Fauna

Dnešní malý, chlupatý úlovek

22. května 2011 v 20:24


Mám poměrně naspěch, takže ve zkratce. Byli jsme na "prohlídce" nějaké pískovny, kvůli možnému focení, pak mě drahý upozornil na malou, chlupatou kuličku běžící přes cestu. Překvapivě se to na okraji zastavilo. Ono si to chuďátko myslelo, že když se bude "maskovat", tak to nechám být. Sice jsem měla sto chutí si to pochovat, ale to mi bylo okamžitě zakázáno, tak jsem si aspoň cvakla pár záběrů, než to předemnou uteklo. Zatím jsem nezkoumala co přesně za druh to může být, ale někdy se na to snad podívám, tak zatím tě pic.

Mžouravý Antonín

24. dubna 2011 v 8:53

Pár lenivých, psích momentek v dost jasném světle. Fotky nejsou nijak upravované, foceno rovnou do BW a jpg.

foto pod perexem

Královna pavlačí

27. března 2011 v 19:42
Tak konečně první scan negativu. První jsem bezpodmínečně musela dát svojí favoritku, která byla favoritkou od samého začátku (už tu nejspíš někdy byla k vidění, v hooorší kvalitě). Bohužel až při tom pravém scanování se ukázalo, že je neostrá. Zaostřeno jsem sice měla, ale než jsem stačila stisknout, čičina udělala krok dopředu, což při nízké cloně vadí hodně. Ale stejně se mi líbí ze všech nejvíc, nemůžu si pomoct. Kromě zmenšení a doostření pro internetové "předvádění" je zcela bez úprav, i ten prach a škrábance jsem tam nechala, protože tyhle stopy se mi na fotkách z filmu prostě líbí.
foto pod perexem

Nové psí portréty. Antonín se vrací...

5. března 2011 v 18:02


No jo, Antonín je jeden z mých nejfocenějších modelů. Tohle jsem fotila včera, až na převod do BW jsou fotky čisté, bez úprav.

Poražený a ploštice

5. března 2011 v 15:58

Tahle fotka už tu někde, hluboko v archivu je. Ale hrozně se mi nelíbí ta stará úprava, a vyčtvercovala jsem ji. Vlastně je to jedna z takových, mých prvotinek. Tuhle konkrétní prvotinku mám ale ráda :).

Pózující pes

18. února 2011 v 23:00
Dlouho jsem nějak neměla možnost si něco nového vyfotit, nebo zinscenovat nějakou píčovinu. Rozhodla jsem se tedy přihodit nějakou šuplíkovku s mým nejfocenějším zvířecím modelem. Kdo sem občas zajde, určitě zná Antonína navzpaměť :). Pokud zítra nebudu zlenivělá, pustím se do toho velice dlouho slíbeného bokehového článku, moc od toho sice neočekávám, ale aspoň si zase protrénuju psaní "na delší trať". Tak tě pic a běžte spát, já zítra vstávám kolém páté.
metteorwa photography
Pac & Pěstí Metteorwa

Holoubci třikrát jinak

23. listopadu 2010 v 18:25
Tak úryvek z pokusů o streetphoto (mám políčeno na sérii fotek z onoho fotícího dne s nějakou tou omáčkou okolo) Vybrala jsem tři holoubkovský fotky jako ukázku.


Fotila jsem holoubka v popředí, takže ten akční mi tam přiletěl při stisku spouště.
holu


Ten den bylo dost jasno, takže na focení dost blbý, ostrý světlo, ale stíny dělalo hezký :).
metteorwa photography


Uletěl mi no...
metteorwa photography

Neupravená, přepálená labuť

21. listopadu 2010 v 1:20
I když je ta fotka vlastně špatně, něco se mi na ní líbí. Jen pokusy o nějakou úpravu byly zbytečné - prostě to nešlo. Takže zase jednou, pro změnu - i když digitální, tak úplně čistá fotka (až teda jako že na ořez, že jo...)
metteorwa photography

Hlídač

16. října 2010 v 17:22
Toníček koukajíc co se děje venku :)
metteorwa photography

Líbezný portrét pózujícího psa

10. října 2010 v 19:37
Toníček v poli. Jen abyste si nemysleli, vodítko jsem smazala :).
metteorwa photography

Nejkrásnější úsměv

10. října 2010 v 17:13
A pak že se zvířátka nesmějou :). Tenhle kolemjdoucí byl hodně kontaktní, stačilo prohodit pár milých slov přehnanou intonací a hned měl oči jen pro můj zaprášenej a všeobecně zprasenej objektiv.
metteorwa photography

Ochutnávka - Koně

30. září 2010 v 17:25
U ségry bylo včera veselo, a koně se nechali fotit celkem ochotně. Včetně psů a dočasně adoptovaných ježečků. Fotek je ale hodně, skoro 300, než vyberu, uspořádám atd., tak to chvíli potrvá, tak aspoň ukážu barevnou verzi jedné z asi nejlepších (nebo spíš nejroztomilejších, nejvtipnějších) fotek.
metteorwa photography

Akční foto ze Zoo...

21. srpna 2010 v 16:51
No dobře, více méně je to nepovedená fotka, prostě jsem to nestihla :). Ale i tak se mi líbí, myslim že to takhle bez hlavy vypadá docela vtipně.
hopla

Velbloud upadnul a ostatní se mu smějou...

20. srpna 2010 v 18:13
Ve skutečnosti to tak sice nebylo, ale podle mě to tak vypadá. Ještě mám jednu (zpívající kvarteto velbloudů), jen nevím kde, tak bůhví, jestli to vůbec najdu, jestli jo, tak o to rozhodně nepřijdete ;)
*

Vlk Hřivnatý

12. srpna 2010 v 20:36
Opět ochutnávka z Pražské zoo. Tak trochu i testování Jirkova nového objektivu. Má hodně dobrou světelnost, takže kdybyste náhodou nevěděli, co je ta zvláštní zelená aura okolo jeho hlavy, tak to je snad nějaká větvička - asi - která se hodně rozostřila - bohužel ne dostatečně.
vlk

Kiang

11. srpna 2010 v 17:27
Další ukázka z výletu do zoo v Troji. Celkem mírumilovný pohled, popravdě jsou ovšem tihle kiangové pěkný mrchy (kopou, koušou, udupávají)
Kiang

Žirafa

6. srpna 2010 v 14:40
Úryvek z nedávného výletu do zoo v Troji. Samozřejmě to není focený pinďou, ten by to nesvedl ;) Fotek mám samozřejmě víc, časem dodám. Za prvý jsem chtěla něčím takovým přebít svoje poslední narcistické články, ale nechci zbytečně zavalit blog deseti články za sebou, tak zatím jenom taková ochutnávka. Ještě v okamžení, pro účel potlačení té jemné, ušlechtilé a přírodní krásy přibude samozřejmě nějaká moje úchylárna klasického rázu, než odjedu na celý víkend pryč :)
žirafka

Labutě - rádobysken/fomapan 400

29. května 2010 v 11:42
rádobyskenvyvolaný negativ připlácnutý na okno a vyfocený kompaktem
*

Ospalý, ospalý výr...

24. května 2010 v 23:09
No co k tomu dodat :)
*

Kozí sen

23. května 2010 v 21:20
Strakatá koza, v horkém dni...připoutána na oprátce, zvedla hlavu k obloze...přímo ke slunci.
*
 
 

Reklama