Fotosoutěž

Fotosoutěž - máme vítěze

1. září 2012 v 11:37 | Mett.
Hlasování bylo podle plánů ukončeno 28. 8. kolem půlnoci. Bohužel já mívám občas období neschopnosti, takže se hlásím s výsledky až teď (hlavně že jsem si hrála s dyzajnem, to jsem celá já). Za to jsem ale oběhla úřady, dostala se na poslední chvíli "aspoň na nějakou školu" a vůbec vyřídila velmi důležité věci, to se musí nechat.

screen ankety:


S velkým náskokem (který si držela už od začátku) vyhrála Martina.

Tímto nezbývá než pogratulovat. Dnes je prvního Září, tak se ještě jednou pokochejte. Na tenhle den je vítezná série opravdu jako dělaná. Zavzpomínejte si na svoje prázdninové lesní hrátky, jak jste oždibovali všemožné plody přírody, nebo si sem tam utrhli nějakou pěknou kytičku. Já skoro celé prázdniny nemohla jíst, tak jsem toho moc neoždibovala :)).


Zbývá se jen domluvit, jak to bude s předáním stativu. Už doma netrpělivě čeká na nového adoptivního rodiče, který se o něj bude hezky starat a nenechá ho pořád trčet v koutě. Já tedy běžím na mail.

Pac & Pěstí Metteorwa

Fotosoutěž - Rozstřel

14. srpna 2012 v 18:48
Fotosoutěž se řítí do finále. Omlouvám se, že to s rozstřelem tak trvalo, ale byla jsem nějaká zpomalená, a co hůř, zapomněla jsem vyfotit Velbona, čekajícího na nového majitele. Teď to dohonit nemůžu, protože je na druhém konci města a já už nechci zbytečně zase zdržovat. Závěrečného hodnocení se ujal Gesait.

Fotosoutěž - hodnocení porotců

10. srpna 2012 v 22:10
Je dobodováno. Protože je neskutečně zdlouhavé vkládat do článků všechny série, tentokrát to přetrpíme pouze s odkazy. Jeden z porotců (JR) dobrovolně slovně ohodnotil každou sérii, které udělil body. Druhý z porotců zase slovně ohodnotí postupující dvojici. Já jsem se slovního hodnocení už zdržela, protože bych akorát opakovala to, co už jsem napsala. Původně jsem rostřel plánovala už na zítra, ale nemůžu to potvrdit, protože zrovna budu mít napilno a pravděpodobnější je, že to nestihnu.

Série se vám otevře v novém okně po kliknutí na autorovo jméno. Uvedené jsou pouze ty série, které získali min. jeden bod aspoň od jednoho z porotců (z jedenácti dostalo aspoň jeden bod 8 sérií).

