Flora

Zelená

23. srpna 2014 v 19:24 | Metteorwa

Zelené jarní oddechovky, které dlouho čekaly, jestli je někdo uvidí (téměř do konce léta, celkem srandovní). Ale jsou to takové neutrální fotky, v podstatě o ničem, jen oddechovky.
Zelená je přeci jen uklidňující. Zvlášť v depce z končícího léta. Fotky v celém článku.

Jarní pokusy o nekýč

5. května 2013 v 14:00 | Metteorwa

Ano, jarní pokusy o nekýč. Jarní příroda je nádherná, voňavá a svádivá, ovšem, podle mě, je taky kýčovitá. Na fotkách dvojnásob. A moje snaha se tomu nějak oklikou vyhnout a vymknout se jarním fotícím stereotypům je marná. Minimálně aspoň částečně. Už se těším na příští rok, kdy moje ambice nekýčovitých jarních fotek budou tradičně pošlapány.
Že by bylo lepší jarní focení probouzející se přírody vynechat? To nemůžu, už dávno jsem závislák.
Nuže, hurá pod perex a prohlédněte si fotky, které jste viděli už stokrát, i přes to, že je to dnes jejich nefalšovaná premiéra...

Šuplíkovky na zahřátí

26. února 2013 v 22:04 | Metteorwa

Zase jsem se trochu hrábla do starších fotkek. Tyhle jsou ale opravdu staré, snad z roku 2009 - to už je dle mého extrém. Jsou ještě z mého zesnulého Canonu A590IS. Chtěla jsem něco na zahřátí v tomhle stupidním počasí a našla jsem to pravé, aspoň pro mě. V podstatě jsou to vlastně fotky podzimní, ale to je teď asi tak nějak jedno...

viz pod perexem

Prostě jenom cvakání

3. listopadu 2012 v 19:31 | Mett.
Co dodat. Bude líp, ale chce to čas...
Všechny fotky jsou jako obvykle moc neosahané...trochu kontrastu a nazdar, kdo by se s takovýma "fotkama" taky nějak sral, že jo :)).
foto pod perexem

Slzičky v mlze

7. října 2012 v 0:15 | Mett.
No, nic moc objevného. Ale mám už naplánové nějaké menší blbinky, takže snad brzy zase něco bude...doufejme.
Fotka je ze seznamováku. Tahala jsem sebou Nikona a za celý týden jsem ho vytáhla až poslední den - den odjezdu - ráno, protože mlha byla neodolatelná.

foto pod perexem

Vlčí máky

20. června 2012 v 19:18
Takové malé makové pohlazení ze včerejška. Byla jsem si oficiálně přebírat maturitní vysvědčení, poblíž školy a kolem kolejí se tyhle máky úplně vyrojily. A navíc, jsou velmi fotogenické, tak jsem toho stejně jako už několikrát využila, i na film (uvidíme, kdy se mi podaří to naskenovat, už se mi nahromadily tři vyvolané filmy). Nuže...hurá pod perex.

Fialky a jiné

17. dubna 2012 v 19:22
Takové malé, snad potěšení v těhle hnusných dnech. Nejsem velkým příznivcem sluníčkových dnů, ale po té zimě už mi to "neteplo" leze krkem. První dvě a poslední fotka jsou zcela bez úprav (kromě vyčtvercování). Foceno Ťunťou.


ostatní fotky pod perexem

První podzimní výcvaky

27. října 2011 v 8:52
Tak to jsou ty slíbené výcvaky. Vše je focené novým přírůstkem Ťunťou. Kromě té poslední se nekonal žádný velký postproces. U té poslední jsem si právě trochu vyhrála s barvičkami, což mě přivádí k tomu, že bych zase měla vytáhnout Zenita. Mám v něm půlku barevného filmu nedofocenou a dalších pár v záloze. Malý problém je v tom, že Zenit zlobí a špatně měří expozici a taková frajerka zas nejsem, abych to dokázala úplně odhadnout jen tak z blintu, nechtěla bych riskovat že přijdu o půlku filmu. Tenhle problém se ale dá vyřešit Ťunťou, na kterém si to můžu skontrolovat, jednoduše takovej lepší expozimetr, který jako bonus i fotí :)).

foto pod perexem

Dětské chmýří

25. září 2011 v 14:43
První vlaštovky od Ťunti, viz. předchozí článek.

foto pod perexem

Pugét

16. července 2011 v 11:24

Tak pro změnu něco barevného. Žádnej zázrak, ale líbí se ta mi barevná kombinace. Práci jsem si ulehčila focením do JPG, takže až na zmenšení pro web fotka upravená není. I když poníženě přiznávám, že jsem provedla ořez, objektiv mi zaostří až od určité vzdálenosti, což mi v kompozici tentokrát úplně nevyhovovalo. No, tak jsem to ořízla a šlus :)

Kytičky

29. května 2011 v 14:40

Tak se opět hlásím, dnes mám takový odpočinkový den. Ano, tento den bych měla strávit realizováním závěrečné práce z technologie a konstrukcí (klauzury už mám úspěšně za sebou), jenže mě se jaksi nechce. Včera jsem měla dvě focení a zítra mě pravděpodobně čeká brutální focení v ledové vodě, okolo páté-šesté ráno. S tajnou sérií se nic nepohnulo, stále zůstávám u tří hotových fotek a to není mnoho. Samozřejmě mám v plánu udělat tak sedm, možná devět, ale jde to pomalu a i když se to nezdá, těžko se to realizuje bez toho, abych se opakovala, musím si na to dávat pozor. Dnes jsem si prozatím cvakla zase nějaké ty kytičky. Těch svěžích, jarních a sladkých fotek jsem trochu přejedená. Tím myslím, že už se mi to prostě fotit nechce a protože všechny nápady šetřím na sérii, nic moc jiného tu zřejmě neuvidíte. Napadlo mě to aspoň potlačit květy suchými, které jsou neméně krásné, než ty živé. Tyhle dvě fotky beru opět jako malý trening. I když se to nezdá, za oběma fotkami je mnoho cvakání a předělávání kompozice. Jinak nejsou nijak upravené, photoshop dnes jenom zmenšoval a doostřoval :).


