Série

Vánoční vystoupení na Malé straně

15. února 2013 v 19:05 | Metteorwa
Dost ostudné zpoždění s touhle sérií, to uznávám. Ale nějak se mi to těžko poslední dobou zpracovává. A to mi zbývá ještě cca 200 fotek z maturiťáku. Asi není těžké uhádnout, že to mě může klidně i zabít. Minimálně obrazně řečeno. Navíc jsem nachcípaná, což jsem pravděpodobně chytla od plavčíka a té škole taky zatím moc nedávám. Mít tak někoho s bičem u zadku, plavčík zatím nosí kytky a vaří zázvorový čaj. No není to milé? Na to já nejsem zvyklá, asi bylo na čase.

Ale teď je čas na fotky.....viz celý článek.

Kožíšek a WebArchiv

30. ledna 2013 v 21:18 | Metteorwa

Výňatek z vánoční série v podobě malé kožíškové série a malá blogová novinka.

viz celý článek

Ateliérové momentky...juchů, houpačka!

22. ledna 2013 v 14:28 | Metteorwa
Konstatování nedůležitých mini-událostí ze studentského a tvůrčího života s pár výcvaky...

Arboristika v akci

30. prosince 2012 v 20:22 | Metteorwa
Již zmíněné "akční fotky". Kvůli kvalitě nudle je to nahrané v png, pokud máte problém s načítáním, použijte ODKAZ na jpg. Bylo to zajímavé focení. Měla jsem na něj půjčenou pevnou pětaosmdesátku, která kreslí, že by se z toho člověk posral. Jo, tu bych chtěla, ale nemám momentálně peníze nazbyt a už vůbec ne tolik. Ale sklo je to fajnový.
Je to focené na Petříně. Pokud někdo tápe (stejně jako z počátku já), arboristika se zabývá komplexní péčí o stromy - bezpečnostní a redukční řezy, rizikové kácení, vazby korun stromů. Takhle to má Jakub napsaný na vizitce. A je to taky fotograf, jen tak mimochodem.
nudle pod perexem

Ňuňánek

29. prosince 2012 v 3:30 | Metteorwa
Slibovaná psí série. Jako by už tak neměl Antonín nadupané portfolio...jenže on je neodolatelný. Ovšem pravda je, že focení nesnáší, viz celý článek.

Střípky vánoční

27. prosince 2012 v 13:29 | Metteorwa
Zdravíčko. Tak jsem ty fotky konečně dojela. Je to něco na způsob dokumentu, takže žádný odvar. Některý ty fotky jsou trošku nebo více na nic, ale zapadají do kontextu. Abych si ušetřila nervy, slepila jsem je chronologicky do dlouhé nudle, snad kvůli tomu někomu nespadne počítač. Samozřejmě se to trošku odrazilo na kvalitě, ale není to taková tragédie. O něco lepší budou cobydup na fejsbuku. Pokud se vám tedy fejsbukové galerie nezasekávají jako mně, můžete se později mrknout tam.
Je to focené v průběhu dvou dnů a za denního i "žárovkového" světla. Bavilo mě to dost, ale chtělo by to více trénovat...hlavně kompozici, párkrát mi to vážně dost ulítlo, a to úplně zbytečně. Nu což, viz pod perexem.

Experimentálně s kyticí

6. prosince 2012 v 0:30 | Mett.
Takový malý experiment s kyticí, kterou jsem si odnesla z jednoho focení jako suvenýr. Kde komu to asi dojde, ale na vysvětlenou, jedná se o klasický efekt kombinace blesku a dlouhého času + práce s okolním prostředím. Žádná věda, ale chce to trošku cvik, který nemám, protože jsem si takhle zablbla poprvé a chci tenhle efekt dále využít i na něco zajímavějšího, než je kytice.
Malý tréning, pomohlo mi to vychytat nějaké drobnosti, které mi budou k užitku. Doufám, že sek tomu dostanu co nejdřív...


zbytek fotek pod perexem

Ty kočky...

19. listopadu 2012 v 21:23 | Mett.
Kočky byly, jsou a vždy budou krásná fotogenická stvoření, i když já osobně nejsem velký kočkomil. Aby nedošlo k omylu, já proti kočkám nic nemám, klidně bych i doma nějakou měla, kdybych mohla...ale stejně jsem nakonec spíš pejskař a hlavně potkanář.
Ovšem krása, elegance, ladnost a hluboký výraz se jim upřít nedá...viz celý článek

Kutnohorské vzpomínky černobíle

28. října 2012 v 21:49 | Mett.
Dostala jsem záchvat a pustila se do zpracovávání zanedbaných fotek, které mi bylo líto nechat zapomenuté. Z Kutnohorského rockování jich mám tak markantní množství (holt zakázka, víme), že to asi muselo trochu uzrát, zatnout zuby a hurá do toho. Stejně mám pocit, že možná zase někdy v budoucnu nějaké ještě dodělám. Některé z fotek už tady asi byly...nu což, hurá pod perex.

