Fotografické lahůdky

Fotografické lahůdky: Upravovat či ne? To je oč tu běží.

24. března 2014 v 14:32 | Metteorwa

Považuji tohle téma za celkem dost diskutované. A můžeme se setkat s mnoha různými názory, ale také s velkými omyly, které jsou kolikrát fakt k smíchu. Já fotky upravuji z prostého důvodu: Čip není film. A budu ostrá, asi i ironická a místy velmi zlá. Možná.

Fotografické lahůdky: Záhadná řeč fotografů

7. listopadu 2013 v 14:58 | Metteorwa

Fotografové jsou zajímaví živočichové, u kterých se časem vyvíjejí mimo jiné specifické projevy. Tentoráte se zaměřím spíš na ty, co opravdu fotí, ne na ty, co cvakají jak blbci. Možná budete mít pocit, že jste právě objevili Ameriku, ale faktem je, že při focení je nutno velmi přemýšlet a vyřešit během co nejkratšího časového úseku mnoho detailů.
To je tedy potřeba trochu osvětlit, abych se dostala k tomu, co to udělá s vyjadřovacími schopnostmi a jinými projevy fotografa.

Fotografické lahůdky: Objektiv je můj milenec

23. října 2013 v 22:28 | Metteorwa

Stěžování si a vyblejvání se ze svýh tužeb a útrap není nikdy dost. Některé otázky/věty, které slýchám/čtu, už mi lezou krkem. Většinou se pak stane, že mě otázka/věta (ač někdy sama o sobě nijak nasrávací není) prostě nasere. A tak to za těch stopadesát před ním odnese ten poslední, který to někdy stejně nemyslel nijak špatně a prostě to jenom nepobral, tak se zeptal, a mně zrovna ruplo. Nebo když je někdo hrubej hulvát, či baštič medálních sraček. Tak si to zkusíme vzít trochu po pořádku, tedy tak, jak bude v mých silách.

Fotografické lahůdky: Pseudomodelka Milada Klinerová

17. října 2013 v 17:46 | Metteorwa
autor fotografie: www.fotoduki.cz

Rozhodla jsem se pro dnešek býti nafoukanou krávou na sfackování aneb, jak to dopadne, když máte krásné tělo, a jste úspěšnou, v komunitě uznávanou a populární aktovou fotomodelkou.
První co přiložím jen prostý odkaz: Český modeling má svůj fenomén! Jmenuje se Milada Klinerová!. V podstatě na tohle stvoření pravděpodobně z jiné dimenze přesně sedí pár vět, ne-li odstavců jak zde: Chci být modelka, tak zde: Google vás vidí šmjedi.

Fotografické lahůdky: Olympus Stylus XZ-2

16. října 2013 v 20:50 | Metteorwa

Už je to nějaký ten pátek, a tak se moje mini-blogerská mise chýlí ke konci. Jako jedna z fotoblogerů z více zemí, jsem dostala na testování kompakt Olympus Stylus XZ-2. Nejsem však žádnej technik. Jediné, co skutečně znám a ovládám je expozice, ohniska a úplně základní mechanika - vím co je závěrka a k čemu slouží, vím co je čip (snímač jakoby) a tak dále. Což se týče mých znalostí typů čipů a podobných detailů, jsem totálně mimo mísu. A v podstatě mě to ani tak nezajímá. Jsem obyčejný uživatel se základními znalostmi a to co mě nejvíc zajímá je manuální režim, způsob jeho ovládání, to jak je mi foťák pohodlný do ruky a jak dlouho vydrží (barterka)...a samozřejmě také charakter výsledných snímků. Nejsem ani ten typ, co z principu vyzkouší úplně všechny funkce. S Olympusem jsem zacházela tak, jako bych si ho skutečně chtěla já sama ozkoušet pro své vlastní potřeby, a já jich moc nemám. Nuže, jak to tedy dopadlo?

Fotografické lahůdky: Google vás vidí, šmejdi

9. října 2013 v 20:26 | Metteorwa

Dnes si posvítíme na zlodějíčky. Inspirovala mě k tomu nedávná kauza Antonína Svobody z Žatce - viz. zde a pokračování zde. Nehodlám tady však řešit konkrétně pana Svobodu. Každý si udělá obrázek sám. Důležitější je fakt, že tohle není vůbec nějak výjimečná situace. Děje se to pořád, i zde, na Blog.cz.

Fotografické lahůdky: Modelka není divá zvěř

30. září 2013 v 21:10 | Metteorwa

Nuže, dnes se budeme opírat do fotografů, kteří se asi bojí, že je modelka pokouše. O co se konkrétně jedná? O výběr objektivů, které jsou pro focení modelky prostě nevhodné. Nebo spíše zbytečné.
Samozřejmě by se našly výjimky, někdy vzhledem k místu, kde pózuje modelka a kde může stát fotograf, je to nevyhnutelné, ale spousta z nich má asi malýho pindíka (v případě žen nevím k čemu to přirovnat, ale trochu může nahrávat technická nedoučenost), tak si to kompezují, nebo co já vím.

Fotografické lahůdky: Chci být modelka

22. září 2013 v 19:04 | Metteorwa

Rozhodla jsem se založit novou rubriku "Fotografické lahůdky". V podstatě jde hlavně o srandu, ale taky by z toho sem tam mělo být možné se přiučit. Nebo aspoň zamyslet. Tohle je pokus o první díl, věnovaný především dívkám a ženám, které se rozhodly, že chtějí začít s focením.

Fotoworkshopy, horečky, mejkap, krámy

26. srpna 2013 v 13:11 | Metteorwa
autorka úvodní fotky: ludmilafoblova.com

Už je to vážně nějaký ten pátek, co s Růžkem provozujeme fotoworkshopy. Na začátku se jednalo o workshopy pouze personální, pro jednotlivce, kteří zákonitě pocházeli z ciziny, ať to byl Marokánec ze Švýcarska, Jihoafričan bílý nebo indický, nebo třeba Ukrajinec z Kanady.
Postupem času začal stoupat zájem, ale cena, která pro cizince byla v pohodě, Čechům přirozeně po chuti moc nebyla. Tak pro Čechy provozujeme workshopy skupinové (max. šest účastníků), aby se snížily náklady a cena byla pro náš rybníček přijatelnější. A funguje to.

Kdo je tu hulvát?

21. listopadu 2012 v 22:51 | Metteorwa
Co může způsobit vcelku nevinný popisek k fotce a jeden nerudný pán? Nuže, čtěte pod perexem.
 
 

Reklama