Ještě na závěr a dodatečně chci poděkovat za zařazení mezi top blogy na nových stránkách tomsh.cz. Opravdu mě těší, že můžu být v takovém (aspoň zatím) úzkém výběru. Stránky jsou jsou poměrně čerstvé, tak uvidíme, jak se to rozjede.
Pac & Pěstí Metteorwa

Měkké, jarní,...šeříky

9. května 2011 v 19:57

Tak vám tu ukážu dneska aspoň ty šeříky. Kromě vyčtvercování a dotažení kontrastu jsou fotky bez úprav. Vzhledem k tomu, že poslední dobou volný čas k focení investuji prakticky jenom do realizace série, kterou prozatím tajím, ničeho lepšího, než kytiček a podobných roztomilostí, se tu na delší dobu pravděpodobně nedočkáte. I když možná, přihodím nějaké fotky, které se nepoužijí přímo do série, ale bude nutno je poupravit tak, aby nebylo znát skutečný konečný výsledek jak fotky jako takové, tak celé série. Prozazím Tě pic.
Pac & Pěstí Metteorwa

Nějaké růžové

6. května 2011 v 15:58

Včera k večeru jsem si šla aspoň cvaknout nějaké ty kytičky, když teda tajím ty Herkulovy fotky, které jsou zatím jen dvě. Mám fotek víc, ale neměla jsem moc času, počítač zrovna trochu stávkoval a celý víkend jsem mimo net. Zatím přidám aspoň tuhle. Mám ještě nějaké ty šeříky a něco bílého, co nevím co je to přesně za keř. Ani u tohohle to nevím, ale kvítky má pěkné. Tak zatím a užijte si víkend ;)

Aby těch šípků nebylo málo

17. dubna 2011 v 11:25

Přidám po delší době ještě jednu. Minulý víkend jsem byla mimo domov a tenhle víkend jsem buď "manekýnovala" nebo zaspala. Bohužel nechápu, proč se mi zrovna dneska nepodařilo vstát. Půl páté není zas tak brzo, říkejte si co chcete. Svojí anti sektářskou inscenaci, o které tu mimoděk už blábolím pravděpodobně minimálně potřetí, prozatím kvůli složitosti a náročnosti realizace odkládám. Za to mě včera "inspirovala" stará, omlácená, sádrová busta koně po tatínkovi. Na Herkula se jen práší, tak bych ho mohla provětrat, ale to bych dnes ráno musela max. o páté vylézt z postele a ne se pomalu sesypat z pelechu až okolo deváté. Nu což, uvidíme tedy co ve čtvrtek.
Teď tedy zpátky k ubohému šípku. Vyfotila jsem ho, protože se na první pohled lišil, stejně jako jeho bráškové. Vždy jsem viděla jen zralé, červené šípky, ale takovéhle ne. Bohužel těmhle věcem nerozumím, tak nevím, jestli přemrznul, je něčím napadený, co já vím.
Fotka je prakticky neupravená, jen jsem přidala trochu kontrast.

Šípky 2. února

11. února 2011 v 9:59
Tak zase blbinky, šípečky, hrátky s barvičkama. Jedná se o šípkový keř poblíž domu hrůzy, našich praxí. Není to zrovna přenádherné místo, divný tovární domy, koleje, co nikam nevedou.....a vůbec. Ale šípkům to sluší :)
metteorwa photography

Pěšáci

6. února 2011 v 18:28
Zase taková obyčejná květinovka. Kompozičně bohužel trochu tragická, ale líbivé, studené barvičky a měkké světlo to jistí že...
metteorwa photography

Líbezná, kytičková...

19. ledna 2011 v 17:39
Taková malá vzpomínka na dobu, kdy ještě kvetly kytičky. Jen se nebojte, sněhu ještě napadne, náledí bude taky a já z toho budu velice nevrlá, to vím...
metteorwa photography

Pár líbezných rostlinovek

23. listopadu 2010 v 19:45
Takový obyčky jen tak, chvíli svítilo sluníčko, pak zase zašlo, pak vyšlo...trochu sem se u exponování navztekala :) (a taky foukal vítr, takže zaostřit na ty tenounký stonečky byla docela machrovinka:)
metteorwa photography
metteorwa photography
metteorwa photography

Náhrdelník podzimu

10. října 2010 v 19:40
Po dlouhé, dlouhé době taky nějaká ta klasická makro-floristická fotka. Měla jsem ještě jednu lépe kompozičně řešenou, bohužel byla nenávratně neostrá.
metteorwa photography

Maminčiny orchideje - rádobysken/ fomapan 100

30. května 2010 v 19:12
*
 
 

Reklama