Experimenty aj.

Hrátky s kouhoutkem

14. srpna 2011 v 17:01
Mam fotek víc, ale nakonec vložím jen tuhle jednu, protože je podle mě nejpovedenější. Bohužel bylo málo světla a k chycení kapky jsem potřebala kratší čas, takže je to focené na ISO 1600. Je to vidět, ale u črnobílé to nevadí a nemyslím že to na fotce nějak hodně překáží.

Mršina

20. června 2011 v 18:47

Tak se konečně zase hlásím. Všechno ve škole, v rámci možností dopadlo OK a jsem napůl vybalená. Kde jsem byla ale zatím neřeknu, myslím že čmuchalové by to mohli někde vyšťourat, ale nemusí to troubit dál. Nafotila jsem celkem dost fotek a chci je chronologicky zahrnout do jednoho článku s popisky. Fotka níže, kterou zatím ukážu je jediná úchylná inscenace z celého výletu. Měla jsem ji naplánovanou už před odcestotávím, nic jiného mě tam už nenapadlo, měla jsem jiné "starosti" a přes hledáček jsem sledovala spíš okolí než abych se párala s nějakým inscenováním. Jak už jsem asi psala, fotek jsem si přivezla vcelku požehnaně, ale snad ne zas tolik, aby to bylo nestravitelné. Taky budu mít pravděpodobně i hromádku těch modelkovských. A scen z Reflexu je napůl cesty, ale zatím jsem se nedostala k jeho nasosání do Síně slávy. Jinak přeju hezký večer a užívejte si konec školního roku, jak to jen jde, protože prázdniny vždycky utečou jako voda ;).
Pac & Pěstí Metteorwa

Mešní víno

24. dubna 2011 v 9:43

To je prosím ta strašně dlouho plánovaná inscenace, která je nakonec ve všem úplně (tím myslím opravdu úplně) jiná, než byla původní představa, ale jsem docela spokojená, musím přiznat. Kdybych měla po ruce víc "fotogenické tekutiny", vydržela bych tam blbnout dýl, ale tahle fotka vyšla asi nejlépe. Název nese větší význam než "pouze název", ale myslím, že význam fotky, který jsem zamýšlela, není příliš čitelný (což na druhou stranu může být i dobře). Ale řekla jsem si, že pro začátek, jako výzkum, vás v tom nechám a uvidím, jak fotka působí na nezávislé pozorovatele ve spojení s názvem. Nepochybuji, že se může sejít spousta zajímavých fantazií, které by mě v životě ani nenapadly :). Jinak, pro rejpálky, tekutina je na fotce opravdu dost světlá (holt nebyly prostředky), takže asi moc nepřipomíná klasické červené víno. Jenže já se před inscenováním pro jistotu poučila (nebo se aspoň snažila) a to mimo jiné tak, že se používá i bílé měšní víno (s praktických důvodů), což já osobně dosud netušila. Červené víno je samozřejmě symboličtější.

foto pod perexem

Herkul začíná...

24. dubna 2011 v 9:19

Je to zkušební fotka z dnešního ranního focení. Přesně tak, na třetí (čtvrtý?) pokus se mi (respektive tentokrát nám) podařilo vstát. Sice kvůli úplně jiné fotce, ale to je vedlejší :). Já ji totiž zatím nikam dávat nebudu, pokud pujde všechno aspoň snesitelně blbě (hladce to asi nikdy nepujde), bude to možná překvápko a konečně něco NĚCO. Kompozici prosím přehlížejte, je to hrozný, ale výsledná fotka, z které teď vidíte jen torzo, je na tom líp. Odraz na hladině je useklý kvůli písčitému břehu, nelíbil se mi tam, ale potopit chudáka Herkula dál nešlo, a při záběru níž se zase odraz logicky samozřejmě ztratil a jít blíž taky nebylo možné. Jinak jsem tentokrát měla "asistenta" ale to slovo se mi vůbec nelíbí, jednoduše mi můj muž pomáhal (patří mu úcta za to, že vstal se mnou, chudák, ale na druhou stranu si nakonec nafotil i něco svého) a hlídal všelijaké drobnosti a upozorňoval kam a jak, abych nemusela po každé fotce běhat tam a zpátky. Jinak jsem fotila rovnou do WB na jpg, protože v téhle budoucí serii chci fotky upravovat opravdu jen minimálně, v nejlepším případě vůbec. Výsledná fotka je trochu upravená, ale není to snad ani poznat, světlo bylo ještě hodně měkké a nejsvětlejší části fotky trochu vyšedlé, tak jsem to trošičku povytáhla v úrovních. To jsem to zase okecala, nuže, hurá pod perex...

