Malůvky

Krysař

11. srpna 2015 v 12:43 | Metteorwa

Nevím vlastně jestli jsem se vůbec o něčem takovém zmínila, ale celkem čtvrtý semestr jsem zvládla, takže na pohodu. Klauzurní prací byla 3d modelace nějakého charakteru, plus doprovodný objekt (nebo druhý charakter), a nějaká scéna okolo, aby to nebylo suchý. Konečným výstupem je video.
Jak všem asi došlo, já si zvolila Krysaře - zadání nás svázalo na pouze literární, potažmo divadelní postavy. Ač dokážu leccos okecávat donekonečna, tentokrát obsáhlou obhajobu nemám. Prostě jsem potkanář, takže Krysař byl jasná volba. Také je mi celkem sympatický lowpoly styl a inspirovala jsem se právě takovými papírovými skládačkami, proto je to tedy takové hranaté.
Stoprocentně spokojená nejsem, konečný render na plakát je špatně nasvícený (nějaké to světlo zezadu pro vykreslení siluety by rozhodně bodlo) a se scénou jsem si též mohla více pohrát. Ale na moji obhajobu...těch krys, pokud se správně pamatuju, je aspoň přibližně 21 - 28, cca, celkem jsem udělala 7 verzí krysy a tuhle skupinu jsem pak několikrát namnožila a rozlišila je velikostně. To není už takový záhul, ale naskládat je tam, to tedy bylo o nervy. Ale vydžely.
Takže děcka, pod perexem najdete ještě nějaké obrázky a krátké video, jako že je to fakt 3déčko.

Krysař jako 3D loutka, pseudolowpoly, hej

7. května 2015 v 15:45 | Metteorwa

Zase se nám nezadržitelně blíží to období, kdy se všichni študácí hroutí jen představou. Někteří už v tom jedou na plný kule. Nesnáším to též, na druhou stranu to ale potřebuju jako drogu. Nespím, nejím, mám z toho haluze, odvádím spoustu práce až do totálního vyčerpání těla. Vše končí klauzurní zkouškou, ze které se mi z bůhvíjakého důvodu vždy chce takřka zvracet, pak před komisí melu blbosti a nakonec se jdem se třídou opít. Ač všichni bývají též na pokraji sil, takže bujará oslava konce pekla na zemi často končí skromným ucucáváním jednoho piva a konstatováním "jdu si domů lehnout nebo umřu". Tož, hurá do toho znovu a znovu a vždy pěkně hlavou napřed.

Předsudkáři

7. února 2015 v 20:09 | Metteorwa
Když už je to téma týdne "Předsudky", tak nějak si nemůžu odpustit návrat k mému šmudlovi, první seminární práci na Hollarce. Zvlášť, když jsou teď filmy nahrané i na youtube. On si o to dost říká, když jsem ho nazvala "Předsudkáři". Přijde mi zbytečné se znovu déle rozepisovat, původní článek tedy najdete ZDE.
Samozřejmě jsou na youtube nahráne i filmy mých spolužáků, takže o pár z nich vás také nepřipravím (a na další se můžete doklikat sami). Jen se pak ve stínu mnohem lepších filmů budu muset pak ještě více stydět za ten svůj, achjo. No nic, hurá pod perex.

Předsudkáři, můj HateFree animovaný kraťas

19. května 2014 v 19:47 | Metteorwa

Oficiální premiéru máme už dávno za sebou a zkouškové, obhajobu a známkování ještě dávněji. Již od začátku jsme věděli, že svoje seminární práce, animované filmy, zpracováváme jako zakázku pro Hate Free Culture. Sic jsem dostala jedničku, že nakonec bude skutečně použit, to mě teda fakt nenapadlo. Když jsem ho nedávno náhodou objevila na FBstránkách HFC, tak to se mnou málem seklo. Víc v celém článku.

Poirot a tdddd...

5. prosince 2013 v 18:37 | Metteorwa

Už se nám to začíná chýlit a jám mám z toho bobky. Překvapivě. Nečekaně jsou ale i předměty, kde v podstatě bez problémů stíhám. Kupodivu. I když jsem antitechnické prase, což se týče písma, mnohem radši pracuju ručně, ač to často, ne-li zákonitě bývá o dost větší piplačka než v nějakém Illustrátoru, či co. Jenže mně se to dělá holt líp no. Víc v celém článku.

Jakože komiks...

16. října 2013 v 16:16 | Metteorwa

Starší práce. Je to jedna z věcí, kterou jsem odevzdala jako domácí práci k přijímačkám na Hollarku. A vzali mě. Ovšem, tohle byla jedna z prací, u kterých jsem si trhala vlasy. Dělala jsem to večer, potažmo skoro v noci, ve spěchu, za blbýho světla atd. Proto je to tak načárané. Ale furt lepší než nic a svůj účel to splnilo.
Ps. kdybyste to náhodou chtěli číst, stačí otevřít obrázek v novém okně, tam už se to dá.

