Lidé

Ach Ardens!

14. listopadu 2012 v 23:34 | Mett.
Staré fotky, staré. Ale dalo by se říci i uzrálé. Přece jen, že jsem se je po takové době (rok a půl!) rozhodla zpracovat je poměrně dobré znamení. Aspoň pro mě. Nejspíš jsem je "zahodila" kvůli tomu, že jsou jaksi technicky dost nedokonalé. Ale čím déle fotím, tím víc na to začínám kašlat...
viz celý článek

Rajcovní portrét černobílý

12. listopadu 2012 v 9:40 | Mett.
No jo, nedalo mi to. Co si tak pamatuju, je to focené brzo ráno, na Střeleckém ostrově a byla luxusní mlha, kterou pak začalo prosvítat ranní slunce.
Foceno Nikonem, kombinovaný převod do čb: červený/modrý filtr a trochu kontrast.

foto pod perexem

Šuplíkový rajcovní duoportrét

12. listopadu 2012 v 0:16 | Mett.
Při procházení fotek na představování svého portfolia na Estetiku jsem narazila na tohle zapadlé duo a řekla jsem si, proč ne. Vlastně si nejsem jistá, jestli jsem ho na blog dávala :)). Ty fotky jsou zcela netknuté, protože já blbka jsem si tehdy zapomněla přepnout formát z JPG na RAW, tak jsem to nakonec jednoduše ani neupravovala, jenom předala portrétovanému. Ale jak na to tak koukám, možná zkusím aspoň čb verzi.
ps. tuhle si můžete i zvětšit, když si ji rozkliknete na nové okno

foto pod perexem

Tak ještě nějaké ty portréty no...

26. srpna 2012 v 17:00
Před chvílí jsem se vrátila z focení, zmalovaná jak žůžová čubka, protože na poslední část focení jsem hrála cukrovou vatu. Už se na tu fotku těším, doufám že vyjde :). Tady je pravděpodobně asi už jenom zbytek z portrétů mezi futrama, viz. Obyč daylight portrét. Tentokrát jsou to malé experimenty v postprocesu, narozdíl o od těch předchozích, kde to fungovalo asi tak jako "otevřít, trochu kontrast, zmenšit pro web, zmenšit pro blog, hotovo".
Šlo by to teda líp, jak na to teď koukám....nu což.

fotky pod perexem

Obyč daylight portrét

22. srpna 2012 v 13:35
KŽ chtěla nějaké fotky. Je to mimochodem ta nízkotlaká ze včerejška. Takže jsme to spíchly dnes. Fotky jsou aspoň podle mě lepší, než jsem čekala, celkem čisté. Není nad obří bílou protější stěnu, do které pálí slunce. To odráží pěkné světlo. Manekýna seděla mezi futrama, aby nám vznikla částečná imitace šedého pozadí. Fotek není moc a dost se mi jich líbí, takže to asi nebude jen tak. Tohle je první trojice, na kterou jsem se namátkou vrhla, jakmile KŽ vytáhla paty...
viz. celý článek

Kavárnové tajno portréty

19. srpna 2012 v 15:19
No, nic moc. Včera bylo hrozně. Byli jsme se mrknout na Prague Pride, ale bylo tři odpoledne a moc dlouho jsme tam kvůli počasí nevydrželi. Vrátili jsme se až večer, když dorazili ještě nějací známí. Tohle jsou fotky z chvíle, kdy jsme se šli schovat před tím hicem. Není to nic zvláštního, ale docela tomu přidává kontrast zastíněné ulice a prudkého světla co vtrhlo do restaurace. Bylo volné místo i přímo u okna, které k focení přímo vybízelo....jenže kolik já už takových fotek viděla...možná někdy příště.

foto pod perexem

Portrét - Dva světy

11. srpna 2012 v 23:54
Velmi, velmi chvatný portrét během tak minuty. Když nepočítám ladění expozice, jedná se o druhý a také poslední cvak. K. se nějak nechtěla moc fotit :). Ale může to být i kuprospěchu. Dá se stihnout fotka, při které nestačí obličej ještě úplně ztuhnout. Světlo a členité pozadí dokáží občas trochu kouzlit a mást.
Foceno na Nikonem, vyčtvercováno, lehce kombinovaný převod do čb a trochu kontrastu. Tentokrát jsem se s tím trochu párala :).