Libozračně může být i v okně

28. října 2012 v 14:57 | Mett.
Nějak mě ta kytice najednou uchvátila, tak jsem si ji dnes cvakla ještě jednou a sólo. Ona je holt prostě libozračná. Vše je to nastejno. Cvak, trochu kontrast a hotovo, žádný sraní s tim :).
Jak na ně tak koukám, začínám si stále víc ujíždět na divných úhlech.

foto pod perexem

Podzimní, konkrétně okenní

26. října 2012 v 15:45 | Mett.
Takový malý trening, abych nezakrněla, než mě múza políbí, v lepším případě přímo sežere. Jedná se jako obvykle o obyčejné zátiší, které se udělalo samo a já opět fungovala pouze jako pozorovatel. Konkrétně ta krásná suchá kytice u nás v okně funguje už nějakou dobu a jablíčka "naaranžovala" maminka, protože do lednice se nám už nevejdou.
Nechtělo se mi to nějak upravovat, takže kromě jednoho vyčtvercování je u všech fotek pouze přidán kontrast. Myslím, že v tomhle případě by bylo sahat na barvy hřích...

foto pod perexem

Květinková mánie

13. října 2012 v 14:15 | Mett.
Oukej, pomalu se mi vrací chuť k focení. A jak to tak bývá, začínám s kravinkama. Když člověk potřebuje začít mít znova rád něco, co miloval, musí se s tim po lehoučku. Na to jsou kytičky ideální. Jsou hezké už samy o sobě. Neodmlouvají, nedělají xichty, nestěžují si, že jim to na fotkách nesluší. Až na občasné povětrnostní naschvály jsou nehybné, ba dokonce si s nimi kolikrát můžete vy hýbat a komponovat jak chcete. I když já se tentokráte "komponování" zdržela a na jedinou z kytiček jsem ani nesáhla. Pro dnešek tu mám dvě osamocené a dvě rádoby-série.
Není to nic moc, ale terapie pro duši ucházející.

foto pod perexem

Rybí ples

29. srpna 2012 v 13:45
Aneb další pseudoumělecká, tentokráte úsporná série (jen tak mimochodem vzkříšená a zašuplená, foceno v Březnu). Nejsou to fotky pro každého, spíš pro fajnšmekry, kterým tenhle styl opravdu sedí a takových není mnoho. V těhle fotkách totiž nefiguruje ani technická kvalita, ani sdělovací kvalita. Ono až na občasné světelné/optické efekty a občasně "zajímavé kompozice" to vlastně není nic moc.

viz. celý článek

Barvoslepá procházka v Zoo

21. srpna 2012 v 19:34
Tak jsem to nakonec dala ještě dnes. Stejně jsem si po ránu vážně potřebovala dát šlofíka a ven vylezu radši až po setmění, bouřka nebouřka. Měla jsem fotit krásnou slečnu, ale i ona je nízkotlaká, takže potom, co jsem zaspala a ona se mi nedovolala, protože mi klekl mobil, jsme se shodly, že by to stejně dnes nestálo za to. Akorát bychom sebou obě nakonec šlehly.
V zoo bylo fajn, i když taky bylo celkem horko. Za těch cca šest hodin jsme ani nestihli projít všechno. Popravdě se nám už ani nechtělo. Více keců kolem návštěvy u zvířátek je v předchozím článku. A úroda je přesto kolem sedmdesáti fotek...viz. celý článek.

Letně lesní

15. srpna 2012 v 7:39
Nechtěla jsem dělit fotky podle toho, do jaké rubriky se nejvíc hodí. Takhle na hromádce, i když rozbordelené, to bude mít aspoň výletní podtext. Bohužel jsem sebou neměla Ťunťu ale Nikona. S Ťunťou jako ultrazoomem mohly být dost možná od včelích úlů lepší fotky - možná i určitě, těžko říct.

foto pod perexem

Dušičky z paneláků

8. srpna 2012 v 18:41
Taková malá psycho-abstraktní série z Ťunti. Fotky jsem nijak neupravovala, nechtělo se mi. Už dávno jsem si zkoušela hrát s dlouhým časem a noční scénou, ale zatím z toho nikdy nevylezlo nic moc zajímavého. Na to, abych vytáhla stativ a šla někam v noci trapčit, jsem zatím byla příliš lenivá. Jídelní krize už bude brzy možná přibržděná, protože kolem čtvrtka uběhnou tři týdny od operace a budu se moct jednou denně najíst měkkého, nekousacího. Třeba míchaných vajíček, což mi přijde vhod, nejvíc mi chybí bílkoviny. Už jsem klesla pod 47kg, tak doufám, že začnu pomalu zase nabírat. 49 by byl ideál, tuhle váhu jsem si stabilně držela přes dva roky a cítila jsem se v ní dobře. Nu což, mějte se hezky, fotky jsou pod perexem...

