Zápisky

Zvedám kotvy

20. ledna 2016 v 12:54 | Metteorwa

Nikdy jsem popravdě úplně nečekala že to fakt přijde. Přeci jen, tenhle blog funguje bez zásadnějších změn už přes šest let - a před tím na stejné adrese fungoval další měsíce, možná roky. Jednou mi však ruplo, že chci začít odznova, tak jsem ho smazala a znovu založila. Ale událo se mezi tím mnoho, zásadní v určitých chvílích byly samozřejmě krize v Ak a nepochopitelné a místy doočíbijící postupy vedení Blog.cz, ne pouze v rámci Ak. Až jsem se lidově řečeno nasrala a demonstrativně z klubu odešla. Už v tu chvíli jsem plánovala odchod celkový a zaparkovala jsem doménu. Ale znám se...některé věci mi trvají dlouho. Rok jsem tedy pouze parkovala, pak jsem se nakrkla že jen parkuju, tak jsem zaplatila hosting...a dalsi rok web prakticky lezel ladem.
A pak jsem se do třetice nakrkla a řekla si, že to prostě zkusím. A vyšlo mi to. Ještě s tím bude práce, ne že ne. Nejsem ajťák a se spoustou věcí si úplně nevim rady. Nevadí.

Web je celkově samozřejmě podaný trochu jinak, ale pořád zůstává v základu blogem. Jen jsou veškeré příspěvky schované pod položkou "články". Narozdíl od zdejšího pojetí, většina horního menu odkazuje na jednoduché galerie.

Co s "mateřským blogem" ještě uvidím. Smazání nepřichází v úvahu, jen si nejsem jistá, jestli je nutno jej opravdu ukončovat. Plán A je být zde stále trochu aktivní...třeba když budu mít pár nových fotek, ale na webu je jen tiše mrsknu do galeríí...a tady o nich něco malinko napíšu. Nebo sem můžu dávat třeba jednou měsíčně přehled, co nového na webu. Co já vím. Když nebude fungovat plán A, přijde plán B, který zatím neexistuje.

Navíc, jsem teď poslední dobou celkem vyhořelá...ale tenhle blog přetéká archivem plným článků, z nichž některé můžu recyklovat a už na tom vlastně pracuju. Když totiž vidím prázdný archiv, nějak mě to svírá.

Nu což, na Blog.cz jsem začala a pokračovala dalších 11(!) let. Pamatuju si ho ještě ve skutečně "plenkovém" stavu. Samozřejmě jsem dlouho tápala, než jsem skončila zde. Ale asi už stačilo. Chci už být ve svým a narozdíl od předchozích let jsem už schopná si web platit. Dlouhodobě jsem Blog.cz měla opravdu ráda, ale nic není věčné, ani sláva a lesk mého hostitele. Popravdě, přijde mi, že i když prachy z Novy mají možná na svědomí tu spoustu vylepšení, kterými Blog.cz prošel...zároveň ho Nova stáhla do svého bahna. Pomalu a potichu. Mějte se tu moji milí blaze. Děkuji za roky Vaší přízně.

Je čas zvednout kotvy.Pac & Pěstí Metteorwa

Zpátky doma

7. srpna 2015 v 11:38 | Metteorwa

Zdravím moji milí. Jsme zpět. Popravdě jsme se vrátili o několik dní dřív, což je na takovéhle výpravy celkem neobvyklé, ale budiž. Trochu nás též popohnal nedostatek peněz. Jednou je člověk rád, že je zase v teple a bezpečí domova, na druhou stranu je to depka z toho, že už je to pryč a člověk se každé ráno neprobouzí na jiném místě a rutinně nebalí věci do motorky, nenavléká na sebe odporně propocené a smradlavé motorkářské hadry a nevyráží dál. Zase dál.

Více pod perexem

Na motorce do Arménie

4. července 2015 v 8:34 | Metteorwa
Tak za půl hoďky vyrážíme. A budem dlouho pryč. Mějte se tu hezky děcka, přivezu spoustu hezkejch fotek.


Mišmaš

6. března 2015 v 16:38 | Metteorwa

Jsem poslední dobou velmi zlenivělá, ta kosa mě kosí. A zase rozjíždí ten děsivý letní semestr (obvykle je minimálně dvakrát horší než ten zimní). Místo abych dělala něco užitečného, páč mě momentálně nic netlačí tak abych se hecla, jsem zase prohrábla nějaké ty fotky a jiné výtvory.
A taky jsem si na workshopu vykloubila koleno. Pět let klidu a je to zase zpět. Achjo.

Neúprosný čas

23. října 2014 v 16:21 | Metteorwa

Ach ano, čas je opravdu krutě neúprosný, zdá se mi, že teď obzvlášť. Ale to bude tím nasazením. Škola se od prvních dní rozjela na plné obrátky, plus práce, plus se nám nahromadilo překvapivě hodně workshopů. A taky svatba kamarádů, tedy focení, editování a tak dále. V podstatě jsem v průběhu posledních týdnů, téměř měsíc a půl, neměla jediný opravdu volný den. A to myslím smrtelně vážně.

