Metteorwa modelkou

Mléčná backstage

5. května 2014 v 18:57 | Metteorwa

Byla jsem přizvána jako modelka na pomoc při zadaném školním projektu mého bývalého spolužáka a zároveň dobrého kamaráda Benjamina a jeho spolužačky jako parťáka. Jednalo se o něco jako reklamní kampaň pro značku mléka. Fotografkou byla Lucie Zendlová.
Focení bylo docela náročné a celodenní. Vypít kvůli focení cca dva litry mlíka takřka na ex není taková lahoda. Popravdě asi každému normálnímu člověku se z toho dělá pak už dost blbě. A tím to teprv začalo.

Miroslav Kubeček aka m.i.k.

23. října 2013 v 16:03 | Metteorwa

Tohle bylo dosti pohodové focení, fyzicky namáhavé jen chvílemi. Míra je fajn pán se zajímavými nápady a navíc - on si ty fotky předem kreslí. Na focení si přivezl štosík kartiček nastříhaných ze čtvrtky, na kterých měl svižně pomocí lihovky nakreslené, co by chtěl fotit. Co víc si modelka může přát? Přesně ví co chce a umí si o to říct, zároveň ale respektuje, že modelka není dřevěný panák na podstavci. A navíc, má Leicu, ráda jsem si ji ohmátla :). Viz pod perexem.

Macháček/Tichý/Lecomte

16. srpna 2013 v 14:13 | Metteorwa

Tři fotografové, jedna Metteorwa různě zohýbaná, promrzlá, zhublá a ztloustlá, v křečích a vykloubená...viz. pod perexem.

Duki

1. dubna 2013 v 17:30 | Metteorwa

S Dukim jsme spolu fotili pouze jednou. Ráda bych si to dala znova, tak uvidíme. Místy to bylo trochu namáhavé, viz předposlední fotka, ač to možná nevypadá (jako aktér to nedokážu úplně posoudit), bylo to dost "vo držku". A taky jsem vlastně párkrát sletěla.
Taky se jednalo o takové to focení, kvůli kterému jsem jela trochu štreku (i když víckrát už jsem takhle jela třeba z Prahy do Brna). Ale v podstatě, co si pamatuju, tak jenom do Plzně, což tak daleko zase není.
Navíc jsem v rámci téhle malé cesty předala stativ vítězce letní fotosoutěže viz tu, nebo celý průběh fotosoutěže tu.
Mimochodem, kdyby se někdo chtěl pohoršovat, jaká jsem anorektička, vychladněte. Je to focené v době, kdy jsem sotva mohla začít jíst potom, co jsem měsíc a půl kvůli operaci čelisti jíst nemohla, tak se laskavě hlavně zdržte poznámek typu "měla bys víc jíst" nebo rovnou obviňování z anorexie. Na to fakt už po těch letech neustálých blbých keců a provokací fakt nemám náladu, i když na těhle fotkách už to je trochu extrém, ač nedobrovolný.
Pokud to někoho zajímá, v té době jsem byla na spodní hranici, 46 Kg na 169cm. Nepamatuju si, že bych při téhle výšce měla míň. Teď, po půl roce, se mi ke konci prosince konečně povedlo přibrat na nějakých 53, možná víc. Ty měsíce před tím jsem se totiž nedokázala z nějakého neznámého důvodu dostat výš jak na 47 Kg. A se štítnou žlázou nic nemám, nutriční poradkyně, co mě měla před operací dostat aspoň nad dolní hranici podváhy (no jo, nemohla jsem se dostat přes 50 kg, předepsaná hranice je 53 a stejně mě vzali s 51 :)))) ) mi brala a testovala krev a všechno možné tolikrát, že už to bylo skoro k smíchu.
Ale což, máma říkala, že máme v rodině těžké depresivní stavy spojené s rychlým hubnutím a následně marným nabíráním váhy zpět...ale na to existuje jediný lék. Prostě to nějak přečkat, a pak se pořádně nadlábnout ;).

