Fauna

Koňové

25. srpna 2014 v 18:04 | Metteorwa

Koníci jsou vděčný objekt vždy. Fotky jsou "skroarchivní" z pozdního Jara. Je to jen pár výcvaků před odjezdem z víkendové návštěvy a pokus se na ně podívat jinak, než jsem zvyklá. Víc "portrétně". Nu, a k tomu čičina na konec. Nějak se mi ty fotky za poslední dobu nakupily, mám ještě pár digicvaků, pár nových již naskenovaných filmů, jeden budu skenovat teď a další jsem dnes dala vyvolat. Bude sranda :).

Fotky pod perexem

Kůzlata

23. srpna 2014 v 19:09 | Metteorwa

Trošku šuple, ale nezapomenuté. Tak to vypadá, když si zajdete s kozou za kozlem. Modlíte se celou dobu, ať se vám narodí kozička. A těšíte se. A pak se vám nenarodí kozel, ale rovnou kozlí dvojčata!
Ale co už, nějak se to udělá. Prej pěkně zloběj, kluci, ještě aby ne. Teď už jsou odrostlejší, na fotkách jim jsou snad dva dny. Nechcete někdo kozlíka? Zn. nedáme nikomu, kdo je chce sežrat, velmi kvalitní krev, dobré předpoklady k chovu. To jen kdyby náhodou ;).

fofo pod perexem

Plamenné výřezy

13. května 2014 v 18:55 | Metteorwa

V potu tváře, fotky jsou hotové. Tedy kromě těch ze Zenitů. Fotek celkem je ke stovce, obstála skoro každá desátá. Tedy trošku víc, protože hodně fotek jsem fotila na víc pokusů a výběr jsem si nechávala až na klid domova. Nevím jestli blog pojme do jednoho článku bez problémů skoro sto fotek, ale za zkoušku nic nedám.
Bude s tím ale ještě hodně práce, takže to chvíli potrvá, chci si nechat záležet. Navíc se mi moc nechce sérii trhat na kusy, byla bych radši za obsáhlý článek, plný chronologicky seřazených cvaků. Nepočítám-li dělení na celkovou černobílou, hrst barevných a oba filmy. Zatím tedy aspoň pár výřezových momentek z ornitologického parku. Příště snad už bude vyprávění. Hurá pod perex.

Protivínské kočky

7. dubna 2014 v 10:26 | Metteorwa

Už je to pár dní, co jsme byli na výletu v Protivíně. Hlavním tahákem byla, jak jinak, krokodýlí zoo. Sněženka je božská! Tam je však zakázáno fotit. A má to i své výhody - v tom horku a hlavně vlhkosti by to Nikonka nejspíš nepřežila. Mám ale celkem tři série (spíš sériečky), které jsem se rozhodla tématicky oddělit, protože si o to koledují. Viz níže.

Koně bezbarevně

24. června 2013 v 18:25 | Metteorwa

Vlastně jsou tyhle fotky součástí těch pár z minulé minisérie. Koníčky jsem chtěla zvlášť. Potkali jsme na tom výletě tři výběhy s koňmi, čemuž jsem nemohla odolat. Vybrala jsem ty nejdivnější fotky...jak jinak. Foto pod perexem.

Anežčina dobrodružsví barevná

5. května 2013 v 16:00 | Metteorwa

Anežka opět vyrazila do přírody. Spíš jsem ji k tomu tak trošku přinutila, ona radši sedí na rameni nebo se válí v kapuce, v bezpečí, než aby někde lítala divočinou. Tentokrát to mám zdokumentované barevně. Nuže, hurá pod perex...

Oči psí

2. května 2013 v 16:56 | Metteorwa

Po nějaké době, pro změnu, zase série psí. A dokonce, i přesto že psí, tak ne Antonínová. Tentokrát je to Kony. A doopravdy se to píše Kony, má to na známce :). Foceno klasicky Nikonem, tak cca dva týdny zpátky. Nuže, šup pod perex.

