Série

Přehlídka VOŠON rádoby-backstage

18. června 2012 v 14:21
Páteční přehlídku jsem přežila bez žádného trapasu. Převlékat jsem se nemusela, díky bohu, akorát boty jsem měla lodičky v nichž jsem měla nárt skoro kolmo a několikacentrimetrovou platformu, to bylo asi poprvé, co jsem se skoro bála, abych si "neublížila" :). Nálada byla v pohodě, a i nějakou tu "backstage" jsem splnila, i když to není nic moc a nenafotila jsem toho mnoho.
Celá série je černobílá, až na dvě, které jsem propašovala barevné. Nějak jim tam barva chyběla. Nuže, posuďte, i když toho moc není a nejsou to žádné zázraky...

Zenit svaťácký

10. června 2012 v 18:45
Další várka ze Zenita, která poměrně dlouho čekala vyvovalaná ale nenaskenovaná. Mám ještě jeden vyvolaný ale nenaskenovaný film, další je skoro dofocený. Jsou to tedy pořád takové ty kravinky, ale je potřeba si to pořádně procvičit. Na to, kolikátý film jsem už vyfotila, je dost evidentní, že mám velký problém s ostřením. Prostě do toho nevidim, zvlášť, když je kvůli expozici potřeba vyšší clona, protože ta mi to většinou dost drsně zatmí. Zenit by byl třeba úžasný na portréty, jenže už vidím, jak dvě třetiny fotek budu mít totálně neostrých, budu holt muset trénovat. Jinak, fotky jsou netknuté, akorát jsem jednu vyčtvercovala.
Jak název napovídá, je to foceno o svaťáku, většina fotek je z výletu. Poprvé v životě se mi povedlo vyflákat celý film za jeden den, sákryš :)).

foto pod perexem

Výletní

1. června 2012 v 16:20
Taková obyčejná výletní, lehce zabordelená série z doby, kdy jsem ještě měla svaťák.

fotky pod perexem

Zase kosa? Aspoň že na fotkách je teplo...

5. května 2012 v 19:22
Obyčejné kytičkové fotky a krátké shrnutí státních maturit...

Jaro?

20. dubna 2012 v 18:17
Další nesourodá směs fotek ze včerejška a z dneška. Jak opadl mráz a dříve se rozednívá, Ťunťa dostává zabrat. Vážně mu teď dávám do těla, na vcelku obyčejný kompakt podává skvělé výkony - lepší než jsem čekala. S Některými fotkami jsem si pohrála více ohledně barev a kontrasu. Vlastně bych ty fotky mohla rozdělit typově tak do sedmi-osmi článků, ale přijde mi to zbytečné. I když spolu typově neladí, a do rubriky série asi vůbec nepatří, tak na konec.....no a co.


foto pod perexem

Pocity

17. dubna 2012 v 20:00
Pomeřně obsáhlá série "abstrakcí". Nikdy jsem na tohle moc nebyla, a hlavně, ani jsem to neuměla, jenže jakousi náhodou a následným zneužitím a rozvíjením oné náhody se mi sešly tyhle obrázky. Každý si z nich můze číst co chce (občas je na fotce k poznání i nějaký objekt), já si ovšem neodpustím aspoň názvy (a nikdo neříká, že nebudou trapné nebo k smíchu), abych projevila trochu více invence. Většina fotek je netknutá photoshopem, pouze u pár jsem neodolala a přidala kontrast. Než se někdo zeptá, nebo mě rovnou napadne chci podotknout, že se NEJEDNÁ SE PHOTOSHOPOVÉ PATLANICE, takhle je to prostě odfocené. A tentokrát opravdu prosím o komentáře, protože mě zajímají Vaše pocity s téhle série.

foto pod perexem

Pololetní klauzurní práce, "fashion" fotky

29. ledna 2012 v 17:05
Tak už mám za sebou i obhajoby. Byl to děs, jako vždy. Samozřejmě jsem několikrát místo "zdrhovadlo" řekla zip, což je ve čtvrťáku opravdový trapas. Nakonec jsem ale z celých klauzurních zkoušek dostala jedničku, čiliž moje zmatená obhajoba mi to nepokazila. Ne že bych neměla co a jak obhájit, tentokrát to ušlo, jenom nějak neumím mluvit a vypadám při svém obhajování dost směšně a roztřeseně, a taktéž jsem. Na dnešní ráno jsem si zamluvila aťas poblíž, abych si sukni mohla nafotit, protože poprvé za celé "studium" jsem dokázala udělat klauzuru tak, jak jsem si to představovala. Mně moc nesedí, hlavně v pase, je šitá na figurínu - ani modelku jsem na focení neměla domluvenou. Zítra se se svojí sukní budu muset zase rozloučit. Aspoň že mám fotky. Zatím se mi docela líbí, ale těžko říct, jak se na ně budu dívat s odstupem času...
Každá fotka prošla typově jiným postprocesem, což asi není úplně správně, ale co už.
Kdyby si někdo chtěl dodatečně přečíst žblechty okolo sukně jako takové, může se podívat SEM.