foto pod perexem

Richard Palkovič

27. března 2013 v 23:42 | Metteorwa

S Palkim jsme toho sice nenafotili mraky, ale stálo to za to a snad ještě stát bude. Je autorem fotky, která vyhrála Základní Instinkt, a mimo to, jsem na ní já (což je potěšující, jak jinak).
Fotí vcelku vyrovnaně jak na film, tak i digitálně, přičemž používá dnes vcelku moderní - spíše populární - postprocesy (tedy hlavně u komerčních zakázek). Libuje si v nasvěcování.


foto pod perexem

Petr Žižák aka Pan Pexeso

27. března 2013 v 18:55 | Metteorwa

S Petrem Žižákem už spolu fotíme několik let. Až na velké (opravdu hodně vzácné) výjimky fotí pouze na film. Má několik ocenění od Reflexu v rámci Aktů X a publikoval např. v magazínu FINE ART PHOTO. Kromě toho, že je to pivař, je to taky trošku tyran, mnoho fotek (nejen se mnou) je realizovaných v neskutečný kose! Mimo to si také rád libuje v různých rekvizitách, až skoro kostýmech. Ale pravda je, že to pivko téměř po každém focení za to sakra stojí...
Jeho stránky teď bohužel hlásí nějakou chybu, tak přikládám aspoň ODKAZ na fotopátračku.

foto pod perexem

Jiří Růžek

25. března 2013 v 11:06 | Metteorwa
autor: Ludmila Foblová / Ludmila Foblova Photography

S Růžkem už jsme toho nafotili tolik, že jsem to vcelku dávno přestala počítat. Už to trvá kolem tří let. I když se občas stane, že z focení nic není a místo toho se jenom popíjí a diskutuje třeba nad tím, jestli Paul Anka mohl přezpívat Nirvanu a jestli náhodou není živ do teď. Taky přiznávám, že už nějakou dobu nestoudně zneužívám jeho skener na filmy, nebo si půjčuji nějaké objektivy, když je to potřeba.
Publikuje často i v knížkách a děláme spolu foto workshopy, většinou jenom personální, pro jednoho člověka, téměř zákonitě cizince. Až v poslední době se rozjely workshopy skupinové, pro čechy - více ZDE, nebo ZDE, nebo třeba ZDE.
Mimo to je Růžek i velký "experimentátor". Vyzkoušel i 3D fotky, ale mezi nejzajímavější asi patří "Blind Photographer".
Nuže, foto pod perexem...

Armene

24. března 2013 v 19:08 | Metteorwa

S Olgou jsem začala fotit poměrně nedávno, někdy v půlce letních prázdnin, docela těsně po operaci čelisti. Je velmi pečlivá, ale hlavně si poradí s minimem vymožeností. Nepotřebuje obrovský prostor, ani dokonalé pozadí nebo složité nasvěcování. Pravdou je, že velmi dobře ovládá photoshop, ale pouze aby docílila své představy - např. právě kvůli těm "nedokonalým" podmínkám při focení, jako je např pomačkané, nebo špinavé pozadí. Mimo to si velmi ráda věnuje něčemu, co sama nazývá "mind games". Všechny aplikace které na fotkách vidíte, jsou skutečné - vata v ruce i na hlavě, různé papírové kornouty i květinové věnce. Za tu krátkou dobu jsme spolu stihly poměrně dost zajímavých variací...a nějaké jsou domluvené, už se na ně začínám těšit.
Jen tak na okraj, Olga není češka, takže spolu u focení komunikujeme anglicky. Je to fajn, protože se člověk naučí lépe rozumět i mluvit. A samozřejmě je to prostě fajn holka.
Její další práci s jinými modelkami si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách, armene.com, nebo rovnou lajkněte její fejsbukové fan-stránky, kde má už víc než neuvěřitelných 5000 fanoušků.

foto pod perexem

Ján Hronský aka Žltý Dodo

21. března 2013 v 16:38 | Metteorwa

Chtěla bych "po letech" tuhle rubriku zase dát nějak do kupy. Podle gůglu je to prakticky nejklikanější rubrika, ale je v ní prd a většinu toho prdu jsem nedávno vymazala, protože to byly články vskutku na nic, aspoň podle mě. Od teď bych to chtěla vést jako častěji aktualizovanou rubriku s portfolii dělenými podle autorů.
Zatím jsem jako "modelka" nasbírala pár stovek fotek, takže je na čem dělat a co třídit. Prozatím to tedy bude u všech fungovat tak, že od každého autora vložím fotky ze všech focení najednou (pokud jich bylo víc). Až to všechno vyčerpám, bude to fungovat normálně, ne jako v podstatě archiv. Až budou nové fotky, tak budou nové fotky...tady je aspoň nemusím cenzurovat jako na fejsbůku.

fotky pod perexem

Gitana Andaluz videem...