Obálka knížky hotová

26. září 2013 v 13:48 | Metteorwa
Tak, mám to za sebou. Potencionální obálku knížky jsem dokreslila a jsem za to fakt ráda, protože chvílema to byla fakt piplačka. Na té poslední fotce jako "hotová" vypadá ale dost debilně. Tedy tak nějak "rozdrobeně". Je to tím, že jsem na tomhle tak trošku testovala již několikrát zmíněný Olympus, konkrétně režim pro focení dokumentů a nebyla to dobrá volba. Ten režim je totiž stavěn na dobré podání tištěných dokumentů a zdůrazňovámí kontrastu pro lepší čitelnost malých písmenek.
Ovšem kresbu mimo jiné i tím nejtenším centropenem to právě může trochu potlačit, tak to pak vypadá takhle, když se to tedy zmenší. No neva. Pokud vše půjde tak, jak má, pochlubím se hotovou nafocenou knížkou, to určite bude vypadat lépe. Doufám. Více pod perexem.

Kresby atd.

3. června 2013 v 16:46 | Metteorwa


Dovoluji se přihlásit po malé odmlce. Holt na blog nezbýval čas, dokonce ani na fotky. Tu jsme šaškovali na Reklamě Polygraf jako levná pracovní síla, tu jsme měli zase prezentace (kde jsem mimochodem před celou školou a panu Sobotovi řekla, že "to je v prdeli", do mikrofonu, no prosím...), tu jsem jela do Lysý kvůli přihlášce a snažila se kreslit, abych měla co dát k přijímačkám. Žádný zázrak a bohužel to nekončí. Např. zítra už zase zachraňuju zadek pár studentům z Vošonu jako levná a dostupná fotografka, co se s tím nesere, jinak by to nestihli odevzdat včas. Ještě bude sranda...

Ach galanterie, ach dudy...

16. prosince 2012 v 6:13 | Metteorwa
Zdravíčko takhle k ránu. V pátek jsem se mimo jiné zúčatstnila fotopátračkového srazu. Ten den jsem spala tak čtyři hodiny, vstávala v šest ráno a díky dobré společnosti se dostala do postele kolem té šesté ráno. A spala jsem skoro dvanáct hodin v kuse...hamba! Vlastně jsem tak trošku prošvihla denní světlo. A taky jsem samozřejmě vzhůru celou noc a v rámci srovnání si času nehodlám jít spát ani přes den, nebudu si v tom spánkovém režimu dělat bordel. I když, uvidíme jak to vydržím, večer mám fotit s Růžkem péefko. Aspoň že ten přebal CD s dudama jsem rozlouskla, aleluja!
viz pod perexem

Dudy a Leprikon

11. prosince 2012 v 1:45 | Metteorwa
Dudy už mám dokreslené od minulého pondělí. Škoda, že jsem to před koncem začala poměrně šulit, už jsem toho měla plné zuby. Ovšem ta stylizace je v háji, vůbec mi to nejde. Nojo, a ještě Leprikon...viz pod perexem.

Boženka visí, na dudách se pracuje...

22. listopadu 2012 v 1:03 | Metteorwa
Jedna práce hotová a visí, na druhé se pracuje...viz. celý článek

Boženka hotová a jiné veselosti

4. listopadu 2012 v 20:08 | Mett.
Trošku jsem se hrabala ve věcech a kolikrát se i dost zasmála...některé ty výtvory, no to je pecka :)), viz. pod perexem

Boženka rozpracovaná v tužce

16. října 2012 v 22:41 | Mett.
Jedna ze školních prací v rozpracování. Ta otřesná zátiší s flaškama fakt nestojí za řeč a stylizace peněženky taky žádný zázrak. Tohle mě ale baví, dlouho jsem nic takového nedělala, možná řádku let. Úkolem je najít si nějakou fotku nějakého zvířete, zhotovit tužkou realistickou studii a následně vystylizovat, potažmo zjednodušit. Což je pro mě celkem pecka, protože jsem rozmrcasená expresivka, co čárá jako to čuně.
Boženka byla jasná volba, ale na mě je to dost titerná práce. Aspoň si zase po letech zkusím, co je to realistický přepis. Na kreslení podle fotek jsem nikdy zas tolik nebyla, ale tady to ani moc jinak nejde, pokud to má být éňo ňuňo. Musela jsem Božce domyslet ocas, aby pak nevypadala jak křeček. No, uvidíme co z toho nakonec vyleze. Už teď tam teda vidím pár chyb, nu což, to už nepujde moc předělat.

viz. celý článek

Víte co je pasparta?