Tak oxfordky asi

17. dubna 2011 v 20:08
Potom, co jsem sem naflákala nějaké ty rádobysérky, zachtělo se mi zase vložit něco samostatně, stejně jako jsem to dnes už jednou udělala. Čas a okolnosti všeobecně jsou prozatím proti mě, z čehož jsem poněkuď podrážděná. Jednu inscenaci už různě plánuji a lehce předělávám snad dva měsíce. Už si nepamatuju, jestli přeháním, nebo ne. Druhá, která vypadá nadějněji a dokonce obsáhleji (jako že by nemuselo jít pouze o jednu fotku) je sice čerstvá, ale měla bych správně nakročeno, kdybych dnes nezaspala. Prostě se mi to poslední dobou nějak sere. Navíc na onu prozatím přísně tajnou etc. budu muset nahánět manekýny, ale to není žádná sranda. Znám spoustu těch fotopátračkových buchet, co jsou hned hrrr a jedno milé slovíčko za druhým a pak se na vás stejně víte co (nejlépe chvíli před focením, nebo rovnou den po "focení"). A další chvilka času pro tvorbu je v prdeli a promarněná čekáním na nějakou lady.
Samozřejmě je spousta spolehlivých a "focením nezkažených" dušiček, jenže, i když několik z nich jsou skoro kamarádky, nebo něco jako "víme o sobě a snášíme se dobře", mají nabídek nad hlavu a času málo. A já taky. Znáte to..."ahoj, zítra by to šlo, zítra mám volno" "to je škoda, já zrovna nemůžu, nešlo by to příští pátek? ten jedinej mám volnej" "to je škoda, to nemůžu, a ten čtvrtek před tím?" "bohužel, to taky nemůžu"...při velké smůle se to takhle může táhnout opravdu dlouho.
Takže jsem nějaká taková zdeptaná. Ale ono to brzo přejde.

V neděli má Bůh odpočinkový den

20. března 2011 v 9:39
Tak konečně zase nová fotka. Tuhle jsem si plánovala už celkem dlouho. Realizace ale nebyla zrovna jednoduchá a při prvním pokusu mi okolnosti teda vážně moc nenahrávaly. Nakonec jsem docela spokojená, i přes celkem velké problémy se zaostřováním se to nakonec nějak zašulilo. Okap vlevo je na nic a na levé lopatce se mi zjevil nějaký záhadný flek, ale opravím to pouze v plné velikosti, tyhle zmenšeniny to přežijou, nechce se mi s tím znovu párat :)
Nuže, kdo chce, nechť se koukne pod perex...

Zenit - pár posledních rádobyscanů

6. března 2011 v 12:02


Už je to třičtvrtě roku, možná skoro rok. Scany už mám zpět všechny, a protože se zapůjčeným skanerem byl problém, čiliž nějak nechtěl scanovat, brzy budu vybrané zbytky negativů posílat poštou, zase k někomu jinému, ochotnému, kdo mi to konečně sosne do počítače (hold scanování ve fotoškodě je na mě moc drahý, aspoň prozatím). Takže přidám pár těch pokusů, ke kterým mi dopomohl Nikon a okno. Nuže, tady jsou:
více pod perexem

Medvídek & Medvídek II.

30. ledna 2011 v 11:57
Medvídek je fotka stará rok. Někde v archivu by se tu našla, ale řekla jsem si, že bude lepší, dát sem obě najednou. Medvídek II. je focený dnes. Je to asi dost perverzní inscenace, ale to bych to bych nebyla já, že jo...:).

Zase zdrhla, mrcha jedna

9. ledna 2011 v 13:44
Trošičku magořina. Už na předchozí fotku jsem měla půjčený širokáč, tak jsem toho jednoduše musela zneužít. Jen jsem měla problém s televizí, která mi do záběru lezla a opravdu rušila. Zneškodnila jsem ji ručníkem. Vlastně všechny rušivé věci jsem zaházela hadry, kam ty nedosáhly, naházela jsem polštáře.  Je to jednoduše rychlovka, a komu se líbí, tomu se líbí, komu ne, ať se na to radši nekouká - respektive kritizuje smysluplně, aby mi to něco dalo :).
metteorwa photography

Miluj svojí baskytaru

8. ledna 2011 v 18:33
Milujte svoje nástroje, pokud doma nějaké máte. Z nepřeberného množství, co máme doma my, já nejvíc miluju svojí Jolanu basso x po mamince. Je to strašná šunka, chrastěj jí snímače, má ohnutej krk a jednou jí uletěl kolík. Bohužel už na ni nehraju tak často, jako dřív, a taky už mi to tolik nejde. Nikdy mě ale asi nepřejde ten infantilní vztah s kusem dřeva se strunami. Fotky, které přikládám jsou teda nic moc, jedna zaostřená někam po pr (s F1.8 to docela vadí), navíc u obou je pravá ruka (respektive ruka nalevo) nešikovně useknutá. Ale což, to jsou fotky hlavně pro mě :). Fotila jsem to na desítky pokusů, ale když byla fotka kompozičně i technicky v pořádku, nevyzařovalo z ní vůbec nic, pro mě byla prostě tuctová. Asi už umím fotit pouze s chybami, které pro mě dělají fotku fotkou a pro ostatní jsou důvodem, proč takovou fotku hodit do koše. 