6. prosince 2011 v 18:33 | Mett.
Možná si někdo pamatujete, jak jsem vás zvala na výstavu, viz. Gitana Andaluz. Ta posledním Listopadem skončila. Ovšem autor, čiliž Gesait, udělal video z vystavených fotek. Kdo se tedy nestihl stavit v Zanzi Baru (nebo se mu nechtělo), může si aspoň přehrát video.

viz. celý článek

3D Metteorwa

2. února 2011 v 18:11
*

Už jsem fotila na mnoha zajímavých místech, v různě náročných podmínkách, ale 3D fotky, ty jsem donedávna ještě neměla. I když při focení to takový rozdíl zase není, hlavní je se opravdu snažit se nepohnout, nebo nemrkat, protože výsledek se skládá z dvou různých fotek, které až na lehce rozlišný úhel pohledu musejí být "totožné". Samozřejmě že jsem pod občasným náporem světla mrkala jak divá, ale někdy to prostě vydržet nejde. Abyste z toho něco měli, potřebujete červeno-modré 3D brýle. V tak malém formátu jako tady si toho ale i s 3D brejlema moc neužijete. A tím se dostáváme k tomu důležitému, čiliž, autorem je Jiří Růžek. Zbytek téhle sérky najdete na téhle adrese. Další 3D i "obyč" 2D fotky od autora pak na jiriruzek.net. A to je pro dnešek asi vše...
*
Pac & Pěstí Metteorwa

Metteorwa na titulce Reflexu

5. srpna 2010 v 17:32
Ano děcka. Mám velice, velice smíšené pocity. Radost samozřejmě převládá, a v patách jí je pýcha. Seru na falešnou skromnost, teď jsem na sebe na férovku pyšná :))). Pamatuju si, jak jsme měli doma hromadu těhle Reflexů, nejspíš po tátovi. Listovala jsem si nima jako malý děcko, a za pár let bum a jsem na titulce. Tomu říkám pořádná masáž na ego, takže si budu muset dávat pozor, a přeprat pýchu radostí, protože ta je minimálně stokrát užitečnější a zdravější. 

Reflex
Ta fotka je ovšem starší. Všimněte si jak mám malý prsa :)), nebrala jsem v té době ještě antikoncepci. A není to taky žádný výcvak z digitálu. Je to focený na starou, dvouokou zrcadlovku - to je ta, jak se do ní kouká ještě ze shora.
A konečně po sebechvále a emotivních výlevech přejděme k autorovi, Petru Žižákovi. Krátký videorozhovor, přímo na místě focení najdete tady: Odhalila se a já stiskl spoušť, říká autor vítězného aktu

Takže hezky popořádku:
Autor: Petr Žižák
Název: Tereza
Více o autorovi

Samozřejmě děkuju, pro mě je to propagace, pro Petra pocit výhry a ocenění jeho práce.

A na závěr si dovolím pár citací a úryvků z časopisu týkajících se přímo fotky:

 "Autor fotografie Tereza ale vytvořil velmi působivou a přesvědčivou práci. Oceňuji na ní decentnost, kombinovanou se skvělým výrazem modelky. Nahota je zde přítomna pouze v náznaku, odhalena je jen část ňadra; Tereza dokazuje, že nemusí být odhaleno vše, aby akt fungoval." - Jan Šibík

"Z některých fotografií je patrno, že se autoři inspirovali v minulém ročníku, což bylo některým snímkům na škodu. Nejlepší je Tereza, protože není prvoplánová" - Marek Svoboda (UNIVERSALMcCANN)

"Viděl jsem v rámci soutěže téměř 600 fotografií. Nádherné i zcela banální. Technicky dokonalé i naprosto amatérské. Mou favoritkou byla hned Tereza." - Viliam Buchert (REFLEX)
zdroj: ručně opsáno z výtisku Reflex

Pac & Pěstí Metteorwa
 
 

Reklama