Lidé

S Artelkou

13. června 2015 v 16:03 | Metteorwa

Bylo nebylo, dostáváme občas na škole lehoučce absurdnější úkoly. Třeba vyrábět šperky na určité téma v rámci předmětu Invenční kreslení. Ale je to odpočinek od vysedávání u počítače. A navíc to nakonec byla i příležitost si trochu jen tak zafotit. Pohoda. Sluníčko. A já jdu dělat 3Déčko.

Rychlofocení podzimní

1. listopadu 2014 v 16:48 | Metteorwa

V podstatě to bylo takové civilní focení na půl hoďky. Jen tak v rámci prokrastinace, jak jinak. Vysvitlo i slunce, takže jsem přešla zase jednou na protisvětlo. Jsou to jen takové zasluněné pohodovky, na zahřátí. Bylo totiž překvapivě celkem příjemné teplo. Jinak asi nic moc nového, úspěšně pokračuju v nechutném užívání si volna. Ale dneska bych rozhodně chtěla zapracovat na storyboardu pro videoklip. Tož to by bylo dobré. Fotky pod perexem...

Ardens

11. srpna 2014 v 16:13 | Metteorwa

Jak bylo vidno v předchozím článku, měla jsem teď trochu víc práce s editoriálem pro magazín, který prvního Září poprvé vyjde tištěný. Modelka Artelka musela běžet na nějaké natáčení, ale Ardens měla čas, tak jsme potom ještě cvakaly. Moc jsme se s tím nepáraly, prostě cvak tam, cvak sem. Anička dlouho nefotila, tak byla nadšená a hodně si to užívala.
Ač jsem fotky fotila jako černobílé, nakonec jsem je nechala v barvě. Postprocesem procházely totiž hned v závěsu za těmi editoriálovými, které jsou opravdu temné a černé. Proto jsem asi měla spíš náladu na tu barvu.
Jsem ráda že jsem si zase zkusila něco jiného, než fotím obvykle. Nu což, fotky pod perexem.
Ps. Anička je nahatá.

S Kačenkou za školou

18. března 2014 v 18:52 | Metteorwa

Jo, stane se. Ale vemte si to, venku tak hezky, slunko pěkně hladí tvářičky...Tak proč se další dvě hodiny zašívat ve škole....Prdlajs, jde se na kopec. A s pivkem, ale pssst. Více pod perexem.

Lili, aneb 15 minut euforie

28. října 2013 v 18:14 | Metteorwa

Chvíli to vypadalo, že nic nebude. Ale pak bylo. A stálo to za to. Počáteční časová nepřízeň se změnila ve skvělý tah. A z toho vyplývající další časová nepřízeň se ukázala nedůležitou. V podstatě jsme měli na focení patnáct minut, než zapadlo slunce. Jenže...Lili je přírodní úkaz. Tady se moje přirovnání objektivu k milenci ukázalo v plné parádě, viz pod perexem.

Daniela

10. října 2013 v 10:42 | Metteorwa

Jen takové dva výcvaky z jednoho vcelku nedávného focení. Na požádání mi slečna dovolila použít tyhle dvě fotky normálně do portfolia (nebylo to jako že takové to normální focení). Počasí bylo celkem v pohodě, akorát trošku zima, takže slečna sice byla ze začátku hrozně v pohodě, ale po nějaké době už se klepala jak ratlík. Se všemi fotkami je ale spokojená, takže já můžu být v klidu. A mám z toho i tyhle dvě fotky...viz níže.

Sandřiny tunely a olympijské kruhy

18. září 2013 v 19:00 | Metteorwa

Dodělala jsem konečně Sandřiny fotky z Nikona. Ještě mi ale zbývají testovací fotky z Olympuse, viz pod perexem.

Sandra, první várka...

15. září 2013 v 20:44 | Metteorwa

Jen malá várka. Vážně poslední dobou moc nestíhám, celý víkend jsem trávila na workshopu a jsem ráda, že jsem stihla udělat aspoň tři fotky. Budou další, mám i spoustu krajinek a přírodních detailů ze Šumavy. A taky práci na fotkách spojenou se splněním práce do školy.
No jo, jaký si to uděláš, takový to máš, snad až mě přejde počáteční šok po skončení prázdnin a dvouměsíčního flákání, dokážu si lépe organizovat čas a naplno využít každou minutku "volného" času. Doufám děcka, že v tom nejsem sama, takže i vám přeju pevný nervy.

