Scéna

Pár podzimových

17. listopadu 2015 v 19:32 | Metteorwa


Ven si zafotit jsem se dostala samozřejmě jen když bylo zataženo a šedivé nebe - na focení nic moc. Všechny ty krásné slunečné podzimní dny jsem byla buď ve škole nebo v práci. To nasere. Něco jsem si ale nacvakala. Jen tak. Už je to taky minimálně dva týdny vlastně...mně dneska nějak neni do řeči koukám...nevadí. Fotešky pod perexem. Ňuf.

Čus léto...

8. září 2015 v 18:52 | Metteorwa

Stýská se mi po Praze. Rozhodně je v Čr podle počasí už celkem zima. Děsivé. V Seville se sice též lehce ochladilo...ale pořád je to na krátké rukávy i nohavice, prakticky na koupání. Občas se to přehoupne i v pravej hic. Představa, že se bez pomalejšího přechodu vrátím rovnou do "zimy" mě celkem deptá. Tyhle chudrky čekaly na svůj den od května. Ač nejsou letní, loučím se s nimi s létem. Achjo. Tenhle rok bude těžký. Tak čus léto...

Minolta na zkoušku

14. dubna 2014 v 12:09 | Metteorwa

Dostala jsem Minoltu na hraní a ozkoušení. Jedná se o kinofilmový kompakt, něco takového. Má trošku přívětivější ostření než Zenit, ale faktem je, že já v tom nejsem zrovna dvakrát cvičená, takže některé fotky jsem pokazila ryze vlastní neschopností správně zaostřit, smůla. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompakt, expozici není nutno řešit, i když já bych ji asi radši řešila. Je to spíš takový pohotý foťáček, se kterým jste navíc i docela nenápadní. Když cvakne závěrka v Zenitu, okolí min. deseti metrů se otřese v základech. Více v celém článku.

Protivínské platany

12. dubna 2014 v 19:39 | Metteorwa

Další a také poslední protivínská fotovložka. Tentokráte stromová. Protivín nejsou jen krokodíli. Je zde i pivovar Platan v jehož blízkosti se právě tyčí krásná platanová alej. Samozřejmě jsme si k obědu platan lokali, akorát ne v pivovarské hospodě, která se chtěla tvářit jako něco trochu jiného, než by měla být, dejme tomu. Do pivovaru k pivu prostě patří česká jídla, jako např. pivovarský guláš a tak podobně. Tam se fakt ale vůbec nehodí nějaká pizza nebo ala-taliánské těstoviny. Vlastně, co to mělo sakra být? Nu což. Kousek dál už evidentně věděli, že pizza, navzdory své oblíbenosti, už je prostě trapná a pivaři na ni nemají náladu.
Prohlídka pivovaru se musí předem domluvit, takže jsme se dovnitř nemrkli. Ale zatím, co já jsem si cvakala platany, plavčoun si v pivním obchůdku koupil platanskou třetinku. Tu si však rozflákal, asi někde po cestě. A ani mi ji nestačil ukázat. O blogu sice ví, ale moc ho nečte, takže o tom, že nová už je na cestě, se nejspíš dozví, až když mu ji dám. Jen doufám, že jsem se trefila. Neni zrovna lehký, uhádnout kterou původně koupil, tak uvidíme. Snad bude mít radost.
Platany pod perexem.

Krásná Šumava

16. září 2013 v 17:21 | Metteorwa

Hezký deštivý podvečer. Dnes nás nečekaně pustili ze školy o pár hodin dříve, tak jsem se do toho opřela a udělala pár fotek. Vlastně co nejvíc, co jsem stihla. Do upravování něčeho do školy se mi moc nechtělo, ale brzy bych se měla pustit do zpracovávání fotek z Olympuse, ať toho pak nemám moc najednou. I ten jsem právě na Šumavě aspoň trochu testovala.
Byli jsme ubytovaní kousek od Srní. Moc pěkné místo, i když Srní jako takové občas působylo trochu depresivně. Ono nakonec i to počasí bylo takové depresivní. Deštivo, kosa...ale občas vysvitlo slunce, to je fakt. A hospoda přímo v chatě byla taky fajn...točený pivko no :).

Pampelišky a jiná sluníčka

24. června 2013 v 16:41 | Metteorwa

Starší zelená série z výletu, foceno někdy na začátku Května. Beze slov.

V Praze je při povodních blaze...

3. června 2013 v 19:00 | Metteorwa

Ano, přesně tak. Tentokrát u nás nebyl žádnej průser a snad už nebude, prý to má tady kulminovat až zítra ráno. Fajn, to se těším na cestu do školy (dnes jsem to vzdala)...fotky nic moc, nechtěla jsem "zmoknout foťák", ale hodně jsem fotila taky na film, tak uvidíme, co z toho vyleze.

Dort na chodník hopla!...A nějaké portréty...

8. března 2013 v 17:02 | Metteorwa


Taková směs a výtažky. Škoda toho dortu...vážně. Úplně se mi na něj sbíhaly sliny. Slečna blonďatá je momentka ze školy, navíc focená skoro ve tmě/ach to počasí. Slečna střapatá je z aťasu, chtěla nějaké fotky a venku je to nevyzpytatelné poslední dobou. Ach to počasí znovu...viz pod perex.

Kutnohorské opilé ráno

3. března 2013 v 15:23 | Metteorwa

Z pátku na sobotu jsem byla navštívit bývalou spolužačku ze střední. Bydlí kousek od Kutné Hory. A jasně, že jsme si daly trochu do nosu. Po dlouhé dlouhé době jsem měla tak trošku kočku. Na Silvestra jsem sice byla mnohem divočejší, ale spát jsem šla dopoledene polo-vystřízlivělá. První tři fotky jsou focené normálně z ruky, poslední dvě už za jízdy z auta.
fotky pod perexem

Vzpomínky na Prosinec

6. února 2013 v 19:22 | Metteorwa

Takové tři obyčejné fotky, opět z focení Arboristiky v akci, když se zrovna nic nedělo. Bylo pěkné, milé světlo, které k občasnému cvaku mimo hlavního hrdinu přímo svádělo...viz celý článek.

Pražský Hrad obyčejně

6. února 2013 v 0:30 | Metteorwa
Výcvak když jsem letěla z Petřína z focení "Arboristiky v akci". Zalíbil se mi ten průhled větvemi, i když to ve výsledku vypadá skoro nereálně. Je to ale pouze věc úhlu.
foto a další srandičky pod perexem

Mrazivá, barevná

8. prosince 2012 v 20:25 | Metteorwa
Taková lehce nezařaditelná fotka, nu což. Žádný zázrak, ale je to vcelku odpočinkové, zimní a poměrně i barevné.
Blíží se nám zkouškové, kupí se deadliny, jo to bude mazec. Prachy na školné jsem z účtu vytáhla, což znamená, že jsem momentálně prakticky bez peněz. Ale ono se to nějak tentononc, jako vždy, malou zálohu do konce měsíce ještě mám a v dohlednu bych měla ještě něco vydělat, takže není potřeba propadat hysterii, jen je škoda, že s Vánočníma dárkama to asi nebude letos žádná sláva.
fotka pod perexem

Odpadlíci

10. listopadu 2012 v 8:43 | Mett.
Menší soubor fotek vystrnaděných z Emotions. Prostě se mi tam nehodily, ale mazat mi je zase bylo líto...tak dvě-tři z nich mají podle mě docela kouzlo.


zbytek pod perexem

Pivní stínohra

4. listopadu 2012 v 11:12 | Mett.
Takový vymazlený útržek ze vzpomínek na Kutnohorské Rockování. Je trochu více upravený, jak je vidět. Utrhla jsem ze řetězu kontrast a přidala vynětaci, nějak jsem ji tam potřebovala. Jo, to byla fajn pauzička, pivko, cigáro, libozračné spolupracující světlo...
foto pod perexem