The Dark Issue is here

8. září 2014 v 20:56 | Metteorwa
Je to tak :). Slibované třetí číslo MDLS magazínu, které poprvé vychází částečně tištěné je už venku. I se mnou dělanými fotkami - tedy částí editoriálu foceného přímo pro The Dark Issue a lákací částí rozhovoru. Mám fakt radost, že to nakonec dopadlo, fotky vypadají tištěné na novinovém papíře s vyšší gramáží ještě víc temně a děsivě. Juch!
Jedná se v podstatě jen o takový bohatě ilustrovaný výcuc a lákadlo na kompletní magazín, který vyjde online 1. října, a taktéž jako je tomu u tištěné verze, bude zdarma.

Máte-li někdo zájem, ještě pár těhle pěkných obrázkových novin mám v záloze. Nějaké jsem také nechala v Dobré Trafice na Újezdě, nebo by se měli brzy objevit v knihovně Hollarky. Ještě je hodlám různě někam nastrkat, ať se MDLS co nejlépe daří a budou moct zase postoupit, zasloužej si to. Můžete si také připomenout Backstage.


Zase o kus blíž svému snu, možná nakonec fakt nepůjdu kydat krávy :).


Pac & Pěstí Metteorwa

Zpátky doma

4. května 2014 v 11:40 | Metteorwa

Tak jsme zase doma. Po více jak dnu prolámaném v autobuse jsme dorazili na podmračený Florenc a těžce se srovnávali s tím, že už nejsme v krásném Camargue.

Fotokniha a pozvánka

30. března 2014 v 18:30 | Metteorwa

Jo, já vím, už jsem s tím otravná a svůj film stejně nesnáším a ani s odchodem zkouškového a brutus stresu se to nezlepšilo. I přesto vás bombarduju a opět zvu na naše promítání. Všichni budeme mít radost, a kromě toho mého, uvidíte spoustu jiných a mnohem lepších filmů, zvlášť jeden letošní od spolužačky, ten je vážně skvělej, všechny nás strčila do kapsy. Jen tak mimochodem, vizuální prezentace akce je moje práce. Pěkný ne? Teda na to, že jsem se s tím fakt nesrala (ano, samozřejmě, jednalo se, o seminární práci na grafiku a dělala jsem to v noci na poslední chvíli) a nakonec obyčejné HATE FREE CULTURE vyhrálo. A dále, dorazila fotokniha. Více v celém článku.

Najdi Anežku

4. února 2014 v 11:35 | Metteorwa

No, a je to. První semestr je hotov, párkrát jsem nespala celou noc a pak šla do školy, padala na hubu a proklínala sabotující fleš, tedy jako že program...a najednou je to hotový a nazdar. Fakt divnej pocit. I noc před obhajobami jsem strávila prací na dodělání filmu, takže po probděné noci jsem dovláčela na sedmou do školy, blekotala pitomosti a z nějakého důvodu dostala jedničku. Neni to ujetý? Je. A dále...

PF 2014

31. prosince 2013 v 16:28 | Metteorwa

Nevím jestli tohle byl rok lepší nebo horší. Spousta změn, v mnoha směrech. Z většiny však k lepšímu.
A tak vám přeju jenom to nejlepší do roku dalšího. A hlavně, ať se vám podaří splnit svoje předsevzetí a plány.
A taky hodně lebedění!

Šikana na Hollarce

17. prosince 2013 v 20:45 | Metteorwa

Mám teď což se týče školy lehce pozitivnější pocit. Ale nijak zvlášť jsem se neposunula, je to spíš euforie z blížícího se vánočního volna. Rozhodně z toho nejsem venku, ale neutápět se v beznaději je docela dobrý začátek.
S filmem jsem zase o něco postoupila, z OVI mám stoprocentní docházku (vážně netuším, jak jsem to dokázala), takže budu mít zkouškové zase o něco jednodušší.
Učili jsme se také - aspoň okrajově - s novými programy, které budeme potřebovat k další editaci filmu. Vypadá to hrozivě, ale vzhledem k těm hodinám, hodinám a hodinám animování...je to vlastně nakonec docela brnkačka. Asi se s tím všichni budeme trochu prát, ale furt lepší než nakonec nemít co dále editovat. Vánoce tedy budou tento rok v čistě pracovním duchu.
Žádný válení šunek, čučení na pohádky, volnočasové focení pro radost, nebo užívání si nicnedělání. Animovat, animovat, a abych nezapomněla, animovat. A ještě něco...