Pac & Pěstí Metteorwa
metteorwa photography
metteorwa photography

Dívat se přes okna

19. prosince 2010 v 16:26
Tak jsem nakonec nějakou tu inscenačku našla. Je ale trochu staršího data, možná měsíc. Nějak jsem na ni zapomněla. Jako vždy je umocněná technickou nedokonalostí a spoustou přepalů. Měla jsem trochu problémy se rozhodnout, tak jsem udělala barevnou i černobílou verzi. U mě ale vítězí asi ta černobílá. Vlastně, teď už se mi ta fotka vůbec nelíbí, ale nu což, možná bych ji mohla zkusit později upravit znovu a lépe.

metteorwa photography
metteorwa photography

Ranní z vlaku

19. prosince 2010 v 15:09
No jo, to je prostě starý, ale já jsem si tímhle způsobem hrála až teď, ráno ve vlaku při cestě do školy, protože jsem sebou výjimečně táhla Nikona. Snad si brzo zase najdu čas na nějakou inscenaci. A mimochodem jsem včera byla na vernisáži Základní instinkt pořádanou týdeníkem Instinkt ve spolupráci s fotopátračkou. Komu to uniklo, tu soutěž vyhrál Palki a dalo by se říct že i já, jakožto modelína. Až a jestli se mi bude chtít, mohla bych o tom něco i napsat. Tak tě pic.
ps. až na trochu kontrastu jsou fotky bez úprav 
metteorwa photography
metteorwa photography
metteorwa photography

Dieta

23. listopadu 2010 v 17:49
Tak zase něco nenormálního (no jo, zase jsem ožila, ale všichni snad pochopí, že mám na práci lepší věci než blbnout s blogem, že). Kdysi - už je to delší doba - mě napadlo že by se dalo na focení dobře využít světlo z ledničky, nebo rovnou i lednička jako taková. První výsledek je tohle. Snažila jsem se teda o maximální hubenost - aby to prostě trochu odpovídalo zamýšlenému tématu - ale šlo by to líp. První ponaučení z tohohle focení tedy zní: před focením nežrat (myšleno nepřežírat se jako vepř). Doufám že někdo ocení moji snahu o aranžmá ve dveřích lednice, protože dolní část jsem musela několikrát přehazovat :).

To bude asi vše k fotce, mám ještě hromádku fotek v koutě, ale uspořádat je a vymyslet k tomu něco smysluplnýho, to už je jiná, že jo :).

Tě pic Mett.
Dieta

Jožinka z vany

29. října 2010 v 19:24
Tak poprvé focení s bleskem. Protože o tom vím prd a vlastně nevím co s bleskem, pro jistotu jsem ho pro začátek mrskla jen tak do vany. Dopadlo to tak, jak o dopadlo - ne nad očekávání dobře, ale taky ne úplně blbě...aspoň doufám.
metteorwa photography

Ranní rozjímání

22. října 2010 v 15:44
Řekla bych, že vcelku romantická fotka-aspoň oproti ostatním. Bohužel jsem neměla po ruce ani stativ, ani dálkovou spoušť, takže to byla docela makačka. Ovšem s výsledkem jsem docela spokojená, taky z toho nemusela být fotka vůbec žádná :).
metteorwa photography

Konkubína

13. října 2010 v 17:48
Asi není moc co dodat, možná jen že mám jednu nohu křivější než tu druhou :).
metteorwa photography

Pavouk na stropě

8. října 2010 v 19:52
Tak zase nějaká nahotinka, sprosťačinka. Teď bude asi zase chvíli trvat, než spáchám zase něco v tomhle stylu, nedá se to prostě fotit vždy a všude že jo...
metteorwa photography

Hard Candy in bed

6. října 2010 v 20:17
Nu což, všichni fotěj namejkapovaný, naleštěný a nablýskaný tlamice. Proč já bych si teda nevyfotila neoholenou bradičku po ránu, ať je aspoň nějaká změna :).  
metteorwa photography

Chceš kafe?

5. října 2010 v 14:26
Tak nějaká ta úchylárna tu dlouho chyběla. Jako první přihodím jednu, složenou z dvou fotek. Nezvyk na tom možná je, že je barevná, ale černobílá verze se mi prostě nějak nelíbila. Je tam spousta chyb, ale nějak je nebudu řešit, z těch se můžu poučit do příštího focení. Možná by nebylo od věci odhodit modrý polštář a peřinu, to by ovšem pro ospalého pana J. byla katastrofa a já bych přišla o hlavu. Ovšem komu vadí zásuvka a kus skříně, může si trhnout nohou, protože mě tam nevadí. Kvůli nim je fotka možná méně "čistá" ale bez nich by pro mě byla zase moc prázdná. To je ovšem jen věc názoru. Tě pic. 
metteorwa photography

Cat walk

19. září 2010 v 13:03
Poslední fotka, co jsem nafotila. Nevím moc co si o tom myslet, většina fotek se mi přestala líbit jakmile jsem je přetáhla do compu. Ale aspoň dvě jsem vybrala jako použitelné. Problém s vymýšlením názvů už padl, ale bohužel to neni nic vtipnýho.
Cat walk
 
 

Reklama