Zenit černobíle a soutěžníci

5. srpna 2012 v 12:46
No hurá. Konečně koupený, černobílý film dofocen bez obtíží. Včera odpoledne jsem ho byla vyvolat a naskenovat u Růžka, až na to, že ho Růžek nakonec namotal rovnou radši sám, protože venku bylo ještě světlo. Vrátila jsem se mírně podnapilá kolem jedné po půlnoci. Dvě sklenice bílého během několika hodin nic není, ale když člověk nemůže jíst... Není to nic moc, ale něco se přecejen urodilo. Teď mám v záloze jednu darovanou, barevnou, čtyřstovku a nový čb Ilford stovku. Ještě jsem se nerozhodla který tam vrazím jako první.

Fotosoutěž - poslední dva hříšnici zatím ještě nedali bod někomu ze svých konkurentů, takže už by to snad nemělo dlouho trvat. S porotci jsem domluvená, takže by to pak mělo probíhat o dost rychleji. Zatím je tajím, ale můžu aspoň říct, že na konec se nejedná o nikoho z blogu, aby to bylo pestřejší...a popravdě i pro mě jednodušší. Fotografové to ale samozřejmě jsou, to bez debaty.

fotky pod perexem

Raně letní náladovky

15. července 2012 v 23:13
S přibíráním mám dost ouvej a to se mám ve středu hospitalizovat. Začínám mít hrůzu z toho, jak si tam nakráčím jako by nic a po zvážení dostanu pohlavek a pošlou mě domů a daj mi termín až za tři roky, pokud se naserou. Není trochu sviňárna mi více-méně vnutit operaci a pak mě na ni nepustit? Nu což. To taky mohli říct hned na začátku, dva a půl roku zpátky, ať na tom začnu pracovat, to jsem mohla pozvolně nabrat svalovou hmotu a namakat si záda, tam nic nemám. Takhle na poslední chvíli to jaksi nejde.
Takový obyčejný mišmaš z Ťunti. Některé fotky jsou staré i nějaký ten týden...nu což.

fotky pod perexem

Tonánek Zenitem a porotci

7. července 2012 v 11:36
No...a je to. Zenit se mi nerozbil v půlce filmu, jak jsem odhadovala. Dokonce ani ve třetině. Na vyvolaném filmu bylo pouze 9 fotek. Pak už ten bolševickej šmejd začal zlobit. On je to takový klam při focení na film, zvlášť když jste zvyklí na digiťák. Připadá vám pořád, že jste toho vyfotili mnohem víc, než ve skutečnosti.
Tenhle film jsem si poprvé vyvolávala sama. Samozřejmě s asistencí, což znamená, že mi Růžek bez ustání musel říkat co mám dělat a složitější operace (jako např. vymotání/namotání filmu) musel stejně nakonec udělat za mě, protože mě to nešlo a nešlo :)).

viz. celý článek

Extra nášup od Zenita

22. června 2012 v 2:58
Podařilo se mi dostatečně zneužít známé na to, abych si naskenovala všechny tři nahromazené filmy. Na nějakou dobu to asi bude poslední barevná dávka, řekla jsem si, že na chvíli zase přejdu na černobílý. Koupila jsem krásný stovkový Ilford a ten kretén Zenit se hned v půlce filmu rozbil. Musela jsem film nakonec vytáhnout, protože to nešlo opravit bez toho, abych se v něm prošťourala z obou stran a taky jsem na to potřebovala vidět. Snad na tom filmu bude aspoň jedna použitelná fotka, vyhodit jen tak stovku (tolik ten Ilford stál) z okna by mě dost naštvalo.
Fotky jsem jako vždy naházela na hromadu. Tak akorát bych to tady pak zahltila spoustou článků.
Fotky jsou jako vždy prostě jen naskenové, i když u některých bylo třeba oříznout černé okraje...a u některých jsem na to zapomněla :)).


zbytek pod perexem

 
 

Reklama