Fotosoutěž - postupující série putují k porotcům

7. srpna 2012 v 17:33 | Metteorwa
A je to tu, vážení. Přiznávám, že stále není dobodováno - dva body chybí. Jenže i tak dále postoupilo mnoho sérií a mě připadalo zbytečné kvůli dvěma zdržovat zbylých 18 soutěžících. Jedna slečna, která ještě nehlasovala už při posílání fotek psala, že odjíždí na dovolenou, a těžko říct, kdy se vrátí. Druhý soutěžící se zatím neozval. Oběma jsem poslala mail na srozumněnou - vůbec ne proto, abych jim nabančila, nemám důvod, ale aby pak nebyli nakrknutí, že byli vynecháni. Stále mají oba šanci, že pokud se stačí ozvat dřív, než mi přijdou výsledky od porotců, ráda jejich body dodatečně započítám.
Teď je na porotcích, které dvě série postoupí do rozstřelu. Kromě mě na to mají vliv dva fotografové, kteří budou postupující série dále bodovat - 1 - 5 bodů pěti sériím, vzestupně podle toho, kterou sérii budou považovat za nejlepší. Já budu bodovat stejným způsobem a jako "samozvaná vůdkyně" mám právo veta - nedá se počítat s tím, že body vyjdou tak, aby jistě postoupily pouze dvě série, na základě bodování už tedy budu rozhodovat sama, které poputují do rozstřelu tj. závěrečného hlasování návštěvníků, která z dvou sérií vyjde jako vítězná.
Nepochybuji o tom, že byste rádi vyděli, kdo že jsou ti dva porotci. Původně jsem je chtěla představit již v tomto článku, ale ten je už tak dost dlouhý. Počkejte si tedy na rozstřel. Nemusíte se bát, že to jsou nějací mamlasové, oba jsou fotografové s léty praxe a oba již publikovali min. v časopisech.
Od pravidla, že série by měla být focená speciálně pro soutěž, jsem trochu polevila. Bylo mi líto některé série vyřadit a dělat výjimky mi nepřijde fér. Ovšem ti, co si s tím dali práci a vyrazili fotit kvůli fotosoutěži rozhodně nepřijdou zkrátka. Budu k tomu důrazně přihlížet při rozhodování, které dvě série půjdou do finále.
Datum "Rozstřelu" je zatím otazníkem. Nevím, jak rychle se s tím porotci vypořádají.
Výsledky najdete pod perexem. Budete-li chtít vidět série v lepším rozlišení, otevřte příslušný obrázek v novém okně. Nesrovnalostí v úpravě textu si nevšímějte, je vás hodně, čert aby se v tom vyznal :). Soutěžící prosím o kontrolu, jestli jsem to někde nespackala, zvlášť odkazy. Přiřadit někoho k cizí sérii se mi snad nepodařilo :)).

Fotosoutěž - máme po uzávěrce

26. července 2012 v 18:04
A máme po uzávěrce. Účast byla poměrně bohatá, větší než jsem čekala. Sešlo se vás 19. Na můj vkus je to skoro moc, ale není si nač stěžovat, je dobře, že je opravdu z čeho vybírat. I když upustit od žánrového zadání bylo možná trochu krátkozraké, protože žánrově různé fotky se mezi sebou velmi špatně porovnávají.

Jak to bude dál...

První kolo hodnocení:
Někteří by to mohli brát jako podpásovku, ale po diskuzi s drahým z jehož hlavy tenhle nápad původně pochází, jsem si řekla, že je to vlastně dobrý nápad.
V prvním kole hodnocení musí dát každý soutěžící 1bod, jednomu ze svých konkurentů (sám sobě bod dát nemůže)
- série, které nedostanou žádné body, vypadávají
- soutěžící vyčkají na mail, kde všechno dodatečně vysvětlím
- po obodování budou všechny série zde zveřejněné i s počtem bodů

Druhé kolo hodnocení:
Porotci (zatím v utajení) na podobném principu bodování vyberou dvě finální série

Poslední kolo hodnocení:
Rozstřel - o vítězi budou rozhodovat návštěvníci blogu pomocí ankety

Tak to bychom měli. Hodnocení je po velmi dlouhém vymýšlení postaveno tak, aby podle mě bylo co nejobjektivnější a dalo možnost podílet se na výsledku úplně všem. Znovu ale upozorňuji, že stativ je celkem velká a těžká věc na posílání poštou, takže to pak chvilku potrvá. A poštovné uhradím jen do 200,-, stačí že jsem teď za operaci vysolila cca 8 000,-
Tak se mějte a vyčkejte, než to všechno zpracuju...

Pac & Pěstí Metteorwa

Fotosoutěž

14. června 2012 v 21:17
Tak jsem se dokopala k tomu, dát to nějak dohromady, aspoň tím odbourám nervozitu před zítřejší přehlídkou. Vážně nerada bych nějaké VIP celebritě v první řadě upadla do klína. Jen vás prosím, čtěte pozorně :). Nuže, jdem na věc.....
 
 

Reklama