foto pod perexem

Gesait

30. července 2012 v 14:03
Na mě trochu netypický portrét. Mnohem větší část autorství připadá portrétovanému, protože se jedná o jeho nápad, který byl příliš složitý na to, aby ho mohl zvládnout sám. Byl to trošku boj, štěkali jsme na sebe jak psi, ale nakonec z toho přece jen něco vylezlo. A fotku použil k účelu, k jakému byla focená (TADY), tak snad to bude ok :).
Kdyby to někoho napadlo, montované to není, stačilo si pohrát se zrcadlem. Svítilo se bleskem, což taky není úplně moje parketa. Nu což, posuďte sami pod perexem...

Jedu jedu vlakem

28. března 2012 v 17:38
Konečně jsem si nasyslila nějaké fotky. Většina z toho jsou stejné jako obvykle, čiliž nic moc nového ani originálního, spíš často fotka, co už jsem udělala stopadesátkrát, jen trošku jiná. Sem tam se ale naštěstí najdou i takové, co mě osobně přijdou aspoň trochu vyčnívající, jako je tahle. Nemyslím, že je to klasická líbivka, kterou každý samou láskou spapá, ale někomu by do oka snad padnout mohla. Jediná úprava je převod do čb - půl na půl zeleno/červený filtr a kontrast, pravda že tentokráte trošku brutálnější, protože jsem chtěla dostatečně zvýraznit odraz.


Pac & Pěstí Metteorwa

Narcistní portrét

7. ledna 2012 v 17:46
Mnoha stálejším návštěvníkům se asi vybaví tohle: Kluk z pátýho patra. Bez mučení přiznávám, že nejde v tomhle kontextu o zcela novou a tím pádem extra originální fotku. Stejnej model, stejné místo. Ač někdo se mnou nemusí souhlasit, podotýkám že úhel je lehce odlišný (je potřeba porovnat tuhle fotku s nejpodobnější fotkou z odkazované série - jistě je poznat, kterou myslím) , což společně s naprosto odlišným světlem vytváří jinou atmosféru. Nejvíce výrazný a odlišující je ale samozřejmě "stájling". Je to vlastně jen takový experiment, ale dopadl v celku podle mých představ. Fotek jsme nenafotili mnoho a původně jsem měla zálusk na úplně jinou, která se mi s časovým odstupem (foceno ve čtvrtek) a pohledem přes velký monitor počítače naprosto přestala líbit. Bohužel, jiná moje favoritka byla brutálně špatně zaostřená - Černý Petr tedy padnul na tuhle. Ještě mám uloženou jednu, uvidím jestli se do ní pustím, nebo ji nechám shnít. Nuže, hurá pod perex...

foto viz. celý článek

Portrét něžný

14. prosince 2011 v 19:07
Portrét vyřazený ze včerejší česané série, chtěla jsem ho dát samostatně. Vyšlo zrovna takové pěkné, slušivé, měkké světlo, tak jsem toho nemohla nezneužít :)

Kráska v nesnázích

27. července 2011 v 23:01
Taková obyčejná momentka z výletu. Nějak zvlášť fotit se mi poslední dobou holt nedaří. Jinak doufám, že nedostanu od krásky přes držku, protože nesnáší, když ji někdo fotí :).

Jemný, neostrý portrét

14. července 2011 v 17:30

Takový obyčejný výcvak jen tak, ale něco se mi na té fotce líbí...že je taková přirozená, možná. Bohužel nebylo nejlepší světlo, tak jsem ji musela upravit víc, než jsem zvyklá. Poslední dobou se totiž fotky snažím upravovat co nejméně, jenže čip není film. Nastavení ve fotoaparátu sice dokáže lecos (různý kontrast barev, černobílý režim atd.), bohužel však při focení do kvalitnějšího RAW formátu se po otevření v počítači ono nastavení jaksi ztrácí (proto často v lepších podmínkách fotím na JPG a fotky dál většinou neupravuji vůbec). S RAWem bez zpracování v počítači stejně nic nenaděláte ;).

foto pod perexem

Líbivý BW Portrét

7. února 2011 v 17:08
Taková jakoby ochutnávka z dnešního focení. Míša chtěla fotit, tak jsme teda něco nafotili, naštěstí bylo teplo, takže venkovní focení nebylo utrpení, akorát bylo hodně jasno, takže světlo nic moc...
metteorwa photography

V sobotu se nevstává.