Antonín na křesle

26. prosince 2012 v 19:05 | Metteorwa
Od chvíle kdy jsem vstala dělám fotky do vánoční série. Pravda, vyhrabala jsem se až kolem dvanácté a taky jsem se koupala a myla vlásky, ale i tak ty fotky zpracovávám už kolem šesti hodin v kuse a stále nemám hotovo. Ale bude tam ještě série psí, a tady mám malou pozvánku, viz pod perexem.

Andalusanka

12. listopadu 2012 v 0:33 | Mett.
Další šuplíček. Vystřižena ze série ze Španělska. Toho ouška je velká škoda, to je fakt...ale co s tím nadělám, výraz té kobyly se už nikdy nezopakoval, a výraz je víc než špička ouška.

foto pod perexem

Vhled do duše králičí

3. listopadu 2012 v 19:42 | Mett.
Je to jen takový výcvak. S Bártíkem, jako modelem, se nespolupracuje zrovna nejlíp a že už jsem to párkrát zkoušela. Tohle mě ale nějak zaujalo, nevím proč. Že by výraz? Libozračné ouško? Úplně blbá kompozice? Nevím, posuďte sami pod perexem...

A zase ten pes!

9. října 2012 v 20:32 | Mett.
Už to začíná být trapný, ale proč to psisko pořád dokola nefotit jak blbec (ještě ke všemu často na tom samém místě), když si o to svojí nezaměnitelnou fotogeničností neustále koleduje.
Už by to chtělo zase "nějakou pecku", ale něco v hlavě mám, tak uvidíme, uvidíme...
Jsou to trochu starší fotky, něco přes měsíc, ale co si tak pamatuju, jsou to takové ty moje oblíbené netknuté černobílky.
foto pod perexem

Barevná ochutnávka ze Zoo Troja

21. srpna 2012 v 7:00
A tak já jsem bděla a celou noc, až do teď, jsem zpracovávala fotky ze Zoo, kde jsme byli v sobotu. Bylo sice horko, ale naštěstí vcelku snesitelné. Za těch asi tak šest hodin jsme byli uťapkaní až běda. Úroda fotek je taky bohatá, až moc. Ale já z toho chtěla prostě rozsáhlou, černobílou sérii, abych si zas měla s čím honit triko. Tady mám nějaké barevné odpadlíky. I když dvě z nich se objeví i v černobílé verzi.

viz. celý článek

Srnečka

15. července 2012 v 23:30
Momentky. Nemám na tyhle číhací fotky na plachou divokou zvěř vybavení. Když už jsem se dostala dost blízko, aby srnečka byla dominantou, nestihla jsem cvaknout, než mi se štěkotem prchla. Ale na druhou stranu, přece jen je plus, že to nejsou fotky rádoby divoké přírody, kde se srnečky fotí v ohradě, nebo "ochočení" dravci v letu. Někteří frajeři mají pak sklony to vydávat za něco, co to není.
Na vcelku levný kompatík to stejně ujde.Pac & Pěstí Metteorwa

Trojanův Dvůr

8. května 2012 v 14:35
Poslední focení pro mladé návrhářky z Vošonu probíhalo v Trojanově Dvoře (viz. www.trojanuvdvur.cz). M. měla zadání unisex městská móda, nebo něco takového. Inspirovala se strošku "kovbojema" tak si zařídila focení na tomhle krásném statku s krásnými obyvateli (poprvé jsem viděla živého frízáka - muhehe, a stihla jsem si ho i pohladit, na fotkách venku je zase kladrubák s arabkou - potvora to byla, takový šídlo). Ve chvílích "volna", kdy se modelové s manekýnou převlíkali atd. jsem cvakala jak divá po koních. M. asi musela mít radost, když si přetáhla náhledy a na polovině fotek to místo jejích modelů byl samej kůň :).


foto pod perexem

Tonánek

30. prosince 2011 v 15:44
Není vám to psisko už tak nějak okoukané? Mně pořád ne. S lety co je občas trápen před objektivem už se naučil krásně pózovat, tahle fotka je důkaz. Z mého psa je nefalšovaný model. Jaké umí dělat krásné a dojemné kukuč. Mám víc fotek, ale ty sem hodím někdy v budoucnu jako trojici. Stejně jako tahle jsou zcela bez úprav - focené na JPG s přednastavením v Nikonu (BW atp.).


ps. mám více jiných fotek, ale po dalších hodinách zpracovávání fotek pro poslední studentku ze tří (to focení modelů na klauzury), mě to tak trochu zmohlo, takže se mi dneska už nic takového nechce.