foto pod perexem

Havlovy piety

23. prosince 2011 v 20:34
Nechci se dlouho a zbytečně rozepisovat, ostatně, fotky mluví samy za sebe. Chovala jsem k němu úctu jako k charismatickému člověku a dramatikovi - budiž mu země lehká.
*fotky jsou odfocené pondělního večera a následujícího rána, večerní jsou zcela bez úprav (foceno na JPG)

foto pod perexem

Zenitovy náladovky

23. prosince 2011 v 19:03
Další fotky z posledního vyfoceného filmu. Jak už jste si mohli všimnout v některém z předchozích článku, rozbil se mi na Zenitovi expozimetr. Není to takový problém, stačí spolu s ním vláčet Ťunťu, ale to je občas otrava. Exponovat po paměti už mne taky napadlo, někdo to tady i navrhoval. Ráda bych to zkusila, ale ještě si to rozmyslím. Dává mi celkem zabrat i manuální ostření, ještě abych si k tomu expozici cucala z prstu. Nu což, fotky máte pod perexem.

Sapa

22. prosince 2011 v 13:14
Před časem jsme byli s panem J. na výletě v Sapě. Docela pěkný zážitek, i když je pravda, že za chvíli je všechno takové stejné a začnete se ztrácet. Atmosféra tam ovšem cítit je. A v sámoškách je toho cítit leccos. Nevím, jestli je to pouze nezvyk, ale místní sámoškový odér mi nedělal moc dobře. Nejhorší to bylo, když večer začali vykládat maso. Já jsem na tohle trochu přecitlivělá, a dělá se mi špatně i v normálním řeznictví, kde se na hygienu dbá pravděpodobně o dost víc. Pach krve mi jednoduše vadí, jenže tam to bylo cítit přímo mršinově.


zbytek fotek pod perexem

Česaná série a pár keců kolem

14. prosince 2011 v 1:14
Příjemnou noc. Dodělala jsem fotky z dneška, kdy jsem vstávala ve čtyři ráno kvůli soutěži v Jihlavě (lépe řečeno blízké okolí Jihlavy), nějaký Mladý módní tvůrce, kterého se naše škola účastnila s jedenácti(?) kolekcemi. Tak jsem tam jako jedna z mnoha jela v roli opičky - rozuměj chodící ramínko, neboli modelka. Vzala jsem si sebou Nikona, protože narozdíl od pár zbývajících jsem odpoledne už měla volno, tak jsem dřepěla v tom kamrlíku a dokumentovala nějaké to česání. Bohužel to nejsou žádné zázraky, světlo bylo po většinu mých pokusů tak trošku "na pěst". Míhající se ruce jsou při focení taky k popukání. Valná většina fotek je černobílá, pouze dvě jsou barevné, protože v černobílém tak nějak nefungovaly. To je k fotkám v článku asi vše...

Mimo jiné už je na webu Fotovidea umístěné konečné pořadí Fotografa roku, kde jsem opravdu v kategorii junior napsaná na prvním místě - tabulka poprvé byla otištěná už před časem. Uvidíme tedy co bude dál.

Ps. Kdo má zájem, může mrknout do Síně slávy, včera jsem tam vkládala modelkovské fotky z časopisu Fine Art Photo No. 11

Zenit barevněji

18. listopadu 2011 v 2:57
Další várka z kinofilmu. Samozřejmě by bylo blogersky ekonomičtější si to pěkně roztáhnout na nějakých pět článku, jenže mně ta ekonomika moc nejde, což se dost často potkává i s leností. Je to focené na film, který jsem dostala od Martina Imana (fotograf), nějaký Solaris. Barvičky má pěkné, ovšem krabička vypadala celkem archaicky, takže mám obavy, že se dost možná už ani nevyrábí, ale třeba je to pouhá domněnka. Zneužit byl opět Růžkův skener. Dostala jsem při této příležitosti i další dva barevné filmy. To bylo keců, jak je tohle focení na film drahé, ale asi jsem se mýlila, každou chvíli mi někdo nějaký film podstrčí, skenování mám také zadarmo, fotky dále neupravuji, tak není co držkovat :). Jsou to tedy čisté skeny, i když jsem zase celý film vyplácala více-méně na kraviny. Už jsem se se Zenitem a barevným filmem celkem zkamarádila, tak by to chtělo taky nafotit něco pořádnýho...

