Malůvky

Rychlo figura - tuš

15. března 2011 v 17:54

Tuš, podle živého modelu. Je to A1 snad. A taky je to tak deseti, max. patnácti minutová záležitost bez předkreslování, tak s rezervou to berte :))

Svalovec

15. března 2011 v 17:09

Tak nás paní učitelka na figurálku nedávno zase trápila naším sádrovým svalovcem. Moc jsem se s tím teda nepárala, tak radši nezkoumat. A taky je to focené mobilem a podle toho to vypadá - hlava je ve skutečnosti stejně tmavá jako "tělo" ;)

Návrhy - kolekce "tradičně netradiční"

5. února 2011 v 16:10
Další ze slibovaných kolekcí. Tu poslední sem možná někdy dám taky. Je na téma "tradičně netradiční" - téma nějaké soutěže. Taky je nejobsáhlejší. Nebudu to moc okecávat, ono taky neni co okecávat. Mám chuť jít zas něco namalovat, návrhů už mám plný zuby...
metteorwa photography

Návrhy - kolekce na Avantgardu

25. ledna 2011 v 20:44
Kolekce na Avantgardu. I když mě to teda připomíná spíš meloun :). Více info Tady.
metteorwa photography

Návrhy - kolekce "Tajnosti"

25. ledna 2011 v 20:30
Dnes jsem měla na navrhování napilno. Sice jsem nenakreslila ani jeden nový návrh, za to jsem jich asi 28 vybarvovala. Nastřádala jsem si čtyři kolekce do nějakých soutěží, které si paní učitelka vyžádala. Ovšem stačila by jedna kolekce aspoň o pěti modelech, tak jsem to asi nějak přeto...:) Bohužel, chtěla je všechny v barvě, a i když šlo jen o čmárání pastelkou a střídání barev, dost mě to vyčerpalo a měla jsem pocit že mi upadne moje milovaná levá ručka. Protože jsem postupně vybarvovala jednu kolekci na druhou, dávala jsem si pozor, abych nepoužila dvakrát stejnou barevnost, takže těhle sladkých tajností se neděste :). (ještě na vás čekají tři další kolekce)
metteorwa photography

Návrhy / Cesta kolem světa / Afrika

12. ledna 2011 v 20:33
Tak druhá várka návrhů (jeden z nich možná z minula poznáváte). Téma naší školní, závěrečné přehlídky je totiž "cesta kolem světa". Moje jasná volba byla hned Afrika. Možná se zrovna tyhle návrhy dočkají i realizace (aspoň učitelka se na to tvářila). S dolními díly (sukně, kalhoty) taková práce nebude, tím myslím ovšem jenom šití. Dát dohromady ten správný střih taková brnkačka asi nebude. Mnohem větší práce bude s horními díly, které nesou pracovní označení šperky, protože to také spíše šperky jsou :). Technologický postup a část konstrukcí límců už mám vymyšlené. Krásné, dřevěné korálky v několika výrazných hnědých odstínech jsou nakoupené (celá kolekce se barevně přizpůsobí korálkům). Ale bude to hodně práce, chci je mít pěkně vypodšívkované a aplikace korálků a různých pletenců z přírodních provázků chce pořádně promyslet. Já už jsem si to sice hezky vymyslela, ale kdo ví, jak moc dobře a reálně jsem to vymyslela :). Nu což, koukněte se sami a kvality si nevšímejte, je to focené mobilem.
metteorwa photography
Pac & Pěstí Metteorwa

Návrhy poprvé

21. září 2010 v 20:41
Tak dneska škola do šesti...vyčerpávající. Ovšem novým předmětem ve třeťáku je "Navrhování". Čímž, jak všichni víme, je myšleno "čmárání šatiček". Ti co přicházejí na návrhářskou školu a neví, co je čeká, jsou obvykle přesvědčení o tom, že budou hned od prváku kreslit šatičky, a tak to půjde až do čtvrťáku...jak je jasné, takhle to není. Samozřejmě se od prváku můžeme zúčastňovat různých soutěží, ovšem předmět Navrhování, jako takový, přichází (aspoň u nás) až ve třeťáku. Na realizaci vlastních návrhů si čekáme ovšem až na maturitu (když nepočítám teda ty soutěže). Mnohem větší šok ovšem přichází, když prváčci zjistí, že to co je bude provázet až do čtvrťáku a zdaleka to není tak "jednoduché" a zábavné jako kreslení šatiček je Technologie a Konstrukce oděvů, od které se později odvíjí Modelování oděvů (vysvětlovat nebudu, protože se mi prostě nechce, myslím že ty samotné názvy jsou samy o sobě odstrašující). A to ani nehodlám mluvit o tom, že většina prváku koulí překvapeně očima, když po nich chtějí, aby šili, a to dokonce ne to, co si sami navrhnou... 

