v Camargue.
Nakonec to vypadá, že na ten týden s sebou potáhnu pěknou nálož různých foto-blbinek (Trapnýýý!).
Už jenom digi...padesátku budu mít na kinofilmu přece...ale je tak malinká, že se vejde všude. Bez tokinního seťáku se nehnu, hlavně kvůli širšímu ohnisku. A ta tokinní obluda dlouhá? Tu jsem čistě kvůli tomuhle výletu kupovala, přeci. Jo, a Zenity mám teď dva...to se dá využít. V jednom film barevnej a druhej černobílej. A pro jistotu samozřejmě pár filmů do zásoby. A vůbec, co kdybych si vlastně ještě prodloužila půjčení tý Minolty, takovej minipinďa se mezi tím vším úplně ztratí! Jáj, to bude výlet za všechny foťáky.


Ale na Anežku v letu jsem pyšná. Fakt.

Pac & Pěstí Metteorwa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 22:24 | Reagovat

Jejda, DINy - to už je docela prehistorie. A přitom to kdysi bylo hlavní označení a chodilo se do obchodu pro "jednadvacítky" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama