Série

Protivínské kostry

10. dubna 2014 v 9:39 | Metteorwa

Mimo krokodýlí zoo vede její majitel i jakési zoologické muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout okouzlující zvířecí kostry, zn. pravé. Kromě toho rohu na jedné z nosorožčích koster, který je replikou, pochopitelně, lidi jsou kreténi, víme. Pan Procházka, nepletu-li se, je totiž jedním z největších sběratelů kostí, zlváště lebek, nejen v Evropě, ale i ve světě celkově. Expozice, kterou jsme v Protivíně navšívili, je tedy opravdu zlomek, spíš zlomeček.
Prohlédnout jsme si mohli kostry několika Nosorožců, Žirafy, malého Hrošíka, Geparda a Prasete Bradavičnatého. A jo, bylo to epický. Bohužel tam na focení byla velká tma, takže fotky jsou hodně prošuměné, ale neva. V kombinaci s kostrami to nepůsobí tak hrozně. Viz fotky pod perexem.

Konečně nějaké fotky

10. března 2014 v 21:12 | Metteorwa

Asi to bude trošku tím Jarem. Dneska jsem šla po celé té "zimě" vyvenčit pořádně Anežku. Hned po tom, co jsem se vrátila z venčení psa - oba najednou se uhlídat nedají. A taky konečně ozkoušet nový objektiv, už ho mám pomalu dva týdny a poprvé jsem s ním fotila až dnes. Více pod perexem.

Ve studiu a pozvánka

25. února 2014 v 16:59 | Metteorwa

Tak po dlouhé době zase aspoň něco. Takové malé dostaveníčko, při nahrávání ve studiu. Mimochodem v tom samém, ve kterém se natáčela hudba k mému animovanému filmu. Není to nic moc, bylo málo světla, málo času, málo místa. Ale jako malá příprava před ofic promo focením v aťasu dobrý.
Taky jsem nemocná, teď už to tedy není tak zlé, ale prakticky skoro týden jsem musela ležet - tedy celé prázdniny. Fakt super. Vždycky jednou-dvakrát za rok mi něco je, pšikám smrkám a tak. Abych ale fakt musela ležet, měla jsem skoro tři dny haluze z horeček a zimnic, to se mi léta nestalo. A ten kašel, takový hrozivý zvuky ze mě ještě nelezly. Hotový vymýtání ďábla. Krucipysk. Nu nic, foto pod perexem.

Vánoční vystoupení na Malé Straně 2013

27. prosince 2013 v 14:10 | Metteorwa

Bylo to krásné jako vždy, i přes mírné technické problémy. Nakonec dopadlo vystoupení nadmíru dobře a všichni byli spokojeni. Taky mi to připomnělo, jak jsme kdysi vždycky na Vánoce vystupovali i my. Bývalo to fajn a pro všechny ty děti je to určitě vzrušující zážitek. Na focení podmínky nic moc - tma a s bleskem jsem fotit nechtěla. Nemám to ráda, pokud to není nevyhnutelné. Párkrát se mi i stalo, že někdo blýsknul ve stejnou chvíli jako já a celá fotka v hajzlu. Naštěstí jsem ale cvakala co nejvíc, aby každé dítko bylo na fotce, což bylo nejduležitější. Technicky to kvůli nedostatku světla nenížádná htparáda, ale aspoň není atmosféra vánočního kostela přebitá bleskem...to už radši ten šum. Stejněpořádný blesk nemám a mám navíc pocit, že se mi ten zabudovaní tak nějak rozbil...to si ještě ověřím. Nu což, fotky pod perexem.

Bamberg 2013

10. prosince 2013 v 12:12 | Metteorwa

Jednodenní výlet. Za jeden den se nedá stihnout v pohodě vidět a ochutnat všechno, ale i tak jsme si to užili. Hlavním tahákem pro nás byly tedy hlavně pivovary, i když jsme nestihli vše. Dva byly nečekaně brzo zavřené. Ale měli jsme aspoň např. moc dobré uzené pivo. A pivní punč - na ůvodní fotce. A ještě svařák, nějaké klobásy a vůbec samý žrádlo.
Fotek taky není zrovna moc, žádný zázraky. Ale lepší než nic, po dlouhý době...foto pod perexem.

Nový Bydžov, Podzim 2013

21. října 2013 v 16:34 | Metteorwa

Užili jsme si krásný víkend za krásného počasí v krásném městě. Ale chtělo by to se zdržet déle. Přivezla jsem si hodně fotek a bolení v krku - to jsem ale pravděpodobně chytla spíš ve škole, nebylo mi úplně dobře už před víkendem. V podstatě je mi teď pěkně blbě, takže to moc okecávat nebudu...nuže hurá pod perex.