foto pod perexem

Zenit barevně

5. listopadu 2011 v 23:53
Dnes večer jsem se vrátila od Růžka, jehož skener jsem zneužila ke zdigitalizování fotek z nedávno dofoceného filmu. Poprvé jsem fotila na barevný. Samozřejmě tam byla hromada kravin a ten bolševickej starouš mi pár fotek tak trošku pokazil. Některé ale vcelku vyšly. Jsou bez úprav, až na jednu ořezanou do čtverce, protože tam jsem posrala kompozici, ale bylo mi líto ji vyhodit. Taky jsem ještě trochu dorovnávala barvy, protože z domácího skeneru byly nazelenalé, což na indexu z fotolabu tak nebylo (nazelenalá neva, ale po vyrovnání mi to vyhovovalo víc). Původně jsem je chtěla více rozdělit, ale nakonec jsem radši nejméně nepovedé naházela prostě na hromadu, mám to teď s časem blbý, tak je to pro mě jednodušší.

foto pod perexem

Paříž naposledy

9. října 2011 v 23:33 | Mett.
Pevně doufám, že název článku je opravdu pouze název :). Poslední den je na fotky nejchudší, v Louveru se mi moc fotit nechtělo a taky už jsme byli všichni docela unavení. Takže pouze stručně...

ps. před chvílí jsem se probudila po třech hodinách co jsem vytuhla u Simpsonů, takže asi nejsem úplně v nejlepším stavu pro psaní, takže pardon :)

foto pod perexem

Paříž potřetí

5. října 2011 v 18:05 | Mett.
Tak asi překvapivě rychle přináším serii fotek z třetího dne. Snad si tedy ještě může někdo pamatovat drobnosti z minulého dílu. K mrňavým fotkám mám dost pochopitelných důvodů, foceno ve spěchu atd...
Doufám že už jste si zvykli, že toho k fotkám obvykle moc nenapíšu, možná je to tak lepší...jenom takové ty informační prupovídky.

foto pod perexem

Paříž podruhé

3. října 2011 v 17:32 | Mett.
Tak konečně přináším fotky z druhého dne. Je to asi trochu větší nálož. Nemám ovšem moc energii to obsáhle komentovat, tak jen stručně a k věci...fotky jsou malé, to ano. Ovšem, koukněte se kolik jich je. Není možné, abych je nahrávala ve vyšším rozlišení a pak ještě vkládala do článku. Jen dnes jejich nahrávání do galerie blogu trvalo snad 10 minut (možná i víc), vemte si, jak dlouho by to tak mohlo trvat, kdyby byly dvakrát větší. Samozřejmě budou k vidění i v lepším rozlišení, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Dále, jako u předchozího článku, je nutno brát trošku ohled na to, že jsme skoro pořád spěchali, takže většinou nebyl čas na nějaké hlubší uvažování o kompozici, čiliž to podle toho vypadá. Jo, a sorry za překlepy a hrubky.

fotky pod perexem

Paříž poprvé

25. září 2011 v 17:09 | Mett.
Tak, první den, první série fotek. Ráda bych na úvod řekla, že jsme celou dobu spěchali, abychom stíhali program, času bylo málo. Všechny fotky jsou tedy až na výjimky foceny ve spěchu a taky to podle toho vypadá. A omlouvám za nějaké ty možné překlepy a chybky, necítím se dneska zrovna nejlíp. Pokračujte kliknutím na celý článek...

Kluk z pátýho patra

6. září 2011 v 22:09
Tak jsem dnes vlastně jen tak náhodou fotila kamaráda. Světlo nic moc, dost ostré, ale něco se z toho vyždímalo. Výsledek je devět fotek v článku. Mám jich na úpravu víc, ale zpracovávala jsem ještě jiné fotky z dneška a photoshop to vzdal dřív než já (prostě nahlásil error asi z přepracování, protože ve fotkách jsem se zdlouhavě nešťourala a sekala jsem bez přestávky jednu za druhou). Naštěstí se rozchodil, co bych si asi počala, když nemám žádný jiný program, který dokáže RAW otevřít. Možná tak ZonerPhoto, jenže ten používám jenom na prohlížení při přetahování fotkek z paměťovky do počítače a moc si s ním nerozumím. Takže asi tak. Nuže hurá pod perex, kdo se chce podívat...

Hrátky s kohoutkem zbytkové

4. září 2011 v 15:17
Více-méně návazný článek na "hrátky s kouhoutkem" (ano, je tam překlep a já slepoblbá si ho všimla až druhý den, tak jsem to nechala, nu což). Ukázala jsem tehdy pouze jednu fotku, kterou jsem považovala za nejlepší, ale nakonec mi zase bylo líto ty zbylé šuplíkovat...tak tedy, pod perexem je ten zbytek.

Ukořistila jsem...

4. září 2011 v 14:57

...staré rádio

více pod perexem
 
 

Reklama