A protože už začínám psát nesmysly, ukončím to celé návrhy z dnešní čtyřhodinovky:
01
02
03
04

Noční můra

22. srpna 2010 v 17:19
Dlouho, dlouho tu nebyla žádná malůvka (pokorně mlátím hlavou o stůl). Po několika měsících jsem se odvážila ozkoušet akrylové barvičky, co jsem za něco dostala. Potvrdilo se tím ovšem jediné - na tempery už nikdy nechci ani sáhnout, vyjma školy, kde nemám jinou možnost. Tempery ovšem nejsou špatné, když s malováním začínáte a potřebujete "to" prostě trochu dostat do ruky. Ony tyhle tempery mají takový zvyk. Když s nimi malujete, je vše celkem v pohodě, barvičky září, krásně se míchají a když se umažete, mýdlo nebo Palmexman si s tím poradí. Ovšem jakmile takový obrázek uschne, ztrácí jiskru. Jde ovšem jen o můj názor, z vlastních zkušeností si stojím za tím, že jasnost a jiskra temperových barev mizí spolu s vodou. To není případ akrylek, i po uschnutí jsou barvy stále jasné a mají v sobě takový ten lesk...
mett
*sorry za rušivou signaturu, ale dneska už se krade kde co

Pac & Pěstí Metteorwa

Závěrečná práce z výtvarky part. 01

22. dubna 2010 v 17:47
Tempera, A2.
dfgfg

První místo za portrét-neportrét

4. dubna 2010 v 13:29
Sobotní, tedy včerejší výlet do Lysý mi přivodil větší sadu temper a luxusních akvarelových pastelek, ořezávátko, krásný keramický hrneček (ne takovej ten hnusnej od nějaký firmy, co se obvykle rozdávají) s názvem a letopočtem akce, a samozřejmě diplom a pamětní list. Zajímavé na tom je, že mnohem větší radost měla moje kamarádka, doprovodkyně, která výskala, až se lidé za ní otáčeli ;)

*
Fotku přikládám s výřezem cedulky, abyste si nemysleli že kecám ;). Paradoxem je, že se jedná o obyčejnou práci v rámci figurální kresby, navíc ztvárnění se pózující paní ani trochu nepodobá.
předávání
A nakonec jedna trapná momentka z předávání, výskající kamarádka a doprovodkyně bohužel zapomněla, že před focením jako takovým je potřeba namáčknout (tedy zaostřit), ale nejspíš je to tak lepší ;)


Pac & Pěstí Metteorwa

Klauzury jsou za námi...

8. ledna 2010 v 15:40
Klauzury by se daly definovat jako zkoušky z výtvarné přípravy. Musím říct, že jsem si oddychla že to mám za sebou, ale byla to vlastně docela sranda. Samozřejmě se nezapomenu pochlubit co jsem tam spáchala za hrůzy :))

Nácvik:
(ty flašky jsem opravdu nevychytala / formát cca A0)

Hotová klauzurní práce
(bože, proč je to tak vpravo / opět A0)

Židle

21. října 2009 v 17:27
Je to focený ze spoda takže je to ještě zkreslenější...a taky to neni nic moc novýho, tak půl roku to má.

Magický zvíře

21. října 2009 v 17:24
Je to starý skoro rok, uč nám vyprávěla kratší příběh, abychom podle toho z fantazie nakreslili zvíře. Takhle dopadlo to moje...všimněte si že levou přední má tlapu a pravou přední kopyto...jak mě tohle napadlo :))

Zátiší - přírodní uhel

18. října 2009 v 10:48
Můj další školní počin vystavenej kdesi na chodbě před ředitelnou [ach ta moje pýcha :))]...mimochod. přírodním uhlem se rozumí jakási ohořelá větvička, takový čtyři vás vyjdou asi na 40 kč. (vydřiduši, já si asi brzo budu běhat po Petříně, sbírat větvičky a doma opalovat nad plynovym sporákem, i když popravdě by mě zajímalo, jak oni to s nima vlastně dělaj) Lidi, já na to měla asi patnáct, dvacet minut, a z toho minimálně pět až deset sem kecala s ostatníma o blbostech :)). Na tom rádoby dynamickým zpracování to je asi vidět, prostě rozmatlaný a dohnaný uspěchanejma, tlustejma čarama, až mi uhel praskal mezi prstama. Nu což, práce kvapná, hodně platná ;)

La Converse

18. října 2009 v 7:30
Moje boty vystavený u ředitelny :), až na jednu fatální chybu na botě vpravo, a skutečnost, že sem boty udělala vyšší než ve skutečnosti jsou....Kačenka mě donutila se postavit před to, ježiši :))

Profil

18. října 2009 v 7:27
Další ochutnávka z figurálky, tentokrát profil sádrové busty.

Figurální kresba - studie lebky

12. září 2009 v 16:52
Nic moc, jde to, ten první pohled byl hrozně pitomej, ale potom jsem vychytala aspoň profil (hurá), akorát sem na to měla asi takovejch 15 minut, takže čmáranice :))

Zátiší - tempera

6. září 2009 v 11:48
Zátiší temperou...vzhledem k tomu že sem měla jenom tři základní barvy, a bílou, přičemž černou jsem musela namíchávat, tak to taková hrůza snad neni...blbý je že tempery jsou po uschnutí mdlý, takže z černé, která se tam naštěstí objevuje jen místy, vyšla spíš šedá.

Ale jedničku sem dostala, takže můžu být spokojená...jakž takž

První místo? Taneční hodiny pro starší a pokročilé

5. září 2009 v 19:23
Tak sem zase jednou něco vyhrála, ale musim říct, že teda nevim proč...mě to totiž připadá jako hrozná čmáranice, zvlášť když to vidim po delší době. Navíc, když sem to fixovala, tak sem to přešvihla až se to zkroutilo, takže soutěž vyhrála moje zkroucená čmáranice, potěš. Ale díky za ten reklamní hrneček, tričko a zbytek hromady "užitečností" co jsem za to dostala.

 
 

Reklama