Třemšínská kouzla - střípky v barvě

18. října 2013 v 19:30 | Metteorwa

S páteční úlevou na mě padla potřeba si aspoň na chvíli a pro radost hrát s fotkami, když poslední dobou nestíhám pořádně ani fotit. Zkusila jsem tedy udělat pár barených fotek z černobílé série Třemšínská kouzla. Jen tak. Většinou do barevných fotek sahám jenom trochou kontrastu nebo vůbec, ale někdy mám prostě potřebu si s těmi fotkami hrát a sáhnout do křivek - pro mě nejlepší způsob jak s fotkami zacházet. Pěkne manuálně s plnou kontrolou nad tím co děláte, i když ze začátku to vypadá jako kvantová fyzika, stačí zvyk a cvik. Docela jsem se vyřádila, někde jsem do barev nesahala vůbec, jinde jsem kroutila jako o život. Některé z fotek možná brzy poputují mezi Wallpapery.

Jak jsem poprvé fotila ohňostroj

13. října 2013 v 18:21 | Metteorwa

Když se tak ohlédnu zpátky, tak mi to připadá trochu ujetý. Já skutečně ohňostroj ještě nefotila (nebo o tom nevím). A když se tak občas rozhlédnu po zdejších fotoblozích (a nejen jich), připadám si za exota. Zvlášť kolem Silvestra se to tu sériemi ohňostrojů vždy jen hemží. Nevím, jestli nemám zkreslený pohled, ale když to lehce nadnesu, připadám si snad jako jediná tady, kdo za léta focení nikdy ohňostroj nefotil.

Nejtrapnější školní práce všech dob

30. září 2013 v 18:20 | Metteorwa

Možná to zas taková trapárna není, co já vím. Ale nechtěla jsem si prostě brát zbytečně moc času na poměrně nedůležitou školní práci, když vím, kolik ve škole budeme mít práce jiné - a důležitější.
Mohli jsme na "Plenéru" dělat v podstatě cokoliv, ale mělo to mít samozřejmě něco společného s krásnou Šumavou a přírodou obecně. Z lenosti jsem okamžitě sáhla po foťáku s tím, že aspoň konečně vyzkouším ten Olympus.
Koncept všech fotek je samozřejmě velmi hluboký a duchaplný, schválně, kdo na to nepřijde?
Oukej, ohňostroj originality to zrovna není, ale aspoň něco. Např. ta fotka s tužkami se mi nezdá jako špatný nápad, je to ale tak strašně špatně vyfocené, že se mi z toho chce brečet. Možná ji na školní výstavu ze série nakonec vyhodím, abych si utrhla o něco menší ostudu. Hamba mi!

Paříž po druhé, Tour de France po sté...

29. července 2013 v 14:53 | Metteorwa

Tak jsme zpátky. Fotek tentokráte není mnoho. Jsem až překvapená, jak rychle se mi podařilo splnit můj sen se do Paříže zase vrátit, ale ve dvou se to lépe táhne, to ví každej. Ale má to i svá mínus, protože jsem totiž většinu památek měla nafocených, je fotek o poznání méně. Jak jsem psala nedávno, chtěla jsem si to tentokrát v klidu užít, a ne se pořád někde honit s foťákem jak tajtrlík a nakonec mít ještě mnoho mnoho nových fotek, jejichž zpracovávání by mi trvalo hodiny a dny a ještě by mnoho a mnoho z nich bylo jistě podobných těm předchozím.

ZOO Plzeň

18. července 2013 v 20:07 | Metteorwa

Není to nic moc. Jenom pár výcvaků. Už jsem byla taková utahaná, sotva jsem se plácala. Ale zajímavé je, jak jsme se do té Zoo nakonec dostali.

Třemšínská kouzla

15. července 2013 v 18:10 | Metteorwa

Tak to mám za sebou. Byly to tři dny poměrně úmorné práce. Fotek je těsně pod sto a já jsem úplně vyždímaná. Ale hlavně, že je hotovo. Nudle musela být přeseknuta vejpůl, aby ji blog přechroustal, tak doufám, že někomu neshodí počítač. Fotky brzy budou i na fejsbuku. Více pod perexem...

Pár měsíců se Zenitem...

9. června 2013 v 13:37 | Metteorwa

Padající sníh, bábovka, pes, potkan, lidé, povodně a jiné radosti...
foto pod perexem

Anežčina dobrodružství

23. dubna 2013 v 18:52 | Metteorwa

Víkendová série přeplácaná Anežkou. Poprvé byla na brutálnějším výletu venku a byla proháněná po louce, aby nebyla nedomrlá a bez kondice. Často je sice na výletě skoro celý den, ale to si jen někde válí šunčičky, nebo rovnou spí. Trochu škoda, že žádná fotka nevyšla tak, aby bylo vidět, jak má jedno oko dvakrát větší, než to druhé (obě naštěstí aspoň na pohled zcela zdravá).
Jinak roste jako z vody, utrácím prachy za špičkový potkaní granule z Belgie (stojí za to si připlatit, když jsem je poprvé koupila zesnulé Božence, zlepšila se jí už na pohled i omak srst a vůbec byla taková zdravější a čilejší).
Nu což...

FOTO POD PEREXEM

Vyšehrad, maxikremrole, kočky

16. dubna 2013 v 19:22 | Metteorwa

Totální výletní mišmaš. Asi první hezkej teplej den roku 2013. A večer jsme byli dodatečně zaplatit útratu (a omluvit se) do Malostranské besedy, když jsme dva dny před tím tak nějak nevysvětlitelně zdrhli bez placení.
Maxikremrole byla naprosto neodolatelná, kdo by ji tam nechal? Byla tam sama, chudinka.

foto pod perexem

Moje první svatební

8. dubna 2013 v 17:53 | Metteorwa

V pátek jsem byla poprvé fotit svatbu. Kupodivu to nebyla ani svatba nějakých mých přátel, nebo příbuzných, ale "známé" z našeho blogerského minisvěta. Potěšilo mě, že se mi Monyka ze stupidworld.blog.cz ozvala, už jsem za ni jednou zaskakovala na maturiťáků, když tam nakonec ona sama jako fotografka nemohla.
Vzhledem k tomu, že to bylo moje poprvé, navíc bez bůhvíjakého vybavení, žádný zázrak to teda nejni, ale což. Monyka moje fotky zná a předpokládám že věděla, co asi tak čekat a snad bude spokojená.
Za pouhou asi hodinu a půl jsem nasekala 270 fotek, s tím, že nějakých pár jsem smazala. Pak jsem ještě nějaký užší výběr převedla do čb (cca 124), dál ještě sama pro svoji chloubu zúžila výběr na dalších cca 75. Úroda je to docela veliká, tak jsem snad nějak obstála, bude z čeho vybírat.
Tentokráte jsem byla štědřejší, což se týče velikosti fotek, navíc jich je vážně nálož, takže jsem to musela uložit v JPG protože z "lepšího" PNG by se blog asi posral. Nuže, viz celý článek.

*kdyby někdo chtěl vědět, jedná se o Nuselskou radnici

Ilford-Zenit-Anežka-Plavčík

1. dubna 2013 v 19:40 | Metteorwa

Taková malá milá série ze spolupráce Ilfordu se Zenitem. Focení na film mě začalo bavit čím dál tím víc, i když to není zrovna levná záležitost. Nemám si tedy nač stěžovat, naprostou většinu filmů, co jsem kdy spotřebovala, jsem od někoho dostala, ale i to vyvolání něco stojí. I když ty černobílé si můžu vyvoválat sama, problém je v tom, že na to bývám líná, ale na příští dva se musím zatvrdit a prostě si je vyvolat, což potažmo znamená zase otravovat Růžka, ať mi s tím pomůže, poskytne pomůcky a zázemí a většinou ty nejtěžší věci udělá za mě :)).
Nejdřív to vypadalo, že mezi Anežkou a Plavčíkem velká láska zrovna nebude, ale nakonec si spolu vzápětí hráli na kolotoč, takže to tak horký asi nebude :)).
Nu což, uvidíme uvidíme, viz pod perexem...

Podtřemšínské grimasy

19. března 2013 v 22:38 | Metteorwa

Takové výletní momentky a útržky z Května 2010. Další šuplíkové mámení, poslední dobou mě chytá častěji a častěji. Asi to bude tím, jak už mi ta zima a bílý hovna lezou krkem a vystrčit čumák se mi chce čím dál tím méně. Už to snad brzy přejde...za chvíli zas Malou stranou zavoní šeříky z Kampy a hovna, co pejskaři v zimě neuklízeli, protože si asi myslí, že v zimě se to nemusí.....

foto pod perexem

Hrátky se Zenitem

14. března 2013 v 12:05 | Metteorwa
Výběr z posledních dvou filmů. První černobílý, druhý barevný - ten se vyvedl, moc pěkné barvičky, asi zkusím sehnat další (equicolor). Jinak jsem dalším rozfoceným filmem začala se spotřebou vánočního dárku - balíčku Ilfordů HP5, čtyřstovek. Moc vymazlený filmy, doufám že už taky někdy nafotím na ten film něco pořádného a ne pořád jenom blbosti, řekla bych, že už mám vcelku natrénováno. Naprostá většina fotek, co tu jsou, má expozici cucanou z prstu a nedopadlo to tak zle....nu což, viz pod perex.

Oranžová vesta, taky cesta

25. února 2013 v 18:54 | Metteorwa

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tohle fotila. Moc na tyhle zakázky nejsem, ale nechtěla jsem dát košem Monyce, která mě poprosila, jestli bych ji nezaskočila, protože jí do toho něco vlezlo. A najít na takovouhle akci náhradu do týdne není sranda, to mi věřte. A mně se nějaké ty zlaťáky navíc hodí vždy a zkušenost do budoucna dobrá. Nejsem sice vlastníkem ani obyčejného externího blesku, ale měla jsem aspoň zapůjčený luxusní širokáč. No, šlo by to i lépe, o dost, ale za ty prachy a čas, co jsem nad tím musela strávit, si myslím, že maturanti mohou být spokojení. Dostali cca 800 fotek. Tohle je můj výběr, navíc černobílý. Mám ráda fotky, které se musí chvíli číst a nemáte tam všechno naservírované pod nos, bohužel u některých trochu uškodila tahle malá velikost, ale co se dá dělat. Kde kdo nemá internet jak střelu a Blog.cz je plný čórek - nudle je dobrým opatřením proti nim, to se pak krade trochu hůř.
Nu což, celá série je pod perexem.
 
 

Reklama