1. června 2012 v 14:58
Aneb, co jsem dělala a budu dělat, co jsem odevzdala na Hollarku a jiné kraviny.

Sbohem praktická...Jupí!!!

30. dubna 2012 v 15:25
Je to tu. V pátek se za námi definitivně zavřely dveře praxí. Byla to euforie z toho, že jsem to "aspoň nějak" stihla a praxe jsou minulostí. Ten hrozný, komunistický dům hrůzy s těžkým a nedýchatelným vzduchem v nitru. Stejně mě samozřejmě za chvíli popadla i určitá nostalgie. Je to zvláštní pocit vědět, že už si tam asi nikdy za tu zbíječku JUKI nesednu. Čtyři roky nejsou zas tak krátká doba. Nuže, tohle je výsledek...

více viz. celý článek

Praktická maturitní v plném proudu...

18. dubna 2012 v 21:33
Vzdych nad praktickými maturitními zkouškami a jako "bonus" fotky prozatimního výsledku.

Kabáty do zimy sluníčkově žluté

11. února 2012 v 15:56
Zdravím po dlouhé době. Nějak se mi teď časově nedaří, takže blog se posunul na vedlejší kolej. Nedávno jsme dostali ve škole za úkol menší kolekci nějakých kabáků, snad na soutěž. Je tam víc témat, tuším, ale zatvrdla jsem právě na kabátech. Samozřejmě jsem nepočítala s tím, že paní učitelka bude požadovat návrhy v barvě a i se zadními díly. Na to jsem přišla až po tom, co jsem měla hotové návrhy, provedené tlustou lihovkou (bez předkreslování, proto jsou některé sem tam takové "postižené") Takže z toho vzniklo takové nic moc patlání, ale učitelce to snad postačí a nebude prskat. Dlouho jsem si rozmýšlela barvu a vyhrála to žlutá. Moc často ji totiž nepoužívám a navíc do zimy (zvlášť "téhle") to je celkem fajn barva.

A na závěr, k zasmání, malá zrůdička ze včerejší figury. Na to že je to jako vždy bez předkreslování našvihané během 15-20 minut podle živého modelu, to snad taková tragédie není...ale např. má chudinka krátké nožky.

Ta zima už je hnus, ale na druhou stranu, ten sníh tomu dodává kouzlo...opravdový hnus jsou totiž mrazy bez sněhu a tak to i chvíli bylo...aspoň u nás.

Pac & Pěstí Metteorwa

Tak takhle to dopadlo

7. ledna 2012 v 16:02
Se čtvrtkem má naše třída klauzury jako takové za sebou - chybí už jen obhajoba. Nesnáším obhajoby, koktám při nich, klepe se mi hlas a dostávám nevhodné záchvaty smíchu z nervozity. Překvapivě se u mých obhajob často pobaveně směje i komise. Opravdu jsou to "velice příjemné" chvilky.

pokračujte na celý článek...

Dalajláma na sukni

5. ledna 2012 v 0:07
Dnes uběhl druhý den klauzur. Šlo to vcelku dobře, ale z posledního dne mám vždy největší strach, jednoduše proto, že je poslední. Když se vám něco pokazí na poslední chvíli, jste takříkajíc v prdeli. Ale myslím, že to nejhorší je za mnou. Malby jsou hotové, sánky taky, střih (ve skutečnosti to nemá žádný střih) sedí. Zbývají jen takové ty otravné a nekreativní věci jako všívání zipu - ó pardón, my musíme říkat zdrhovadlo, našití knoflíků (nefunkční, pouze na ozdobu, i s řetízkem), všití sukně do pasového límce...
Sukni jsem pojala stylem rádoby duchaplným. Ona sukně jako celek symbolizuje Čínu (šedá barva, strohé, ostré tvarování, červené prošívání, sánky - inspirace rýžovými políčky, dva ozdobné, kovové knoflíky s řetízkem - inspirace uniformou), "malby" vykukující v bocích symbolizují Tibet. Sukně nemá střih, je to pouze obdélník s velkými protizáhyby, které ukrývají právě ilustrace. Výhoda je, že až na obvod pasu je sukně zcela přizpůsobivá - protizáhyby se rozevřou podle toho, jak má kdo široké boky (max. 105 cm - 5 cm ještě k dobru, úplně napjaté by to totiž vypadalo debilně).
Výsledek - který ještě není hotový - by samozřejmě mohl být lepší, ale to by chtělo čas a klid a to si s klauzurami pojí málokdo - já tedy vůbec.

více viz. celý článek

Ouvej

3. ledna 2012 v 19:52

Spokojeně nasrané vzdychnutí s ilustracemi, viz. celý článek

 
 

Reklama