29. ledna 2011 v 15:19
Tak jsem po delší době konečně zase "něco" vyfotila. Po těch mých čmárankách a výkecech to je asi dost úleva :). Výsledek mě nezklamal, ovšem ani nenadchnul. Ale myslím, že nějaké ty emoce tam jsou, ale záleží na pozorovateli a jeho vkusu.
metteorwa photography

Roman Chvojka - zbytkovky

9. ledna 2011 v 19:03
Nějaké ty šuplíkovky, co jsem nakonec ještě upravila. Pokračování k "sérii" Roman Chvojka "photoshoot". To se venku dalo běhat ještě jen tak v mikče :).  
metteorwa photography
metteorwa photography

Zatím bez názvu

9. ledna 2011 v 11:42
Bohužel mám zase problém s názvem. Mimochodem, tohle je výsledek z dnešního rána, okolo osmi hodin. Je to dlouho plánovaná fotka, jen jsem čekala, až se aspoň trochu oteplí. Podle předpovědi mělo být tak dva stupně nad nulou, což je úplně ok, aspoň na focení :). Na nějakou tu husí kůži a mrznoucí konečky prstu jsem už u focení zvyklá. Tentokrát byl větší problém to, jak neuvěřitelně jsem se zprasila. Ubohý palestino-šátek krásné zelené barvy to trochu odskákal, ale palmexman ho zachrání :). Naštěstí mě tam nikdo nenachytal, tak jsem mohla odejít se vztyčenou hlavou. Výsledek by sice mohl být lepší, ale to by trvalo trochu déle a bylo by jen otázkou času, kdy mě někdo kolemjdoucí uvidí (což bych fakt nechtěla), nebo ztratím cit v prstech a přestanu zvládat Nikona. Toť prozatím vše... 
metteorwa photography
Pac & Pěstí Metteorwa

Malý milý portrét

1. ledna 2011 v 17:06
Trošičku starší fotka z dob, kdy jsme na sníh ještě čekali. Popravdě, není správně zaostřená a ořez taky není ideální. To by se sice dalo vyřešit např. vyčtvercováním, jenže o ležérní pravou ruku, lehce naznačující pohyb jsem prostě nechtěla přijít. Pro milovníky barev mám horší zprávu. I barevnou verzi mám, ale vzhledem ke světlu bylo prakticky nemožné (aspoň pro mě) ji hezky doupravit. Navíc v černobílé se brutální přepaly v obličeji maskují mnohem lépe :). Tolik tedy k fotce. Dobrá zpráva zase může být, že jsem se pokusila zdokonalit svoje chabé znalosti o bokehu, abych tu mohla dělat chytrou. Dozvěděla jsem se nové věci a snažím se je zpracovat a postupem času snad poskládat do smysluplného celku, který pravděpodobně nebude ničím jiným, než šikovně převyprávěnými znalostmi od někoho chytřejšího, tak se máte na co těšit.

Pac & Pěstí Metteorwa

metteorwa photography

Okno do duše

7. listopadu 2010 v 18:11
Jen takový portrét, jako obvykle před dveřma, ozvláštněný zajímavým světlem, které trvalo jen asi tři minutky, takže fofrovka :)
metteorwa photography

Antinarcist autoportrét - no jak se s tim kruci tentononc...

5. listopadu 2010 v 21:10
Jen taková srandička z nudy. Název "No jak se s tim kruci tentononc..." je podle mě celkem vystihující. I když je to pěkná blbost, nafotit to bylo jiný kafe, páč jsem neměla po ruce dálkovou spoušť a dlouho se mi nedařilo správě zaostřit (prostě jsem si usmyslela, že je potřeba nejnižší clony). I tak fotka není úplně ostrá, ale nějak mi to nevadí - když to nejde po padesátý, a fotka je ostrá aspoň jakž takž, tak mi to stačí.
Mimochodem ona líbezná rekvizita je již zmiňovaný Zenit 12xp
metteorwa photography
 
 

Reklama