Krasavec

16. prosince 2011 v 20:31
Z dnešní procházky. Nechci býti chlubivá, ale v té fotce je skrytá jistá genialita - bohužel pouze náhodná. Vidíte někde výrazné černé kšíry, obojek proti blechám nebo vodítko? Já ne, ovšem tímhle vším byl Antonín ověšen a přesto nic z toho vidět není.

Jinak mám možná dobrou zprávu pro zítřek (dnes už jsem na to asi moc unavená). Ve středu jsme se s panem J. byli mrknout do Sapy* (koupit mega krevety a omáčku, přežrat se nudlí atd.), mimo jiné jsem si tam chtěla udělat pár fotek a tak se i stalo. Není jich mnoho, ale vcelku se dost liší od většiny ostatních, co jsou zde na blogu k vidění, aspoň tak je vnímám já. Hezký večer, klidný spánek a žádné brzké vstávání...já totiž zítra stejně jako obvykle zase brzo vstávám, ovšem furt lepší než vstávání v pět jako obvykle.

* kdo neví co je Sapa, počká si na zítřek, případně si to bez problémů může vygooglit

Pac & Pěstí Metteorwa

Na okně seděla kočka, zase

15. listopadu 2011 v 19:15
Také fotky z víkendu, ale už ne "z vody". Přespávali jsme u někoho v baráku a ráno (pokud se přibližně dvanáctá hodina dá považovat za ráno), kde se na chvíli na okně uvelebila kočka. Sluníčko zrovna pálilo přímo do oken, tak se tam uvelebila. Vytváří to docela zajímavý efekt, tahle kombinace nějaké pokojové kytky v popředí, ušmudlaného okna a přímého slunce. Ta neškodná špínka totiž v tomhle světle začala "svítit" a číča je tak dobře vidět pouze skrz svůj vlastní stín - tohle je výsledek.

foto pod perexem

Aranka pózující

15. října 2011 v 19:13
Jak jsem psala v předchozím článku, Aranka je torpédo. Navíc se bojí foťáku a prchá před ním. Nakonec se ale na chvilku trochu uklidnila a dala se lépe vyfotit. Ty fotky jsou vcelku obyčejné, ale jsem na ně hrdá, protože prakticky veškeré předchozí pokusy nedopadly nejlépe. Každá fotka si prošla trochu jiným postprocesem, ale bylo krásné světlo, takže nebylo třeba se s nimi nějak párat. Akorát ho nebylo příliš a na torpédo je třeba kratšího času, takže je to focené na ISO 1600, což je dost, takže fotky jsou hodně zrnité, i když takhle v malém to není moc vidět.

foto pod perexem

Aranka do rodinného alba

15. října 2011 v 18:41
Takové "jen tak" momentky. Aranka je celkem torpédo a před foťákem z nějakého důvodu prchá. Nakonec se mi povedly i nějaké portréty, ale ty dám až zvlášť.

foto pod perexem

Ddevil

10. srpna 2011 v 14:11
Včera jsem byla na návštěvě u kamarádky. Mají doma kočky - už staršího kocoura a dorůstající kočičku. Měla jsem tedy fotící maraton, i když to není nic moc, byla jsem dost omezená prostředím a hlavně v interiéru v dnešních podmračených dnech bývá málo světla...a zvířátka se na delší čas fotí špatně, zvlášť když si ještě musíte dávat pozor na to, aby se vám fotky nemazaly pouhým třesem rukou. Něco tam ale je. Pro začátek jsem jako ukázku vložila fotku pod perexem. A mimochodem, nejedná se o překlep, Ddevil je název skladby od jedné z mých oblíbených kapel a takhle se to prostě píše :), a k tomuhle fešákovi to podle mě fakt sedí.
 
 

Reklama