Vlastně je to pohoda, nápady mám pořád

2. prosince 2013 v 14:02 | Metteorwa

Bezdůvodně se mi docela ulevilo. Asi je to tím adventem. Samozřejmé je, že můj pokus předstírat, že jsem pilný a zodpovědný student nadále permanentně selhává. Např. taková revize zdrojů na semestrální práci z Dějin umění mě trochu zaskočila, ale budiž. Díky blogování jsem zvyklá okecávat, tak jsem to nějak okecala a jen si připravuju krycí manévr, až mi ona revize s posměšným úšklebkem přiletí na hlavu.

Ak je podraz

27. listopadu 2013 v 17:25 | Metteorwa

Vím, že už jsem s tím trapná, ale vážně to u mě teď časově drhne. Blog je polomrtvej, nefotím, občas se mi špatně spí, zdají se mi hnusné sny a mám blbé, hysterické a sebelítostivé nálady. Můj problém. Ale tohle si nemůžu odpustit. Víc v celém článku.

Nejsem mrtvá, jenom skoro

24. listopadu 2013 v 15:42 | Metteorwa

Prostě nestíhám - aspoň to co bych chtěla. Nestíhám blog, školu jen tak tak (volný čas momentálně připadá škole, nebo snaze o nezanedbávání blízkých), nebo mám workshopy. Sama fotit nestíhám, jen občas kývnu na nějaké focení jako modelka, ale víc než kdy jindy odmítám - nemám čas. Vlastně v tom "volném" čase animuju. A v úkolech na ovládání interaktivity mám větší skluz než sníh. Hanba mi.

Plenér, Olympus, Reflex, Erotic Photography a vůbec...

14. září 2013 v 10:22 | Metteorwa

Včera jsem se vrátila ze zahajovacího školního výletu na Šumavu. Nazývají to na Hollarce Plenér. Docela jsme si to užili, odvedli samozřejmě i nějakou tu práci. Je jasné, že jsme nejeli jen rekreovat a seznamovat se s novým kolektivem. Ani to moc nešlo, protože byla kosa a většinu času pršelo. Fotka beránků je výjimka.

Autorství v režii Ak, Malostranské (zlodějské) Noviny a kachňátka

27. srpna 2013 v 19:39 | Metteorwa

A už je zase sranda. Zrovna jsem si (opravdu!) říkala, jak to po všech těch bouřích teď v klubu pěkně šlape. A mám to. Nemělo mě to vůbec napadnout, ale aspoň máme šanci se jako blogeři stmelovat (už zase). Přes komentáře pod nejnovějším novým členem Ak ZDE, jsem se dostala k mnohem větší lahůdce (níže).
Altari bych moc nehrotila. I když vzhledem k výsledkům ankety a komentářům by bylo fér další hlasování formou Ano/Ne, tak jak je v podobných situacích Ak zvykem. Potenciál podle mě má.

Všechno nejlepší!

20. srpna 2013 v 20:51 | Metteorwa

Dnes slaví tohle blogové dítko čtyři roky. Jak to rychle uteklo...já jsem tady vlastně nikdy žádný "narozeninový" článek nenapsala. Až dneska mě trklo, že bych vlastně klidně mohla, proč by ne...když už jsou to čtyři roky. Na úvod jsem právě schválně chtěla použít nějakou starou fotku, jako je tahle, pěkně mi k tomu pasuje. A co se vlastně za tu dobu událo?

Fotoknihy

19. srpna 2013 v 16:56 | Metteorwa


Nedávno mi přišla nabídka od provozovatelů webu www.bontia.cz. Bontia se zabývá tvorbou a tiskem fotoknih. Mým úkolem je se zamyslet nad budoucnoustí fotoknih, konkrétně asi takhle: Bontia se ptá, 'Mají fotoknihy budoucnost? Jak by mohly vypadat za desítky let?'. Což je nakonec otázka pro nás všechny, zvlášť fotkomily. V podstatě se jedná o anketu.

To bude fotek...

14. července 2013 v 18:56 | Metteorwa

I když to tak poslední dobou asi nevypadá, žiju a snažím se v žití udržet i blog. Nějakou dobu s rozpukem prázdnin jsem byla mimo civilizaci, tedy většinu z těch cca 10 dní. Konkrétněji v lese, kde jsme bydleli v naší stařičké a překrásné budce a koupali se v ledovém potoce. Samozřejmě jediné, co jsme měli k dispozici, byla pitná voda ze studánky, dřevo na oheň a svíčky na svícení. A toaleťák, bez toho bych se asi moc neobešla, jako rozená Pražačka jsem trošku princeznička, no. Trochu málo více pod perexem...

Hollarka, 101 aktů, Tokina...ujde to

25. června 2013 v 20:27 | Metteorwa


Poslední dobou se mi začalo kupodivu docela dařit, i když mi stejně jako vždy už zase nevyšlo spoustu věcí, o které jsem fakt stála. Škoda....ale....
 
 

Reklama