Hluboké oči

15. července 2013 v 9:06 | Metteorwa

Jen ještě takový obyčejný portrét z vlaku, než se pustím do dokončování toho Třemšína...ještě to bude asi dlouhá šichta.
foto pod perexem

I love Fashion, Benjamin

8. června 2013 v 21:23 | Metteorwa

Mám za sebou první skupinku z Vošonu, odfocenou. Dokonce i fotky už mám upravené, což mi připomíná, že bych je měla šupem zazipovat a odeslat ke kontrole, aby se nějaké chybky daly opravit ještě zítra (v pondělí už to děťátka odevzdávají).
Bylo to všechno takový ric pic na rychlo, žádný sraní s tim, protože na to nebyl čas. Ovšem bylo by dobré se konečně naučit foťit v aťasu...všeho všudy jsem takhle pracovala max. po patnácté, což je velmi málo, vážení. Chtělo by to více trénovat, jenže já v aťasu zrovna moc ráda nefotim, nijak zvlášť mě to totiž nebaví, jenže je to potřeba. Ono taky, když to s tím už člověk pěkně umí (za těch pár let...), tak ho to asi může i bavit...aspoň chvíli.
Tohle jsou dva výcvaky z konce, když si Benjamin Ethan (fakt!) vysomřil nějaký ten portrétík...a asi jo, neni to taková hamba ne?

foto pod perexem

Káča Ilfordem

1. dubna 2013 v 15:49 | Metteorwa

V podstatě dvě takové momentky, z onoho focení, ze kterého "vzešly" i tyhle a tyhle fotky. Což se týče focení na Zenit, chce to ještě makat. Ostření je kolikrát na pytel, já do toho prostě špatně vidím. A ten expozimetr taky zlobí, takže to většinou cucám z prstu a když to jde, pomůžu si digitálem, ale mám docela ozkoušené, že už nějaký ten odhad mám a film toho navíc snese mnohem víc než digi.
Navíc to trochu komplikuje i to, že při nízkých časech je dost nesnadné to udržet, zenit totiž kope jako osel...

foto pod perexem

Maturitní práce / barvy černého kontinentu - náhrdelník

28. března 2013 v 0:58 | Metteorwa

Maturitní práce už je daleko daleko za mnou, viz http://metteorwa.blog.cz/1204/sbohem-prakticka-jupi, jak na to tak koukám, tak skoro rok. Ale nikdy jsem si ji pořádně nevyfotila. Na celý model zatím docela kašlu, nějak se mi už přestal líbit, ale aspoň náhrdelník jsem si prozatím cvakla na živém modelu, trochu pečlivěji.
Vzhledem k tomu, jak máme venku stále "hezky" a "přívětivě", jedná se o ateliérové fotky a kombinaci daylight ze stropu s IKEÁckou stojací věcí, co svítí. Výsledkem jsou především zvláštní barvy, ale to se mi právě docela líbí. Zkoušela jsem to chvíli s klasickým zábleskem a softboxem, ale prostě to nějak nešlo. Nemám tyhle pomůcky dvakrát v lásce.
Žádná sláva to zrovna není, ale lepší než nic. Zase jsem si "ochutnala" něco jiného, než obvykle - viz pod perexem.

V okně, před zrcadlem...

27. března 2013 v 20:15 | Metteorwa

Dnes jsem si vyzvedla dva vyvolané filmy, jeden z darovaného balíčku ilfordů a jeden barevný, nějaký fuji stošedesátka. Oba dopadly vcelku obstojně. Uvidíme, kdy se mi je podaří naskenovat. Doufám že brzy, na tyhle se dost těším, mám tam pár fotek Anežky a na ty jsem hodně zvědavá.
Tohle jsou dvě takřka momentky z poměrně nedávného focení. Káťa zas chtěla nějaké fotky, ale venku bylo (a bohužel stále je) dost hnusně, takže to žádné zázraky teda nebudou. Ale mám z tohohle focení i pár snímků na film, tak uvidíme, co z toho vyleze...viz celý článek.

Móda

18. ledna 2013 v 13:52 | Metteorwa
Taková malá ukázka z "módního" focení. Už jsem sice módu a v aťasu fotila po několikáté, ale pořád mám co dohánět. Je fajn, že dokážu vyhovět přáním (aspoň tedy myslím, zatím byli všichni spokojení a ozvali se znovu). Ale i když bych měla mít už nabrané nějaké zkušenosti, potažmo i z manekýnování, nepřipadá mi to jako nějaký zázrak.
Se záblesky umím zacházet jen tak okrajově, ale když projíždím všechny fotky, pořád koukám, co jsem kde pokonila a kolik detailů jsem přehlédla. Ne že bych u focení nemyslela, ale chtělo by to myslet ještě trochu víc.....je to holt jiný druh focení, než dělám obvykle. Mám radši "pohotovky" a akční fotky, dokument, jednoduchý portrét a tady se to prostě musí umět vymazlit, a to já nikdy neuměla. Pořád je co se učit...