Hlavolamy

16. října 2012 v 21:11 | Mett.
I když jste již dávno přesvědčeni, že jste už doma všechno odfotili, můžete se mýlit. Občas stačí prostě jenom vzhlédnout ke stropu. Krásné máme lustry, jen u jejich spadnutí bych být nechtěla, jsou vitrážové, to by byl třískot.
Vyšly mi i dvě takové hlavolamové. Druhou lustrovou podle mě hned každý pochopí, ale díky prapodivnému úhlu (není to převrácené ani jinak otáčené, ne ne) jsem přesvědčená že i tak dokáže trochu mást smysly.
Poslední do třetice už mě samotnou skutečně mate. A to jsem ji fotila. Holt stačí, aby vás ve starobylém domě sousedi před léty trošku vytopili, černobílou, trochu kontrast a už v tom máte bordel. Sem tam mi dokonce připadá jako negativ.
Nutno přiznat, že je sklopená na šířku, originál je výškový.

foto pod perexem

Penny, to nejlepší pro mě...

18. dubna 2012 v 20:38
No, pokud mám být upřímná, tak se jedná o bordel, co jsem dneska vysypala z foťáku. Totální mišmaš. Nákup vysypanej na chodník. Ovšem, tak nějak to shrnuje těch pár okamžiků, kdy dnes vysvitlo sluníčko a bylo na něm příjemně teplo...
*až na výjimky fotky nedotčené, foceno Ťunťou

foto pod perexem

Sluneční

18. března 2012 v 18:06
Vzkřísila jsem nějaké nedodělávky z počátku Února. Vše je focené z vlaku. U prvních dvou je zajímavé rozmnožení slunce, což je zřejmě způsobeno odrazy v dvojitých oknech vlaku a následným odrazem v objektivu. Bohužel jsem nemohla moc ovlivnit kompozici (přesněji umístění slunce), protože je to holt prostě focené z vlaku - jel v tuhle chvíli spíš vstříc slunci než vedle něj. Třetí fotka je zcela bez úprav, s ostatními už jsem pohrála ohledně kontrastu, trošku i barev a jednu jsem vyčtvercovala. Nuže...aspoň něco, po delší době.

foto pod perexem

Vlakovky

16. ledna 2012 v 0:35
Protože už mám nějakou dobu příručního Ťunťu, můžu se vrátit k některým fotkám, které jsem dříve fotívala se "zesnulým" Pinďou, ale s Nikonem a jeho padesátkou už to moc nešlo, např. takové "vlakovky". Při páteční cestě ze školy jsem pár takových nacvakala. Nic moc objevného, ale docela mne to bavilo.

foto pod perexem

Jedna jediná

15. listopadu 2011 v 19:04
Jak si někdo možná pamatuje, v předchozím článku jsem psala, že jedu o víkendu na vodu. Skutečně se tak stalo, na dlouhé vyprávění se ale moc necítím. Z celé té pošahané akce mám jedinou fotku (nechtělo se mi holt moc fotit). Vznikla při doražení do cíle, udělalo se totiž hezké světlo, což jsem nemohla nevyužít. Bohužel jsem však neměla moc prostoru, takže je to taková poměrně divná kompozice. Pod lodí mi leccos překáželo a nevešel se mi strom. Je to trochu nevyvážené, kompozici jsem prostě tentokrát opravdu nechytila, ale to krásné světlo, to za ukázku to stojí :).

foto pod perexem

Líbezné střechy

30. října 2011 v 14:52
On ten můj nový přírustek kompatík je jen tak mimochodem ultrazoom. Moc se v tom tedy nevyžívám, ale občas se to může hodit, i přesto že zoomem se v případě tohohle kompatíku ztrácí z fotek přirozený kontrast. Je to jeden z výhledů z bytu. Taky jsem trošku experimentovala s barvičkama. 
 

Reklama