viz pod perexem

Bekstejdžový smíšci a Kačenka

15. ledna 2013 v 17:29 | Metteorwa
Nějak mi to přerůstá přes hlavu, ale jsem kliďas. I když před chvílí jsem lítala jak čert. Kdo by nelítal, když potřebuje odeslat hotovou a ke všemu už zaplacenou práci a počítač jako naschvál začne stávkovat. Zmetek. Naštěstí už to mám hotovo a zbývá mi v prostřed zkouškového ještě dodělat poslední várku fotek pro poslední slečnu. Má jich sice o něco víc než ostatní, ale zas tam nemá žádné složité retuše, ze kterých se mimochodem právě ten počítač posral. A pak já z něho.


viz pod perex

Benjamin Ethan a sténání

9. ledna 2013 v 16:03 | Metteorwa
Taková ochutnávka ze čtvrtého ledna. Je to ale jenom cvak navíc, hlavní náplní bylo udělat fotky celkem třem studentkám návrhářství a čeká mě tím pádem ještě hodně práce. Navíc mám zkouškové, mnoho prací mi chybí. Mám sice zápočet z teorie reklamy, estetiky a ten z vépéček je na spadnutí, ale předmětů máme cca 12-13, takže fakt nemám vyhráno. Nějak bojuju s tím, co mám dělat dřív a vesměs nejsem schopná dělat nic. Tedy stručně, přiznejme si to, jsem neschopná.
viz pod perexem

Ségruše

25. prosince 2012 v 21:28 | Metteorwa
Možná byste ani nevěřili, jak těžké je vyfotit moji ségruši. Ona totiž focení nesnáší. Ale chtěla fotku s Arankou, takže jsem ji nakonec ukecala, na těch pár dalších švihocvaků. A sekne jí to.

viz pod celý článek

Změna je móda

19. listopadu 2012 v 18:46 | Metteorwa
Takové mále portfolíčko z focení módy, co jsem fotila na zakázku. Jsou to fotky výrazově dost různé, hlavně proto, že jsem plnila zakázku a měla štěstí na lidi, co vědí co chtějí a dokázali si to nadiktovat a když něco nebylo v mých silách, nebo to jednoduše nešlo, respektovali, že v kontextu jsem já ten, kdo to ví nejlíp. To asi vyznělo trochu arogantně, ale chápete, co tím myslím.
Holt, návrhářky makaly na tom svém a na základě toho chápali, že já si taky makám na tom svém a vím co jde nebo nejde, respektive co svedu/nesvedu.
Není to sice můj nejoblíbenější žánr, ale když je to jednou za čas, baví to. Pokud se mi ale sejdou tři na jeden den a jeden aťas (jak už se jednou stalo), bývá to zabíračka. Za těch osm hodin - bez přestávky, a to jsem ten den vstávala v pět a vrátila se domů po jedenácté večer - už jsem měla zkostnatělé ruce v křeči, do hledáčku už jsem skoro neviděla a foťák jsem doma okamžitě hodila do rohu a odmítla se za ním ohlídnout. Přitom obvykle s láskou a vzrušením hned šoupu kartu do čtečky a frčím.

Ovšem, co je hlavní je to, že se tím člověk hodně naučí a nasbírá zkušenosti. A to se co? Cení.

fotky pod perexem

To jsou ty fotky co mě baví

16. listopadu 2012 v 20:46 | Mett.
Ano, to jsou přesně ony. Tyhle tři jsou odpadlice z Paříže, ale nešlo se k nim nevrátit. Chtěla bych takových fotek mít víc, ale jsou pro mě zároveň nejnáročnější. Není žádná prdel jen tak fotit lidi na ulici. Tedy já s tím mám problém. I když možná je to prostředím, v Praze když na někoho namíříte foťák, tak vám div nedá přes držku.
Nu což, možná se časem otrkám a okoukám nebo si sama vypěstuju nějaké jednoduché triky..."dělat že nefotím" je totiž pěkná blbina.

fotky pod perexem

Ty oči nejsou fotoŠop(!)

16. listopadu 2012 v 19:05 | Mett.
Začalo mě nezdravě bavit hrabat se archivu a objevovat "nové adeptky". Měla bych totiž dělat nějaké věci do školy a málo jich není, což je perfektní motivace k tomu, dělat cokoliv jiného. Ovšem, ještě jsem nedospěla tak daleko, že bych třeba začala uklízet. To možná přijde, nikdy neříkej nikdy.

Fotka je z Paříže, taková jen tak. A garantuju vám, že ty oči nejsou fotošop...viz. celý článek.
 
 

Reklama